Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

ZIMA 2013/2014

 

LUTY

   i14483018969216fp0.gif

TŁUSTY CZWARTEK w naszym przedszkolu.
 Inspiracją stał się teatrzyk w oparciu o utwór M. Kownackiej pt. "Pączki i faworki u babci Honorki".
W oddziale w Starym Koźlu  z wielką ciekawością i ochotą dzieci przystąpiły do pieczenia faworków.  Samodzielnie przygotowane wypieki smakowały wybornie
                Stare Koźle tłusty czwartek 1.jpegStare Koźle tłusty czwartek 2.jpegStare Koźle tłusty czwartek 3.jpeg
W oddziale w Bierawie  przedszkolaki obserwowały poczynania Pani kucharki, która zagniatała ciasto na pączki, a ono wciąż rosło i rosło. Chyba dlatego te pączusie były takie smaczne.

    Bierawa 1.jpegBierawa 2.jpegBierawa 3.jpegBierawa 4.jpeg

linia418.gif 

      Walentynki od kilku lat goszczą w naszym przedszkolu. Ten szczególny dzień upłynął w atmosferze przyjaźni i radości. Od rana przedszkolaki z zapałem wykonywały okolicznościowe serduszka, aby później z obdarować nimi innych. W salach  dominował kolor czerwony. Nie zabrakło wspólnych zabaw, wierszy, opowiadań, dzięki którym dzieci poznały tradycję obchodzenia tego święta.

2seduszka.gif  20140214_092854-1.jpeg   20140214_092929.jpeg  2seduszka.gif

linia418.gif

Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, tańczą różne przebierańce.. Tak było 14 lutego w przedszkolu w Starym Koźlu. Były tańce, konkursy, zagadki, niespodzianki i prezenty. Dzieci zabawiał klaun Dyzio i mały Cosiek.

 bal St K 1.jpeg   bal St K 3.jpeg   bal St K 2.jpeg

bal St K 4.jpeg   bal St K 5.jpeg   bal St K 6.jpeg

neb7j9wsiohv7fwwl2vr.gif

Karnawał to czas zabaw i wielkiej radości. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój, skoczna muzyka i słodkości – w takiej atmosferze 13.02.2014r bawiły się dzieci wraz z rodzicami z przedszkola w Bierawie na sali w GCKiR w Bierawie. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły też w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzirejkę.  Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i rodziców, pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

              IMG_0434.jpeg   IMG_0415.jpeg   IMG_0390.jpeg

neb7j9wsiohv7fwwl2vr.gif

W ramach zajęć w dniu 11.02.2014r. starszaki z oddziału przedszkolnego w Kotlarni przygotowywały wspólnie pyszną sałatkę owocową. Przygotowywania były poprzedzone wcześniejszą pogadanką na temat zdrowego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia. Dzieciaki zapoznały się z piramidą żywieniową odpowiednią dla ich wieku. Każde z dzieci brało czynny udział w przygotowywaniu sałatki co sprawiło im wiele radości. Trzeba także dodać, iż nasza sałatka była naprawdę pyszna.

Kotlarnia 1.jpeg   Kotlarnia 2.jpeg   Kotlarnia 3.jpeg

 neb7j9wsiohv7fwwl2vr.gif

      Dnia 6 lutego w naszym przedszkolu w Kotlarni odbył się bal karnawałowy. Pięknie poprzebierane dzieciaczki brały udział w wielu konkursach, tańcach. Na zakończenie balu był słodki poczęstunek

          bal kotlarnia 1.jpeg     bal kotlarnia 2.jpeg   bal kotlarnia 3.jpeg

neb7j9wsiohv7fwwl2vr.gif

STYCZEŃ

 „Dzień dziś szczególny, bardzo radosny,
choć jest zimowy, a nie dzień wiosny.
Każdy też o tym dobrze pamięta,
roża.gif że dzień jest jeden, ale dwa święta…”
róże.gif


23 stycznia dzieci z przedszkola w Bierawie zaprosiły swoich dziadków na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka’ do Domu Kultury w Bierawie , gdzie przedstawiły piękne inscenizacje dla swoich przybyłych gości.
Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki, dziękując Babciom i Dziadkom tym samym za trud włożony w ich wychowanie.
Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy. Dzieci następnie obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia oraz samych pięknych chwil  w życiu.

                IMG_9681.jpeg   IMG_9685.jpeg   IMG_9726.jpeg

Dzień babci w Starym Koźlu

 dzień Babci Stare Koźle 1.jpegdzień Babci Stare Koźle 2.jpegdzień Babci Stare Koźle 3.jpegdzień Babci Stare Koźle 4.jpeg

GRUDZIEŃ

linia-na-bloga35.gif

       20 grudnia zorganizowana została Wigilijka przedszkolna w oddziale w Lubieszowie. Wzięli w niej udział również rodzice oraz zaproszeni goście. Dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe.Po połamaniu się opłatkiem i spożyciu świątecznego posiłku rozpakowane zostały czekające pod choinką prezenty.

           DSCN7489 (1).jpeg    DSCN7506.jpeg      DSCN7510 (1).jpeg

20.12 do przedszkola w Bierawie przybyła osobiście choć  mroźna i zimna to i tak  przemiła Pani Zima. Zabawy z Królową Śniegu dały naszym przedszkolakom dużo radości: śpiewały, tańczyły, wykonały wspólnie bałwanka z waty. Na pamiątkę wizyty Zima zostawiła naszym dzieciaczkom kubełek niezwykle smacznych lodów i obiecała, że już niedługo poprószy śniegiem na co maluchy czekają z niecierpliwością. Bo któż nie lubi lepić zimowych bałwanków

100_1710.jpeg  100_1714.jpeg  100_1715.jpeg  100_1725.jpeg

linie_123bloger_com_58.gif

19.12. w  przedszkolu w Bierawie był bardzo uroczysty dzień -obchodziliśmy PRZEDSZKOLNĄ WIGILIĘ.  Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia programu artystycznego oraz „Jasełek” przygotowanego przez grupy. Wszystkim bardzo spodobało się przedstawienie, aktorzy zostali obdarowani gromkimi brawami. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Tradycji stało się zadość i  po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których, dzięki wspaniałej pracy Pani kucharki oraz pracowników przedszkola nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków, nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz prezentów pod choinką przyniesionych przez Dzieciątko.

100_1656.jpeg100_1657.jpeg100_1671.jpeg100_1659.jpeg

linie_123bloger_com_58.gif

Dnia 18 grudnia 2013 roku w oddziale w Starym Koźlu odbyła się Wigilijka. Starszaki przygotowały jasełka, wszyscy podzielili się opłatkiem i wspólnie spożyli odświętny obiad i śpiewali kolędy. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod choinką.

DSCN5277.jpegDSCN5279.jpegDSCN5285.jpegDSCN5290.jpeg

linie_123bloger_com_58.gif

15 grudnia grupa 3-4-5 latków z oddziału w Bierawie została zaproszona na „Spotkanie przy wigilijnym stole” do DK w Bierawie. Przedszkolaki wystawiły jasełka pt.„Spotkanie z Jezuskiem”. Nagrodzone zostały gromkimi brawami i słodkościami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

               _MG_3914.jpeg      _MG_3911.jpeg      _MG_3912.jpeg


linia-na-bloga33.gif 

100_1629.jpeg14 grudnia nasze przedszkolaki  z oddziału w Bierawie wraz   z rodzicami wzięły udział w konkursie na „Stroik Bożonarodzeniowy”  organizowanym przez DK w Bierawie. I w tym roku powstało wiele ciekawych i pięknych prac  tj. aniołki, lśniące choinki czy stroiki. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za obecność i zaangażowanie.  

liniiamikolajrentj8.gif

12 grudnia w grupie 3-4-5-latków odbyło się zajęcie pokazowe dla rodziców. Dzieciaczki długo przygotowywały się do tego dnia, chciały się jak najpiękniej zaprezentować przez swoimi kochanymi rodzicami, dlatego przygotowały wiele niespodzianek. Pierwszą z nich było przedstawienie jasełkowe pt. „Spotkanie z Jezuskiem”. Kolejną niespodzianką było wykonanie pracy plastycznej  wspólnie z rodzicami. Dzieciaki nie zapomniały o zbliżających się Świętach, dlatego tez wcześniej przygotowały małe prezenciki , które zostały wręczone rodzicom. Na zakończenie spotkania pani Agnieszka wygłosiła prelekcję pt. „Wpływ rodziców na rozwój społeczno-emocjonalny dziecka” .

                       100_1616.jpeg100_1622.jpeg100_1625.jpeg

 „PRZYJEDŹ DO NAS MIKOŁAJU, MIKOŁAJU NA SANIACH SREBRZYSTYCH"

6 grudnia do wszystkich oddziałów naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany przez dzieci - Święty Mikołaj.

                                         mikolaj 6.jpeg    mikolaj 5.jpeg

liniiamikolajrentj8.gif

Dzieciaki bardzo ucieszyły się z przybycia gościa. Mikołaj mógł wysłuchać
wiele piosenek oraz wierszyków, które przedszkolaki nauczyły się specjalnie  na jego przybycie.
            mikolaj 1.jpeg   mikolaj 2.jpeg   mikolaj 3.jpeg

 

liniiamikolajrentj8.gif

Święty Mikołaj też był przygotowany – przyniósł dzieciom duże paczki, w których znajdowały się słodkości.
           mikolaj kotlarnia.jpeg   mikolaj kotlarnia 3.jpeg   mikolaj kotlarnia 2.jpeg
 

liniiamikolajrentj8.gif

Dzieci podziękowały za prezenty, a Mikołaj obiecał, że wróci za rok.


  mikolaj 7.jpeg     mikolaj 8.jpeg

 

W przedszkolu w Bierawie przygotowania do ŚWIĄT „idą pełną parą”.Już na początku grudnia dzieci napisały list do Świętego Mikołaja, uczą się piosenek specjalnie na spotkanie z długo oczekiwanym gościem, przygotowują jasełka zmieniają dekoracje, pieką ciasteczka. Przedszkolaki nie zapominają także o swoich małych przyjaciołach  - ptaszkach. Razem z paniami wybrały się na plac zabaw by wystawić karmnik, gdzie regularnie będą zawieszać jedzonko dla wszystkich ptaszków. Brawo dzieciaki – oby tak dalej 

IMG_1287.jpegIMG_1286.jpegIMG_1282.jpegIMG_1280.jpegIMG_1289.jpeg