Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Biała sobota

 Dzień Profilaktyki, czyli Biała Sobota na Opolszczyźnie.

 Sobota,22 październik

Po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski październikowy Dzień Profilaktyki, czyli Biała Sobota; w tym roku Ministerstwo Zdrowia zaproponowało, aby zorganizować go w dniu 22 października.

 

Opolskie Centrum Onkologii, działające w Opolu przy ul. Katowickiej 66A, oczywiście przyłączyła się do tej akcji. I tak w godz 8-14 Opolanie będą mogli skorzystać z porad lekarzy onkologów, przyjmujących: Profilaktyka Chorób Piersi, Chirurgii Onkologicznej oraz Onkologii Ogólnej.

 

Czynna również będzie Pracownia Mammograficzna, w której wykonane będą zarówno zdjęcia piersi zlecone przez lekarza podczas wizyty, jak również w ramach skryningu, (program profilaktyczny dla zdrowych Opolanek w wieku 50-69lat, które wykonują mammografie co 2 lata; jego celem jest wykrycie raka piersi w bardzo wczesnym stadium rozwoju), czyli bez konieczności spotkania z lekarzem.

Osoby rejestrujące się winny okazany dokument tożsamości oraz potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.

Do dyspozycji zainteresowanych będą materiały edukacyjne na temat programów profilaktycznych, realizowanych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych ,tj. wczesnego wykrycia raka piersi oraz profilaktyki i wczesnego wykrycia raka szyjki macicy. Pacjenci otrzymują drobne upominki (długopis, torbie ekologiczną) promujące profilaktykę nowotworową.

Opolskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkich, którzy chcą upewnić się czy np. znamię, guzek, długo utrzymujący się kaszel albo chrypa, zmiana rytmu wypróżnień, nie są zwiastunem poważniejszego schorzenia.

,,Biała Sobota"  odbędzie się w tym roku nie tylko w Opolskim Centrum Onkologii . Kilku realizatorów skryningu mammograficznego w woj. opolskim zapowiedziało włączenia sie do tej pożytecznej akcji profilaktyki. W każdej    z wymienionych niżej placówek  kobiety wykonujące mammografie również otrzymają gadżet związany z profilaktyką:

 

  SPZOZ ,, Centrum" w Opolu z Pracownią mammograficzna przy ul. Budowlanych 2, bad. mammograficzne będzie wykonywane godzi 8-15;

 

 SPZOZ w Kędzierzynie - Koźlu otworzy Pracownie mammograficzna przy ul. 24 kwietnia 7, bad. mammograficzne będzie wykonywane w godz. 8.30-14;

 

Prudnickie Centrum Medyczne z Pracownia mammograficzna przy ul. Szpitalnej 14, bad. mammograficzne będą wykonywane w godz 8-15;

 

SPZOZ Głubczyce z Pracownia mammograficzną  przy ul. M. Skłodowskiej- Curie 26; bad. mammograficzne będzie wykonywane w godz 9-14.