Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Cze-Mi

Cze-Mi na Mistrzostwach Świata

W połowie lutego w malowniczej szwajcarskiej miejscowości Kandersteg położonej na wysokości około 1300 m nad poziomem morza odbyły się Mistrzostwa Świata w sprincie psich zaprzęgów psów ras północnych, a więc syberian husky, alaskan malamute, pies grenlandzki oraz samojed. W imprezie uczestniczyło prawie 250 załóg. Najdłuższą drogę do Szwajcarii przebył zawodnik startujący w skijoringu (zaprzęg złożony z narciarza biegowego i ciągnącego go psa), który przyleciał aż z Nowej Zelandii. Polska ekipa liczyła 18 zawodników. Wśród nich wystartowało pięciu reprezentantów LZS „Odrzanka” Dziergowice – sekcja sportów psich zaprzęgów „Cze-Mi”, którzy udział w mistrzostwach zakończyli dużym sukcesem: Jolanta Sołek – 2 miejsce i srebrny medal w klasie B2 (zaprzęg 6 psów pies grenlandzki, alaskan malamute, samojed), w tej samej klasie Tomasz Radłowski uplasował się na czwartym miejscu. W podobnych zaprzęgach, ale złożonych z czterech psów wystartowali Mikołaj Waśkowski, który uplasował się na szóstym miejscu w klasie C2 oraz Małgorzata Kita, która niestety, po złamaniu płozy w saniach na jednym z bardzo trudnych technicznie zakrętów, nie ukończyła wyścigów. W klasie D2 czyli  zaprzęg dwóch psów opisanych powyżej ras, Mirosław Waśkowski dojechał na metę na siódmym miejscu. Naszym występem potwierdziliśmy naszą klubową dominację w Polsce w zaprzęgach opatrzonych symbolem „2”, a także zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze na arenie międzynarodowej. Pełna ekipa Cze-Mi to zawodnicy i również ich pomocnicy, bez których udany start zaprzęgu byłby niemożliwy. Oto nasi pomocnicy: Leszek Kita, Jagoda Waśkowska oraz Ola Izworska.  Reprezentacja Polski po raz kolejny zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Świata! Nie oddaliśmy go jeszcze ani raz od 2006 roku, kiedy to sięgnęliśmy po ten tytuł po raz pierwszy. Za każdym razem w składzie naszej narodowej reprezentacji byli przedstawiciele Cze-Mi!