Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Przedszkole

,,Przedszkolne nowinki”

Od początku 2011 roku w oddziałach naszego przedszkola nie brakowało atrakcji i nie było czasu na nudę. W dalszym ciągu realizowany jest  projekt unijny „Maluchy poznają świat”, w ramach którego dzieci korzystają z dodatkowych zajęć:  rytmiczno- tanecznych, plastycznych, teatralnych i z języka angielskiego.

Wprowadzane są także innowacje pod hasłem „Podróże z Misiem Unisiem”, dzięki którym nasze przedszkolaki mogą dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat  wybranych  krajów Unii Europejskiej.

W  styczniu dzieci ze wszystkich oddziałów naszego przedszkola wzięły udział w „Popołudniu z jasełkami”. Za swoje występy otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz niespodzianki.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane zostały w naszych placówkach uroczystości, na które dzieciaki zaprosiły babcie i dziadków. Wierszem i piosenką składały życzenia wręczając samodzielnie wykonane upominki.

Również w styczniu w ramach realizacji projektu unijnego „Maluchy poznają świat” dzieci odwiedziły Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu, wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których z wielkim zaangażowaniem tworzyły własne prace.

Na przełomie stycznia i lutego we wszystkich oddziałach odbyły się bale karnawałowe, które obfitowały w wiele atrakcji.

W lutym przedszkolaki ze Starego Koźla odwiedziły zaprzyjaźnione Przedszkole nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu. Obejrzały piękną bajkę pt.: "Królowa śniegu" w wykonaniu

5-latków.Bawiły się i śpiewały przy akompaniamencie akordeonu.

W Tłusty Czwartek dzieci poznały zwyczaje związane z tym dniem, w naszych placówkach pachniało wtedy swojskimi pączkami, które smakowały wszystkim.

Koniec karnawału to czas, w którym dzieci z Lubieszowa przyjęły  niezwykłych gości i poznały obrzęd zwany „wodzeniem niedźwiedzia”. Przybysze wspólnie z dziećmi bawili się w sali, śpiewali piosenki a następnie rozrzucili całą masę cukierków.

Nasze przedszkolaki miały wiele okazji do wspólnych zabaw, między innymi podczas występów „Czarodzieja Mario”, który oczarowywał wszystkich swoimi czarami w przedszkolu w Bierawie, gdzie zaproszone zostały wszystkie dzieci z naszych oddziałów.

Wczesną wiosną w Starym Koźlu odbyło się zajęcie dla rodziców dzieci z grupy starszaków. Rodzice mieli okazję obserwować swoje pociechy w trakcie zajęcia, wysłuchali również prelekcji na temat programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej  "Czyste powietrze wokół nas" .

 W marcu we wszystkich placówkach naszego przedszkola zostały zorganizowane „Dni otwarte” ", na które zostały zaproszone dzieci nie objęte edukacją przedszkolną. Zaproszeni „mali goście” zwiedzali przedszkole i z radością brali udział w zabawach.

Obecnie dzieci z grup starszych przygotowują się do konkursu teatralnego "Jestem Aktorem". W najbliższym czasie przedszkolaki zgłębią tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych, a także wezmą udział w konkursach na „Zdobienie jaj wielkanocnych” w Domu Kultury w Bierawie i w Cisku. Wiosną  w ramach realizacji projektu unijnego „Maluchy poznają świat” planowane są wycieczki do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, do ZOO w Opolu  oraz do Parku Dinozaurów w Krasiejowie, czyli na nudę nie będzie czasu i my się z tego cieszymy.

Anna Fajęska