Projekt Cyberbezpieczny Samorząd
Projekt Cyberbezpieczny Samorząd jest realizowany w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Uzyskany grant w wysokości 616 140,00 zł zostanie przeznaczony na realizację projektu pn. „Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Bierawa”
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 93% tj. 573 010,20 zł oraz z budżetu jednostek samorządu terytorialnego w kwocie 43 129,80 zł, co stanowi 7% całego dofinansowania.
Celem projektu jest poprawa cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy Bierawa.
W ramach obszaru organizacyjnego zostanie wykonany audyt (KRI) bezpieczeństwa informacji w Urzędzie Gminy Bierawa z aktualizacją SZBI.
W ramach obszaru kompetencyjnego zrealizowane zostaną szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników Urzędu Gminy.
Obszar techniczny zakłada dostawę urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki i wycieki danych wraz z wdrożeniem.
Okres realizacji: do 30.06.2026 r.
Całkowity koszt realizacji: 616 140,00 zł.
Wydatki kwalifikowalne: 616 140,00 zł.
Kwota dofinansowania: 573 010,20 zł.
Wkład własny Gminy: 43 129,80 zł.
Projekt realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (Beneficjent Projektu) w Partnerstwie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: Cyberbezpieczny Samorząd - Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Portal Gov.pl (www.gov.pl)




