Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Plener plastyczny, warsztaty z rzeźby przestrzennej- fotoreportaż

 

W dniach od 27.05.2013- 28.05.2013 Gminne Centrum Kultury i Rekreacji
w Bierawie, Dom Kultury Dziergowice zorganizowali Plener plastyczny o tematyce: „Budynki sakralne Gminy Bierawa”. Uczniowie gimnazjum- dziewięcioro wybranych uczniów interesujących się sztuką malowało kościoły i kapliczki naszej Gminy, głównie w okolicach Dziergowic oraz Bierawy przy pomocy ośmiu starszych kolegów- studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (instytutu sztuki), którzy również swoją wiedzę wylewali na blejtram. Perwszego dnia studenci wraz z gimnazjalistami integrowali się podczas wyboru obiektów oraz samej pracy nad obrazami, drugi dzień przeznaczony był już na wykańczanie obrazów oraz ogólne podsumowanie. GCKiR w Bierawie zapewniło studentom posiłki oraz nocleg, a nawet wieczorem zorganizowaliśmy wspólnego grila na strzelnicy
w Solarni gdzie studenci oraz gimnazjaliści mieli okazję postrzelać, pośpiewać przy gitarze
z Dyrektorem GCKiR w Bierawie.

Plener plastyczny organizowany  jest przez Nas jako impreza cykliczna już po raz siódmy, wcześniejsza tematyka związana była z krajobrazami i „bojkami śląskimi” Prace będą wystawiane między innymi podczas Nocy Świętojańskiej w Bierawie,  a następnie   wywieszone na ścianach GCKiR w Bierawie gdzie będzie można oglądać stałą wystawę.

Podczas trwających plenerów dnia 28.05.2013 czekały nas oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (w sumie   trzydzieścioro jeden uczniów) następne atrakcje- a mianowicie Warsztaty z rzeźby  przestrzennej, które poprowadził  Wykładowca i zarazem Dyrektor PWSZ w Raciborzu ( instytut sztuki) adi. II st. Aleksander Ostrowski. Zadaniem uczestników było malowanie kamieni oraz klocków z drewna tak ciekawe zajęcia  z pewnością rozwijają umiejętności manualne oraz kreatywność dzieci i młodzieży. Jako organizatorzy zagwarantowaliśmy przejazd na warsztaty oraz niezbędne materiały.

Mamy nadzieję, że uczestnicy miło będą wspominać plener. W przyszłym roku planujemy kontynuację tematyki sakralnych obiektów, między innymi znajdujących się w Starej Kuźni, Brzeźcach, czy Starym Koźlu.  Gmina Bierawa posiada wiele cennych sakralnych obiektów, które warto dokumentować i chwalic się nimi dlatego cieszymy się , że możemy w ten sposób dzielić się efektami pracy naszych młodych artystów.

IMG_7955.jpeg IMG_7953.jpeg IMG_7948.jpeg IMG_7946.jpeg IMG_7944.jpeg IMG_7938.jpeg IMG_7935.jpeg IMG_0696.jpeg IMG_0701.jpeg DSC02370.jpeg DSC02366.jpeg DSC02363.jpeg _MG_0697.jpeg _MG_0598.jpeg _MG_0590.jpeg _MG_0577.jpeg _MG_0572.jpeg      _MG_0492.jpeg      _MG_0487.jpeg