Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Nowo dodana podstrona

Gmina Atrakcyjna Dla Inwestora

GADI.jpeg

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego zakończyła się druga edycja autorskiego projektu „Gmina atrakcyjna dla inwestora”. Wzięło w nim udział 14 gmin w tym Gmina Bierawa. Dziewięć z nich zdobyło certyfikat „Gminy atrakcyjnej dla inwestora”.


 certyfikat.jpeg

Natomiast dziewięciu pracowników samorządowych uczestniczących w projekcie i reprezentujących gminy zdobyło certyfikat „Menadżer ds. inwestycji”. Menadżerem ds. Inwestycji w Naszej Gminie został Pan Artur Pawlaczyk.


Projekt adresowany był do pracowników samorządów gminnych, którzy zajmują się promocją, obsługą inwestorów, marketingiem terytorialnym, szeroko pojętym rozwojem gospodarczym gminy. Jego zadaniem było przygotowanie kadry samorządowej do profesjonalnej obsługi inwestorów, a także zdobycie umiejętności opracowania atrakcyjnej oferty inwestycyjnej gminy, która zachęci potencjalnych inwestorów do lokowania się na terenie naszego regionu.


Samorządowcy uczyli się sztuki negocjacji, technik przygotowania materiałów promocyjnych i obsługi inwestora. Oceniając menadżerów eksperci brali pod uwagę ich wiedzę i kompetencje, styl pracy, znajomość mechanizmów gospodarczych i marketingowych, a także poziom przygotowanej oferty inwestycyjnej. Efektem tej oceny są przyznane certyfikaty.


W realizacji projektu pomogła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która wysoko oceniła pomysł opolskiego szkolenia i rekomendowała go do wykorzystania innym województwom. Samorządowców szkoliła firma Jarpol Enterprise.Gminy mogą w nagrodę przez rok wykorzystywać nazwę i logo projektu.


Gratulując menadżerom i gospodarzom gmin zdobytych certyfikatów, wicemarszałek Józef Kotyś życzył im pozyskania atrakcyjnych inwestorów i zawodowego spełniania się. – Jesteście grupą profesjonalnie wykształconych osób, których działanie wpływać będzie na rozwój naszej gospodarki.

Więcej informacji na:  www.umwo.opole.pl

gadi2.jpeg


 

Osoby biorące udział w programie GADI: Alina Foryś z Prudnika, Adrian Zimerman ze Zdzieszowic, Monika Kamińska z Olszanki, Magdalena Martynowicz z Pakosławic, Magdalena Pośpiech z Otmuchowa, Aleksandra Gruszka z Dąbrowy, Beata Lewicka z Pawłowiczek, Piotr Kanzy z Polskiej Cerekwi i Artur Pawlaczyk z Bierawy.