Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

XIII Tydzień Regionalny

XIII Tydzień Regionalny już za nami…

     Już po raz XIII 29 XI 2012r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Bierawie obchodzono Tydzień Regionalny organizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców. W tym roku szkolnym gimnazjaliści przedstawili na scenie życie Świętego Franciszka w gwarze śląskiej. Dlaczego właśnie tego Świętego wybraliśmy? Otóż, niedaleko Bierawy znajduje się Góra św. Anny, gdzie swój klasztor mają franciszkanie. Przynajmniej dwa razy w roku każdy z nas odwiedza bazylikę na Górze św. Anny, na dziedzińcu której często można spotkać franciszkanów. Zatem życie św. Franciszka wydało nam się interesujące i godne pokazania na scenie.

      W tygodniu poprzedzającym występy młodych aktorów miały miejsce dwa konkursy – plastyczny i literacki. Konkurs plastyczny związany był z osobą św. Franciszka i pracę należało wykonać dowolną techniką. Podczas konkursu literackiego gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę na temat Świętego z Asyżu, odpowiadając na 20 pytań z nim związanych.

     I miejsce w konkursie plastycznym zajęły uczennice z kl. Ia – Laura Ficoń i Sabina Pyrlik. II miejsce przypadło Paulinie Gacka z kl. IIb. III miejsce zajął Jarosław Waluś z kl. Ib.

     W konkursie literackim I lokatę uzyskała Natalia Wydra z kl. IIIb, II miejsce przypadło Sabinie Murawskiej z kl. Ib, natomiast III miejsce zajął Patryk Stępień z kl. IIb.

    Na finał obchodów Tygodnia Regionalnego do Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie przybyli zacni goście, m.in. Wójt Gminy Bierawa – Ryszard Gołębiowski, zastępca Wójta – Krzysztof Ficoń, przewodnicząca Rady Gminy – Elżbieta Dziuda, dyrektorzy placówek oświatowych w gminie Bierawa, radni, nauczyciele emeryci, emeryci działający w kole bierawskim, rodzice, dziadkowie i licznie zgromadzona społeczność gminna.

    Młodzi aktorzy występujący na scenie bawili się słowem i świetnie zagrali swoje role. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na uznanie zasługuje fakt, iż gimnazjaliści wzorowo opanowali teksty, a ich gra aktorska została oceniona bardzo wysoko przez widzów. W rolę św. Franciszka wcielił się uczeń kl. IIb – Piotr Wróbel, który wystąpił w oryginalnym stroju franciszkanina.

    Autorkami scenariusza przedstawienia o św. Franciszku były nauczycielki z Publicznego Gimnazjum w Bierawie – mgr Sonia Geller i mgr Maria Stępień. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała mgr Karina Kostka. Za układy taneczne odpowiedzialna była mgr Bogusława Stańczyk.

    Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym  obchody Tygodnia Regionalnego będą równie udane i zostaną bardzo ciepło przyjęte przez szeroką widownię. 

Mgr Maria Stępień

 

DSCN2362.jpeg

DSCN2367.jpeg

DSCN2378.jpeg

DSCN2409.jpeg

DSCN2414.jpeg

 DSCN2423.jpeg