Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

BIESIADA MARCIŃSKA W DOMU KULTURY

         10 listopada 2013r.,o godz. 14:00 w Domu Kultury rozpoczęły się obchody dnia św. Marcina, biskupa z Tours. Impreza rozpoczęła się grą terenową pt.: „Śladami świętego Marcina” dla wszystkich dzieci i ich rodziców. W grze brało udział 5 grup po 9 osób.
CEL UCZESTNIKÓW: Odnalezienie św. Marcina, kierując się wskazówkami umieszczonymi w poszczególnych punktach. Zdobycie wskazówek nie było proste. Aby uzyskać informacje o miejscu, do którego drużyna miała się udać, cała grupa musiała wykonać serię różnorakich zadań, m.in. sprawnościowych, manualnych oraz plastycznych.
Zadań było 5 m.in.: ułożenie puzzli, puszkomistrz (każda grupa, z przygotowanych puszek, musieli ułożyć jak najwyższą wieżę), skakanka, recyklingowy rumak (ze zgromadzonych materiałów musieli wspólnie stworzyć rumaka, na jakim jeździł św. Marcin, gdy był legionistą), ale jaja! (zadanie polegało na przekazywaniu sobie kolejno, za pomocą łyżeczki jednego jaja). Wyłoniliśmy 3 grupy zwycięskie. Ale gra polegała na zabawie, wiec wszystkie grupy świetnie się bawiły. Gra zakończyła się koło kościoła, gdzie ksiądz proboszcz powitał mieszkańców oraz uczestników gry zapraszając na przemarsz ulicami wsi do Domu Kultury. Ku uciesze wielu dzieci pod kościół podjechał św. Marcin na koniu, by przewodniczyć procesji do Domu Kultury, w którym dzieci i dorośli mogli zobaczyć:
• Występ muzyczny dzieci z kółka wokalnego;
• Przedstawienie: „Trzewiczki szczęścia” przygotowany przez Klub 4H Stara Kuźnia;
• Przedstawienie pt.: „Proboszcz czyta dzieciom”;
• Kabaret: po Śląsku;
• Kabaret pt.: „Opowieści biblijne po Śląsku” przygotowany przez młodzież;
• Przedstawienie Anny Łukowskiej z Kotlarni zwyciężczyni Grand Prix na Jesiennym Bajaniu Mistrza Brzechwy w Dziergowicach;
• Biesiada Marcińską z akordeonistą p. Krystianem Brym.

Za całkiem nie duże pieniądze można było spróbować przepysznych domowych rogalów świętomarcińskich, kawy oraz placków ziemniaczanych. Dzieci zostały obdarowane rogalami oraz batonami.
Impreza zorganizowana przez zespół Caritas Stara Kuźnia wraz z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie Domem Kultury Stara Kuźnia.
Impreza zakończyła się powodzeniem oraz bardzo wielką frekwencją.

I PARĘ PRZYSŁÓW:
• Jaki dzień na świętego Marcina, taka będzie cała zima
• Od świętego Marcina zima się zaczyna.
• Gdy na świętego Marcina śnieg choć prószyć poczyna, to zima się zaczyna.
• Mróz na Marcina, będzie tęga zima.

 

1.jpeg 2.jpeg 13.jpeg 14.jpeg

17.jpeg a.jpeg c.jpeg b.jpeg

d.jpeg e.jpeg f.jpeg 15.jpeg

16.jpeg 18.jpeg 19.jpeg 20.jpeg

21.jpeg 22.jpeg 23.jpeg 24.jpeg

25.jpeg 26.jpeg 27.jpeg g.jpeg

h.jpeg i.jpeg j.jpeg k.jpeg

3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg

12.jpeg 11.jpeg 10.jpeg 9.jpeg

8.jpeg 7.jpeg