Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

PLENER FOTOGRAFICZNY- fotoreportaż

 

W dniach 22.05.2014- 23.05.2014 Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie, Dom Kultury Dziergowice zorganizowali Plener fotograficzny o tematyce „ Budynki sakralne i zabytki gminy Bierawa”. Siedmioro studentów  PWSZ w Raciborzu ( Instytutu sztuki) fotografowało kościoły, kapliczki oraz zabytki naszej gminy. Pierwszego dnia studenci przeznaczyli głównie czas na fotografowanie obiektów oraz pracy nad nimi. Drugi dzień przeznaczony był głównie na obrabianie fotografii, wyborem najlepszych i ogólne ich wykończenie, wszystko to działo się pod okiem Dyrektora instytutu Sztuki adi. II st. Aleksandra Ostrowskiego. GCKiR w Bierawie zapewniło studentom posiłki oraz nocleg, podsumowaniem dnia i plenerów było ognisko na strzelnicy w Solarni gdzie studenci mieli okazję postrzelać i nieco się zrelaksować po ciężkiej pracy.
Plener fotograficzny organizowany jest przez nas jako impreza cykliczna już po raz ósmy, wcześniejsze plenery miały charakter malarstwa i rzeźby. Fotografie będą wystawiane głównie
w naszych domach kultury mają służyć również jako promocja pięknych i ciekawych miejsc gminy Bierawa.
Podczas pierwszego dnia 22.05.2014r. na uczniów szkół podstawowych ( w sumie 32 osoby) czekały następne atrakcje- a mianowicie : warsztaty z rzeźby przestrzennej, które poprowadził już wcześniej wspominany dyrektor instytutu sztuki Aleksander Ostrowski. Zadaniem uczestników było stworzenie rzeźby za pomocą plastikowych butelek. Natomiast drugiego dnia plenerów fotograficznych 23.05.2014r. Uczniowie gimnazjum ( 10 uczestników) byli uczniami studentów, którzy dawali im wskazówki dotyczące fotografii, pokazywali jak można przerabiać zdjęcia w programach fotograficznych itd.
Mamy nadzieje, że uczestnicy plenerów oraz warsztatów miło będą wspominać czas spędzony z nami oraz ze dużo wyniosą z tych lekcji zarówno uczniowie jak i nauczyciele( studenci). Gmina Bierawa posiada wiele cennych obiektów sakralnych oraz zabytków, które warto dokumentować i chwalić się nimi dlatego cieszymy się, że w najbliższym czasie po wykończeniu fotografii oraz ich wydruku będziemy mogli podzielić się efektami pracy artystów.

_MG_8316.jpeg _MG_8546.jpeg _MG_8547.jpeg _MG_8559.jpeg _MG_8559.jpeg _MG_8559.jpeg _MG_8638.jpeg _MG_8641.jpeg IMG_0130.jpeg IMG_0130.jpeg IMG_0132.jpeg IMG_0143.jpeg IMG_0166.jpeg IMG_0181.jpeg