Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Radosna szkoła

radopsna szkoła małe.jpeg

12 marca 2010 roku Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński zakwalifikował wniosek Gminy Bierawa do udzielenia wsparcia finansowego w 2010 roku na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.

Pomocy dydaktyczne zostaną zakupione dla Szkoły Podstawowej im. Józefa Wieczorka w Starej Kuźni oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Koźlu.

W roku 2009 wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych otrzymała Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Zgrzebnioka w Dziergowicach oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. J.F.von Eichendorffa w Solarni.

W ramach programu „Radosna szkoła” organy prowadzące szkoły podstawowe mogą otrzymać wsparcie finansowe na:

• pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole. Ich zadaniem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną. 

• urządzenie szkolnego placu zabaw. Ma on umożliwić młodszym dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne, wynikające z możliwego ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie zajęć prowadzonych w klasach. 

 

V-ce Wójt

Krzysztof Ficoń