Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WSPOMNIENIA ROKU SZKOLNEGO 2007 - 2008

 
 
 
 C.gifz.gife.gifr.gifw.gifi.gife.gifC.gif
aaaaaaaaa
żabki.gif
 
20.06.2008r. – w Przedszkolu w Bierawie została zorganizowana dla dzieci 6 – letnich z wszystkich oddziałów „Noc pożegnalna”. Bawiono się przy muzyce wg wskazań Kacperka, były konkursy z nagrodami, kiełbaski z grilla. Późnym wieczorem był pokaz sztucznych ogni, a następnie już w budynku dyskoteka piżamowa. Po bajeczce na dobranoc dzieci poszły po raz ostatni spać na swoje leżaczki
aaaaaaaaaaa
żabki.gif
aaaaaaaaa
19.06.2008r. – w oddziale w Starym Koźlu zorganizowany został piknik rodzinny z okazji Dnia Matki. Dnia Ojca i Dnia Dziecka, który był połączony z uroczystym pożegnaniem 6 – latków.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny tj. wiersze, piosenki, tańce. Pani dyrektor podziękowała dzieciom za ich zaangażowanie, wspólną zabawę i uśmiech każdego dnia, a rodzicom za współpracę. Później był poczęstunek i wspólna z rodzicami zabawa aż do wieczora.
aaaaaaaaaaa
żabki.gif
aaaaaaaaa
08.06.2008r. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu wystąpiły z programem artystycznym na festynie rodzinnym w Brzeźnach z okazji Dnia Matki i Dziecka. Następnie wszyscy wspólnie świetnie się bawili przy muzyce.
aaaaaaa
żabki.gif
aaaaaaaaaa
06.06.2008r. – w Starym Koźlu uroczyście obchodzono 40 – lecie tejże placówki połączone z obchodami Dnia Dziecka. Bardzo licznie przybyli zaproszeni goście oraz przedszkolacy ze wszystkich oddziałów naszego przedszkola. Odbyła się uroczysta akademia, na której przedszkolacy zaprezentowali program artystyczny. Na zakończenie części oficjalnej dyrektor przedszkola Pani mgr Halina Niemkiewicz pokroiła wielki tort urodzinowy, którym zostali wszyscy poczęstowani.
Na dzieci czekało w tym dniu wiele atrakcji takich jak: malowanie twarzy, dmuchany zamek, wata cukrowa i zabawa dyskotekowa na świeżym powietrzu połączona z różnymi konkursami.
aaaaaaa
żabki.gif
aaaaaaaaa
 
M.gifa.gifJ.gif
aaaaaaa
linia kwiaty 2.gif
 
AAAAAAA
30.05.2008r. – wyruszyła z Kotlarni wycieczka dzieci z rodzicami do Ustronia. Celem było zwiedzenie Leśnego Parku Niespodzianek.
Na rozległym terenie parku można było podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jelenie, żubry, daniele, sarny, muflony, dziki, kozy karłowate. Podziwiały z bliska loty ptaków drapieżnych tj. orła, myszołowa, sokoła i jastrzębia. Przedszkolakom podobała się również bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją, a po posiłku bawiły się na tamtejszym placu zabaw.
aaaaaaa
linia kwiaty 2.gif
 
AAAAAAA
29.05.2008r. - dzieci z oddziału w Starym Koźlu pojechały na całodniową wycieczkę autokarową do Przedsiębiorstwa Agroturystycznego do Bukowa. Tam zwiedziły Mini ZOO, w którym podziwiały ptaki i zwierzęta zarówno te, spotykane w Polsce, jak i egzotyczne. Duże zaciekawienie u dzieci wzbudziły: pawie, jeżozwierz, kangury, strusie oraz wielbłąd Czester. Dodatkową atrakcją była przejażdżka konna, choć niektórzy troszeczkę się bali. Podziwialiśmy także piękne widoki w wiosennej szacie.
aaaaaaa
linia kwiaty 2.gif
 
AAAAAAA
27.05.2008r. – przedszkolaki z oddziału w Kotlarni odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w swojej miejscowości. Z zainteresowaniem zwiedziły remizę, oglądały nowy wóz strażacki przeznaczony na wypadek klęsk żywiołowych. Nie zabrakło też takich atrakcji jak: trafianie strumieniem wody do tarczy oraz przejażdżka samochodem strażackim.
aaaaaaa
linia kwiaty 2.gif
 
AAAAAAA
09.05.2008r.przedszkolaki z oddziału w Starym Koźlu pojechały do Cisku, by tam wziąć udział w IV turnieju sportowym. Odbywał się on w Hali Sportowej. Uczestniczyło w nim dziewięć przedszkoli. 5 – 6 – latki miały więc okazję wykazać się swoimi umiejętnościami fizycznymi
tj, zręczność, zwinność, szybkość, no i przede wszystkim dokładność w wykonywaniu zadań.
Konkurencje te odbywały się w miłej, sportowej atmosferze.
Na zwycięzcę czekał puchar, a wszyscy zawodnicy otrzymali medale.
aaaaaaa
linia kwiaty 2.gif
 
k.gifw.gifi.gife.gifC.gife.gifi.gifn.gif
linia listki wiosna.gif
29.04.2008r. – dzieci ze wszystkich oddziałów naszego przedszkola zjechały się do Lubieszowa. Dzień zaczęliśmy od zwiedzania skansenu „Lubieszowska Izba”. Pani Bernadeta Poplucz, sołtys wsi, w ludowym stroju, w ciekawy sposób przybliżyła nam historię zebranych tam eksponatów. Następnie leśną drogą wyruszyliśmy do leśniczówki. Pani Kornelia - leśniczy opowiedziała nam wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt, rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze. Mieliśmy również okazję pochwalić się naszą wiedzą ekologiczną.
Na boisku, gdzie spędziliśmy resztę dnia czekał na nas Kacperek z przedstawieniem o tematyce ekologicznej. Wszyscy bawili się wspaniale. Piknikowy dzień zakończył się konkurencjami sportowymi. Dzieci zmęczone, ale wesołe i pełne wrażeń wróciły do domów.
 linia listki wiosna.gif
24.04.2008r. – w Kotlarni nauczycielka P. Zofia Bazan przeprowadziła zajęcie otwarte dla rodziców, którego tematem było segregowanie odpadów. Celem głównym tego zajęcia było kształtowanie właściwych postaw i nawyków dotyczących ochrony środowiska. Po zajęciu maluszki przedstawiły swoim rodzicom inscenizację pt.: Grymaśna stokrotka.
Rodzice wysłuchali również krótkiej prelekcji na temat: „cele edukacji ekologicznej w przedszkolu” 
linia listki wiosna.gif
24.04.2008r. – po raz kolejny nasi przedszkolacy wzięli udział w marszobiegu na 800 m w Komornie, by uczcić pamięć Papieża Jana Pawła II. Cała grupa naszych starszaków ukończyła ten bieg, a niektórzy z nich odnieśli pierwsze w swoim życiu sukcesy sportowe:
I miejsce zajął Michaś Grala z oddziału w Starym Koźlu
VII miejsce zajął Walosek z oddziału w Bierawie
X miejsce zajął Adam Ryszka z oddziału w Starym Koźlu
XI miejsce zajął Mateusz Kronhof z oddziału w Starym Koźlu
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami.
linia listki wiosna.gif
23.04.2008r. – odbył się w oddziale w Kotlarni konkurs pod hasłem: „Mały przyrodnik”.
Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich oddziałów naszego przedszkola. W trakcie wspólnej zabawy – rozwiązywania zadań konkursowych dzieci wykazały się:
- znajomością środowisk przyrodniczych
- wiedzą na temat fauny i flory tych środowisk
- potrafiły ustalić etapy rozwoju roślin
- wykazały się umiejętnością układania puzzli,  rozwiązywania zagadek
- potrafiły odpowiednio posegregować odpady do odpowiednich pojemników
- wykazały się znajomością na temat ochrony środowiska przyrodniczego, właściwego  zachowania się ludzi w tych środowiskach.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni legitymacjami „Mały przyrodnik”, dyplomami oraz upominkami dla poszczególnych oddziałów
linia listki wiosna.gif
 
18.04.2008r. – dzieci z oddziału w Kotlarni były na wycieczce w Nadleśnictwie Kędzierzyn w Starej Kuźni. Przedszkolaki zwiedziły wystawę fotografii na temat: „Zwierzęta i rośliny naszego regionu”, oglądały kolekcję pięknych, kolorowych motyli, poznały szkodniki naszych lasów. Wzbogaciły swoją wiedzę o mieszkańcach naszych lasów oglądając ekspozycję wypchanych zwierząt i ptaków. Z zainteresowaniem przyglądały się dębowi Papieża Jana Pawła II ( żołądź, z którego wyrosło to drzewo poświęcił sam Papież w Rzymie).
linia listki wiosna.gif
17.04.2008r. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu miały okazję przez cały dzień obserwować jaszczurkę – zielonkę. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat życia tego zwierzątka, jego zwyczajów, sposobu odżywiania się, dlaczego jest pod częściową ochroną. Pod koniec dnia jaszczurce zwrócona została wolność.
 
 linia listki wiosna.gif
 
16.04.2008r. – starszaki z oddziału w Starym Koźlu wykonywały wiosenne prace na swojej grządce ziołowej. Utrwaliły nazwy uprawianych ziół, umieściły tabliczki z nazwami obok roślin, a także zasadziły kilka drzewek wierzby Iwy w ogrodzie przedszkolnym. 
 linia listki wiosna.gif
 
15.04.2008r. - przedszkolaki z oddziału w Bierawie wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Opola. Głównym celem naszej eskapady:) był Opolski Teatr Lalki i Aktora. Bardzo spodobało się naszym milusińskim przedstawienie "Idziemy po skarb". Odkryliśmy wartość prawdziwej przyjaźni, w zestawieniu z którą nawet złoto okazuje sie bezwartościowe. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, gdyż zarówno w autokarze, jak i teatrze zachowywały sie bardzo grzecznie i kulturalnie.  W nagrodę na zakończenie wycieczki pokrzepiliśmy sie w MacDonaldzie, gdzie odbył sie pełen entuzjazmu wybór zabawek.
 linia listki wiosna.gif
 13.04.2008r. – w Gminnym Domu Kultury w Bierawie odbył się kolejny już Przegląd Twórczości przedszkolnej i szkolnej. Wzięły udział w tej imprezie oddziały z Bierawy, Kotlarni i Starego Koźla. Oddział z Bierawy zaprezentował pantomimę bajki: „Jaś i Małgosia”, oddział w Kotlarni inscenizację piosenki „Marzec – czarodziej”, a oddział ze Starego Koźla inscenizację wiersza D.Gellner „A tulipan śpi”.
alinia listki wiosna.gifaaaaa
11.04.2008r. – przedszkolaki z oddziału w Kotlarni sadziły w ogrodzie młode drzewka, które następnie podlały. Będą tak podlewać jeszcze przez kilka następnych dni, aby się przyjęły. 
 linia listki wiosna.gif
10.04.2008r. – maluszki z oddziału w Kotlarni coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Spacerują przy tym po ogródkach działkowych, gdzie najbardziej widać wiosnę: pięknie kwitnące kwiaty i krzewy, gdzie można obserwować wiosenne prace ludzi w ogródkach. aaaaaaaaaa
linia listki wiosna.gif
M.gifa.gifr.gifz.gife.gifC.gif
 
linia baranki.gif
aaaaaaaaa
 
28.03.2008r. – w Kotlarni odbył się przemarsz barwnego korowodu z Marzanną po osiedlu.
Dzieci żegnały ją słowami:
Marzanno, Marzanno, ty słomiana panno,
daj miejsce wiośnie – zmykaj, gdzie pieprz rośnie!
Dość mamy zimy, dziś cię spalimy!
– co też zrobiły w ogrodzie przedszkolnym.
 
aaaaaaaaaaaaa
 
linia baranki.gif
aaaaaaaa
 
27.03.2008r. – w oddziale w Kotlarni odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci 5 – 6 –letnich , które prowadziła Pani Krystyna Scholz. Jego głównym celem było kształtowanie u dzieci właściwych postaw i nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą oraz w obecności rodziców złożyły przyrzeczenie, że będą postępować zgodnie z „ Kodeksem młodego ekologa”.
aaaaaaaaaaa
linia baranki.gif
aaaaaaaaaaaaa
27.03.2008r. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu wykonały kukłę Marzanny i wyruszyły kolorowym pochodem przez wieś, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Towarzyszyły temu głośne okrzyki, granie na instrumentach perkusyjnych. Maluszki dodatkowo miały jeszcze wykonane przez siebie miniaturki, które także zostały spalone na placu przedszkolnym wraz z Marzanną. Mamy nadzieję, że zima już nie powróci.
aaaaaaa
 
linia baranki.gif
 
26.03.2008r. – przedszkolaki z wszystkich oddziałów naszego przedszkola przyjechały do Bierawy, by tam wspólnie obejrzeć teatrzyk pt. Kultura i ogłada to moja zasada"
 
linia baranki.gif
aaaaaaaaa
 
26.03.2008r. - w przedszkolu w Bierawie  zorganizowany został tzw. ,,Dzień Otwarty” na który przybyły dzieci w wieku przedszkolne nie uczęszczające jeszcze do przedszkola wraz ze swoimi rodzicami. Goście zwiedzili przedszkole, oraz uczestniczyli w zajęciach oraz grach i zabawach. Mieli także możliwość porozmawiać z dyrektorem i personelem przedszkola. Nasi goście bardzo szybko zaprzyjaźnili się z przedszkolakami, które, jak to na gospodarzy przystało, były bardzo grzeczne, miłe i pomocne.   
Atrakcją dnia był także teatrzyk” Bez przemocy i agresji, kultura i ogłada to moja zasada”.
Po spotkaniu odbyły się zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny.
aaaaaaaaa
 
linia baranki.gif
aaaaaaaaaaa
 
21.03.2008r. - Przedszkolaki w Bierawie z radością powitały wiosnę. To właśnie z tej okazji  przedstawiły pożegnanie zimy  i przywitanie kolejnej pory roku. Na naszej małej przedszkolnej scenie znalazły miejsce wszystkie zwierzątka będące zwiastunami wiosny. Śpiewaliśmy również piosenki i recytowali wiersze. Na zakończenie tego emocjonującego dnia by całkiem przepędzić zimę spaliliśmy w przedszkolnej piaskownicy wykonana przez nas kukłę marzanny.
 
linia baranki.gif
aaaaaaaaaa
 
19.03.2008r – Wraz z całym personelem przedszkolaki w Bierawie z radością przeszukiwały całe przedszkole w poszukiwaniu zajączka. Okazało się , że dzieci były bardzo grzeczne w tym roku i zasłużyły na podarunki. Po emocjonujących poszukiwaniach udało się im znaleźć nowe lale, autka , gry itp. Radości nie było końca.
 
linia baranki.gif
 
19.03.2008r. – dzieci z naszego przedszkola przygotowywały „gniazdka dla Zajączka”,  aby mógł zostawić w nim  prezenty wielkanocne. Po powrocie ze spaceru w gniazdku znalezione zostały paczki od Zajączka, które sprawiły dzieciom wiele radości.
aaaaaaa
 
 
linia baranki.gif
aaaaaaaaa
 
 
18.03.2008r. - grupa Biedronek z przedszkola w Bierawie a ramach przygotowań do zbliżających się świąt Wielkanocnych ozdabiała pisanki, każda została wykonana inną metodą by kolorowo było w naszych koszyczkach. Oprócz zapoznania dzieci ze zwyczajami i tradycjami związanymi ze świętami  oczywiście odbyło sie gruntowne sprzątanie sali. W przerwach spragnione dzielne biedronki popijały mleczko :)
 aaaa
linia baranki.gif
  aaa
17.03.2008r. – maluszki z oddziału w Kotlarni realizując tematykę kompleksową: Wielkanocne zwyczaje, wykonywały kurczątka, oglądały, jakie zmiany zaszły w kąciku przyrody, a mianowicie na gałązkach brzozy, bzu i kasztanowca pojawiły się zielone listeczki, zboże też się zazieleniło. Pełno w tym kąciku zwiastunów zbliżającej się wiosny.
aaaa
 
linia baranki.gif
aaa
 
 
12.03.2008r. - Przedszkolaki ze Starego Koźla w ramach tzw. „dnia otwartego” gościły w przedszkolu swoich rówieśników, którzy jeszcze nie uczęszczają do przedszkola. Po obejrzeniu programu artystycznego, wszystkie dzieci bawiły się wspólnie w kącikach zainteresowań. Szkoda, że czas przeznaczony na zabawę tak szybko minął.
aaaaaaaa
linia baranki.gif
aaaaaaaa
 
11.03.2008r – w oddziale w Bierawie odbyło się pełne emocji spotkanie z zaprzyjaźnionymi panami policjantami. Bardzo ciekawie opowiadali oni o swoich obowiązkach zawodowych, jak również dawali nam wskazówki jak bezpiecznie min. poruszać się po chodnikach, na rowerze. Przestrzegali nas przed nieznanymi osobami zwierzętami.  Przedszkolaki otrzymały gry oraz maskotki - pancerniki, które będą nam przypominać o zapinaniu pasów. Panowie policjanci bardzo miło byli zaskoczeni wiedzą przedszkolaków na temat bezpieczeństwa, znamy nawet  telefony alarmowe i wiemy kiedy z nich korzystać. Spotkanie zakończyło się recytacją przez dzieci wierszy na temat bezpieczeństwa i gorącym zaproszeniem na kolejną wizytę.
aaaaaaa
 
linia baranki.gif
 
11.03.2008r. - Przedszkolaki z Bierawy miały zaszczyt oglądać teatrzyk żywego aktora pt. „Nie ma tego złego..” – inscenizację bajek w wykonaniu dzieci z zaprzyjaźnionej
Szkoły Dwujęzycznej. Młodzi aktorzy bardzo poważnie, z wielkim zaangażowaniem bawili nas i pouczali.
aaaaaaa
 
linia baranki.gif
aaaaaaaaa
 
 Niesiemy tu kogucika,  KOGUT.gif
dajcie jajek do koszyka.
Dajcie też, co macie dodać
i słodyczy nie żałować.
Dla kogucika!
Za te dary dziękujemy,
zdrowia, szczęścia winszujemy.
Od kogucika!
 
10.03.2008r. – przedszkolaki ruszyły z przygotowanymi wcześniej upominkami ulicami miejscowości kultywując tradycje związane z „ wodzeniem kogucika”. Odwiedzając mieszkańców, składają życzenia świąteczne i wręczają upominki.
aaaaaaa
 
linia baranki.gif
 
10.03.2008r. – Pani Ewa Rekruciak przeprowadziła zajęcie otwarte dla rodziców z oddziału w Kotlarni.
Były to ćwiczenia gimnastyczne prowadzone metodą W. Sherborne. Rodzice chętnie ćwiczyli razem z dziećmi.     przedsz tera 017.jpeg
aaaaaaa
 
linia baranki.gif
aaaaaaaa
 
6.03.2008r. - do przedszkola w Bierawie przybyli zainteresowani rodzice wraz z dziećmi na ,,Dzień Otwarty” Goście będą mieli okazję zwiedzić przedszkole, oraz uczestniczyć w zajęciach oraz grach i zabawach. Porozmawiać z dyrektorem i personelem przedszkola. Nasi goście bardzo szybko zaprzyjaźnili się z przedszkolakami, które, jak to na gospodarzy przystało, były bardzo grzeczne, miłe i pomocne.
aaaaaaa
 
linia baranki.gif
 
05.03.2008r. – w przedszkolu w Kotlarni zorganizowano tzw. „dzień otwarty”. Było gwarno i wesoło, ponieważ przyszło wiele nowych dzieci ze swoimi rodzicami, a nawet babciami. Maluchy śpiewały piosenki, mówiły wiersze, starszaki przygotowały inscenizację i tańce. Później były wspólne zabawy w kącikach zainteresowań.
aaaaa
 
linia baranki.gif
aaaaaa
 
 
l.gifU.gifT.gifY.gif

LINIA1.gif
27.02.2008r. - przedszkolaki z oddziału w Starym Koźlu były na wycieczce w Palmiarni w Gliwicach. Oglądały tam różne gatunki palm, podziwiały drzewa cytrusowe rozpoznając je po owocach, przyglądały się różnym gatunkom kaktusów. W gąszczu zieleni dzieci dostrzegły też kilka zwierząt egzotycznych, którym się wnikliwie przyglądały. Największe jednak wrażenie na dzieciach wywarły piranie.  
LINIA1.gif 

24.02.2008r. - Przedszkolaki ze Starego Koźla w ramach tzw. „dnia otwartego” gościły w przedszkolu swoich rówieśników, którzy jeszcze nie uczęszczają do przedszkola. Po obejrzeniu programu artystycznego, wszystkie dzieci bawiły się wspólnie w kącikach zainteresowań. Szkoda, że czas przeznaczony na zabawę tak szybko minął.
 
LINIA1.gif
 
s.gifT.gifY.gifC.gifz.gife.gifn.gif
 
mmmmm
linia kulki.gif
 
POWIEDZIAŁ NAM BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK.
A BARTKOWA UWIERZYŁA, SMACZNYCH PĄCZKÓW NASMAŻYŁA.

31.01.2008r. – w oddziałach naszego przedszkola tradycyjnie obchodzono „ tłusty czwartek”. Dzieci zapoznały się z opowiadaniem „ Pączki, faworki babci Honorki”, oraz same uczestniczyły w przygotowaniu tych słodkości, co sprawiło im wiele radości i spowodowało, że z apetytem zjadały zarówno pączki, jak i faworki.
mmmmm
linia kulki.gif
 
 
 
mmmmmmmmmm
mmmmmmmm             bukiet róż.gif
 
 
 
mmmmmm
21 – 22. 01.2008r. – DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 
22.01.2008r. – gośćmi przedszkolaków z Kotlarni były babcie i dziadkowie. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, a także złożyły życzenia i wręczyły laurki. Po słodkim poczęstunku goście obejrzeli jasełka przygotowane przez starszaków.
mmmmmmmmm
 
linia kulki.gif
 
 
21.01.2008r. – w Klubie wiejskim w Starym Koźlu przedszkolacy gościli swoje babcie i dziadków. Swoją miłość do nich wyrazili tak, jak umieli: wierszykami, piosenkami i tańcami. Wręczyli im także przygotowane przez siebie prezenciki.
mmmmmm
 
linia kulki.gif
 

17. 01. 2008r. - małe pomocnice Św. Mikołaja z  grupy Biedronek z oddziału wBierawie wzięły udział w przeglądzie kolęd i pastorałek dla najmłodszych - "BOBAS" w Cisku. Julcia Stępień i Zosia Niemiec odśpiewały bardzo ładnie dwie kolędy: "Betlejem" oraz "Przybieżeli do Betlejem". Brawom i radości nie było końca.
 
linia kulki.gif
 
„ Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,  CLOWN.gif

   tańczą różne przebierańce…”
 
16.01.2008r. – w oddziałach naszego przedszkola odbyły się bale karnawałowe z udziałem wodzireja, czyli sympatycznej pani Ani. Dzieci oraz panie ubrane w przeróżne stroje aktywnie uczestniczyły w tańcach, pląsach oraz konkursach. Wykonane zostały także pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci otrzymały skromne prezenty.
 
mmmmmmmmmmm
linia kulki.gif
 
 
14.01.2008r. – chociaż w tym roku zima nie jest sroga i śnieżna, maluszki z oddziału w Kotlarni pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. Wybrały się do lasu, by zanieść buchty dla ptaków, które Pani Ula zawieszała wysoko na gałęziach drzew. Za kilka dni przyjdą sprawdzić, czy buchty ptakom smakowały.
mmmmmmm
 
linia kulki.gif
mmmmmmmm
 
 
13.01.2008r – tradycyjnie, jak co roku, w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie zorganizowane zostało „ Popołudnie z jasełkami”. W tej imprezie wzięły udział wszystkie oddziały naszego przedszkola prezentując przedstawienia jasełkowe, śpiewając kolędy  i pastorałki. Występy najmłodszych mieszkańców naszej gminy bardzo się podobały publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
mmmmm
linia kulki.gif
mmmmmmmm
 
04.01.2008r. – dzieci z oddziału w Lubieszowie wybrały się na wycieczkę do lasu, by pozostawić w paśniku zgromadzony wcześniej pokarm dla zwierząt i ptaków ( siano, marchewki, kłosy zbóż, kasztany i żołędzie).
mmmmm
linia kulki.gif
mmmmmmmm
 
G.gifr.gifU.gifd.gifz.gifi.gife.gifn.gif
 
aaaaaaa
płatki śniegu.gif
aaaaaaaaaa
22.12.2007r. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu zaprezentowały ANIOLEK1.gif
przedstawienie jasełkowe „Kolędnicy” na Spotkaniu opłatkowym dla seniorów w Klubie wiejskim w Starym Koźlu.
aaaaaaaaaaaa
płatki śniegu.gif
 
 20.12.2007r – w oddziale w Kotlarni odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Kędzierzyn. Rozpoczęło się ono i zakończyło grą na sygnałówce. Pan leśniczy nie tylko pięknie grał, ale również ciekawie opowiadał, jak pomagać przetrwać zimę zwierzętom leśnym i ptakom. Przedszkolaki otrzymały buchty dla ptaków, którymi będą je dokarmiać. Dowiedziały się, skąd pozyskiwane są drzewka na Święta Bożego Narodzenia oraz, jak sprawdzić, ile choinka ma lat.
Spotkanie było możliwe dzięki nawiązaniu przez P. Zofię Bazan kontaktu z Nadleśnictwem Kędzierzyn. Przedszkolaki włączyły się do akcji „Choinka nadziei”, którą zorganizowały Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Fundacja Ekologiczna „Arka”. Nadleśnictwo przekazało dzieciom choinkę sosnową i przeprowadziło pogadankę ekologiczną. W zamian przedszkolaki wykonały ozdoby na drzewko dla dzieci z Domu Dziecka.
aaaaaaaaaaaa
płatki śniegu.gif
 
 
18 – 21.12.2007r. – w oddziałach odbyły się wigilijki przedszkolne z Boże Narodzenie1.gif udziałem zaproszonych gości, tj. przedstawicieli władz lokalnych, pani dyrektor oraz emerytów. W ich trakcie dzieci zaprezentowały przedstawienia jasełkowe, połamały się opłatkiem składając życzenia oraz degustowały wigilijne potrawy.
aaaaaaaaaa
płatki śniegu.gif
 
 
19.12.2007r. – pamiętając o swych skrzydlatych przyjaciołach, domek zimowy2.gif
dzieci z oddziału w Starym Koźlu przystroiły w ogrodzie przedszkolnym choinkę dla ptaków zawieszając na niej wcześniej przygotowane przez siebie ozdoby, tj. „bombki z ziarenkami”, wianuszki kłosów zbóż, plasterki słoniny i wycięte foremkami do ciastek – gwiazdki, serduszka, dzwonki z suchego chleba.wróbelek.gif
 Wszystkim ptakom życzymy smacznego!
aaaaaa
płatki śniegu.gif
aaaaaa
15.12.2007r, - dzieci 6 – letnie z oddziału w Starym Koźlu stroik 2.gif
pojechały do Domu Kultury w Bierawie, by wziąć udział w konkursie na bożonarodzeniowy stroik. Do pracy przystąpiły z wielkim zapałem wykorzystując zgromadzone wcześniej tworzywo przyrodnicze ( gałązki drzew iglastych, szyszki, ususzone skórki owoców cytrusowych itp.), materiały z recyklingu (rolki po ręcznikach papierowych, kawałki styropianu, różne złotka, papierki po cukierkach itp.) oraz inne dostępne materiały tj. makarony różnych kształtów, koraliki, kawałki łańcuchów choinkowych. Ich praca zaowocowała powstaniem 5 pięknych, dużych i nietypowych stroików świątecznych, dzięki którym zajęli I miejsce i zdobyli atrakcyjne nagrody dla przedszkola.
 
 płatki śniegu.gif

13. 12. 2007r. – oddziały naszego przedszkola odwiedził objazdowy teatrzyk z Nowego Sącza prezentując przedstawienie „Kłamstwa kozy”. Dzięki temu przedstawieniu dzieci dowiedziały się, jakie skutki niesie za sobą kłamstwo. Ciekawa interpretacja bajki, barwne dekoracje oraz dynamiczna akcja spowodowały, że dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały tą bajkę.
 
płatki śniegu.gif
mmm
bałwan2.gif
 
06.12.2007r. – tradycyjnie oddziały naszego przedszkola odwiedził Święty Mikołaj, który opowiedział dzieciom o swojej krainie, wysłuchał wierszyków i piosenek zaprezentowanych przez dzieci, a przede wszystkim obdarował wymarzonymi prezentami.
 
płatki śniegu.gif
aaaaaaaa
CHOINKA.gif
aaaaaaaaa
aaaaaaaa
04.12.2007r. – dzieci z oddziału w Kotlarni zaczęły stroić wielką choinkę, która otrzymały od pana leśniczego. Bardzo się spieszyły, by zdążyć ubrać drzewko do 6 grudnia, bo Mikołaj zawsze siada przy choince.
aaaaaaaaaaaaaaaaaa
płatki śniegu.gif
 
04.12.2007r. – przedszkolaki w Kotlarni gościły górnika z Kopalni Piasku, który opowiadał o swojej pracy. Poznały strój galowy, a najbardziej podobała się im górnicza czapka z pióropuszem. Dzieci podziękowały górnikowi piosenką „ Hej, w kopalni”, życzeniami, laurką i albumem ze swoimi pracami.

płatki śniegu.gif
aaaaaaaaa
l.gifi.gifs.gift.gifo.gifp.gifa.gifd.gif
 
POGODA.gif
aaaaaa
30.11.2007r. – to dzień wróżb andrzejkowych. Dzieci  w Kotlarni uczyły się czarodziejskiego zaklęcia, wróżyły z butów, cukierków, owoców, zwierząt, lały wosk. Były również tańce, pląsy, bo przecież zaczyna się adwent.
aaaaaa
POGODA.gif
aaaaaaaa
29.11.2007r. w wigilię Świętego Andrzeja zorganizowana została KROPELKA.gif
dla dzieci zabawa andrzejkowa. Przy tej okazji dzieci poznały zwyczaje związane z tym dniem, same mogły czarować, wróżyć, przepowiadać swoją przyszłość. Największą jednak atrakcją tej zabawy było lanie wosku i określanie otrzymanych kształtów.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
POGODA.gif
aaaaaa
15.11.2007r. – przedszkolaki z oddziału w Kotlarni były na wycieczce w palmiarni w Gliwicach. Oglądały tam różne gatunki palm, drzewa cytrusowe, kaktusy. W gąszczu zieleni dzieci dostrzegły też kilka zwierząt egzotycznych, którym się wnikliwie przyglądały.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 POGODA.gif
 
14.11.2007r. – dzieci z oddziałów w Bierawie i Lubieszowie odwiedziły Szkołę Podstawową w Dziergowicach, by uczestniczyć w imprezie „ pasowanie na ucznia”.  Uczniowie I klasy pod kierunkiem P. Dubak zaprezentowały program artystyczny, który wszystkim bardzo się podobał. Następnie Pani dyrektor pasowała naszych niedawnych przedszkolaków na uczniów.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 POGODA.gif
 
djecie336aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
09.11.2007r. dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Solarni. Wzięły tam udział w uroczystości „ pasowania pierwszaków na uczniów”. Obejrzały program artystyczny przygotowany przez ich kolegów oraz dowiedziały się, jak takie pasowanie się odbywa. Z tej też okazji swoim nieco starszym kolegom i koleżankom wręczyły wcześniej przygotowane przez siebie prezenciki. Bardzo miło było w tej szkole!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
POGODA.gif

p.gifa.gifz.gifd.gifz.gifi.gife.gifr.gifn.gifi.gifk.gif
aaaaaaaaaaaaa
OWOCE1.gif
aaaaaaaaaaaa
02.10.2007r. – dzieci z Kotlarni obchodziły „ Święto pieczonego ziemniaka”. Z niecierpliwością czekały na ziemniaki pieczone w gorącym popiele.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
OWOCE1.gif
 
02. 10.2007 r. w słoneczny wtorkowy dzień do przedszkola w Bierawie przyjechały zaproszone dzieci z przedszkola nr 6 w Kędzierzyna-  Koźla Celem tego spotkania było zapoznanie się  ze środowiskiem wiejskim- wyjście na pole , zbierania ziemniaków , pokaz maszyn rolniczych w gospodarstwie państwa Plucików . Dzieci bardzo chętnie pracowały, było ognisko w którym piekły się wcześniej pozbierane ziemniaki . Bardzo dziękujemy państwu Plucik z Bierawy  za udostępnienie pola z  ziemniakami oraz organizację tego Święta za słodycze, pieczone ciastka oraz worek ziemniaków dla przedszkola w Bierawie i w Kędzierzynie Koźlu  oraz rodzicom za pomoc przy ognisku p. Gaida ,p.Piechaczyk, p.Walosek, p. Skrzyniarz… Dzień ten długo pozostanie w pamięci  dzieci .
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
linia kwiaty.gif
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
w.gifr.gifz.gife.gifs.gifi.gife.gifn.gif
 aaaaaaaa
27.09.2007r.  – dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola wzięły udział w„jesiennym crossie”. Odbył się on w parku w Komornie, a jego głównym celem była popularyzacja biegów przełajowych w środowiskach wiejskich.
   Po uroczystościach inauguracyjnych wszystkie przedszkolaki ustawiły się na linii startu. Do pokonania miały dystans 800 m ,co (jak się okazało) nie sprawiło im większej trudności. Wszyscy bez problemów dotarli do mety.
Niektórzy nasi przedszkolacy odnieśli swoje pierwsze sukcesy sportowe.
Dzieci mogły także podziwiać piękno „złotej polskiej jesieni”, czyli park w jesiennej szacie.
 
linia kwiaty.gif
 
25.09.2007r.  – dzieci z oddziału w Starym Koźlu uczestniczyły w wykopkach. Podczas zbierania ziemniaków dzieci miały możliwość przekonać się, jak trudna i męcząca jest praca rolnika. Wiele radości jednak dzieciom sprawiało znajdowanie ziemniaków o nietypowych kształtach. Największą jednak atrakcją okazało się pieczenie ziemniaków w ognisku i ich degustacja.
 
linia kwiaty.gif
 
24 – 28.09.2007r. – przedszkolaki z Kotlarni korzystając ze słonecznej pogody poznawały najbliższą okolicę, obserwowały jesienne prace w ogródkach działkowych, zbierały tworzywo przyrodnicze w lesie, gromadząc je w kąciku przyrody i wykorzystując do zabaw i zajęć.aaaaaaaaaa
 
linia kwiaty.gif
 
14.09.2007r. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu uczestniczyły w akcji: „Sprzątanie świata”. Wraz ze swoimi paniami, zaopatrzone w ekologiczne rękawiczki maszerowały ulicami swojej miejscowości zbierając napotkane śmieci i nieczystości.
aaaaaaaaa
linia kwiaty.gif

09.09.2007r. – odbyły się Gminne Dożynki w Starym Koźlu. Dzieci z naszych oddziałów aktywnie w nich uczestniczyły dzielnie maszerując w kolorowym korowodzie dożynkowym reprezentując zarówno swoje oddziały, jak i sołectwa

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM