Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Wydarzenia szkolne 2008/2009

WRZESIEŃ 2008

Rok szkolny rozpoczął się bardzo intensywnie, albowiem już 6 września uczennice naszej szkoły brały udział w Dożynkach Gminnych. Dziewczynki z klasy III zaśpiewały piosenki w języku angielskim. 

25.09.2008 odbył się XVI Jesienny Cross Radia Opole w Komornie. Uczniowie zajęli drużynowo V miejsce w województwie a I w powiecie. Indywidualnie w swoich kategoriach dzieciaki zajęły następujące miejsca:

II Natalia Ciechomska

III Diana radziak

V Jessica Król

VI Sławomir Malarz

                                                              GRATULACJE

 26.09.2008 r. szkoła wspólnie z nadleśnictwem Kędzierzyn wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Oprócz sprzątania każde dziecko miało okazję przyczynić się do ratowania lasu poprzez zasadzenie drzewka co sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie leśniczy zaprosili każdego na kiełbaskę z ogniska i pyszną herbatkę J. Współpracę z nadleśnictwem zawdzięczamy pani Iwonie Pieczyrak i Małgorzacie Daroń.

28 września uczniowie mieli okazję zaprezentować się na festynie zorganizowanym przez TSK Niemców na Śląsku Opolskim – Oktoberfest. Dzieciaki przedstawiły scenkę po Śląsku a rozśpiewanie dziewczyny ponownie zaśpiewały piosenki w języku angielskim jak również niemieckim. Do występów dzieci zostały przygotowane przez panią Judytę Żelichowską, Agatę Witowska oraz Małgorzatę Daroń.

We wrześniu ogłoszono również zbiórkę makulatury i puszek aluminiowych, a pieniążki za nie uzbieranie zaplanowano przeznaczyć na zieloną szkołę.

 

PAŹDZIERNIK 2008

            Październik okazał się miesiącem sportu. 20 października chłopcy pod przewodnictwem pani Aleksandry Kordek zajęli I miejsce w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bierawa w kategorii chłopców kl. VI i mł. Osiem dni później (28.10.2008) dziewczęta zajęły III miejsce w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bierawa w kategorii  dziewcząt  kl. VI i mł. Serdecznie gratulujemy 

W październiku zapowiedziano również dodatkowe akcje. Pierwsza z nich to zbiórka plastikowych nakrętek dzięki który przyczyniliśmy się do pomocy w zakupie wózka dla niepełnosprawnego dziecka. Kolejnym przedsięwzięciem była coroczna akcja „Pełna miska dla schroniska”. Uczniowie wspomogli schronisko dla bezdomnych psów w Kędzierzynie poprzez przynoszenie karmy dla zwierzaków.

 

LISTOPAD 2008

12 listopada odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy V przedstawili program artystyczny, który przygotowała ich wychowawczyni pani Ewa Waligóra. W tym samym miesiącu rozpoczęto akcję „Góra Grosza”. Wszyscy uczniowie zbierali grosiki, które zostały przekazane dla Domu Dziecka. Było co przekazać, bo suma uzbieranych pieniędzy opiewała na kwotę 890,15 zł (10,98 zł na jednego ucznia)

 

GRUDZIEŃ 2008

Pierwszoklasiści naszej szkoły bardzo prężnie uczestniczą w wielu konkursach, ach ten ich zapał! 10 grudnia Karol z klasy pierwszej wygrał Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Zagrożenie w gospodarstwach domowych”.

Każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas I-III angażują się w przygotowanie Jasełek. Tak też było w grudniu 2008. Dzieciaki przedstawiły Jasełka w Domu Kultury w Starej Kuźni a zaraz po przedstawieniu odbył się kiermasz świąteczny, który przygotowały panie Katarzyna Krzysik, Iwona Pieczyrak i Sylwia Wrona. Ozdoby świątecznie rozeszły się w mgnieniu oka. Również w grudniu odbył się konkurs z religii pt. „Św. Paweł – Apostoł i przyjaciel Jezusa”. Najlepszą wiedzą wykazała się Sonia Kornak – uczennica klasy VI, która również wzięła udział w konkursie rejonowym. Sonia została przygotowana przez panią Monikę Giesman, nauczającą religii w naszej szkole.

 

STYCZEŃ 2009

W styczniu odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III. Dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy. Jury stanowili pozostali uczniowie klas I-VI. Zwyciężczynią została Wiktoria Popczak z klasy drugiej, II miejsce zajęła Agnieszka Pierskała z klasy trzeciej, a III miejsce zdobył Tomasz Magiera z klasy pierwszej.

W związku z tym, że tegoroczna zima obfitowała w śnieg kilka dni przed feriami zimowymi wszyscy uczniowie wzięli udział w kuligu, w trakcie którego piekli kiełbaski przy ognisku i śpiewali piosenki. Co to była za frajda, wszyscy zmarznięci ale jak zadowoleni.

 

LUTY 2009

Szóstego lutego uczniowie klasy I zorganizowali przyjęcie z okazji dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji wzięli udział w przedsięwzięciu pt. „Herbatka dla Babci i Dziadka”. Uczniowie recytowali piękne wiersz, a po występach odbyły się zabawy i tańce. Wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie byli wniebowzięci i wzruszeni występami wnucząt. Niespełna tydzień później uczniowie klas I-III bawili się podczas balu przebierańców. Zabawa była przednia. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze strojów.

 

MARZEC 2009

            Miesiąc ten każdemu kojarzy się z nadchodząca wiosną. W związku z tym 21 marca pani Agata Witowska oraz Małgorzata Daroń zorganizowały wiosenny konkurs językowy, podczas którego uczniowie zaprezentowali piosenki w języku angielskim oraz wiersze w języku niemieckim. Konkurencja była wygórowana a emocje dobiegały zenitu.

 

MAJ 2009

W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch przedstawieniach. Jednym z nich był spektakl pt. „Bezpieczne wakacje to wypoczynek bez alkoholu i używek”. Kolejne przedstawienie zostało zorganizowane przez DK w Starej Kuźni a jego tytuł to „Romeo i Julia po śląsku”. Szkoła prężnie współpracuje z DK w Starej Kuźni w związku z czym uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą wzięli udział w lekcji bibliotecznej w DK. Celem lekcji przygotowanej przez panią Komander było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki w DK w Starej Kuźni. Miejmy nadzieje, że cel został osiągnięty.

26 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawcą wybrali się na Wycieczka Rowerowa do zakładu CEWEKolor w Sławęcicach a 27maja klasy IV-VI Zwiedzanie Muzeum Piastów w Koźlu oraz jednostkę Straży Pożarnej w Kędzierzynie. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.