Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WSPOMNIENIA ROKU SZKOLNEGO 2006 - 2007

c.gifz.gife.gifr.gifw.gifi.gife.gifc.gif
22.06.2007r. – w Przedszkolu w Bierawie zorganizowana została dla wszystkich dzieci 6 – letnich  „Noc pożegnalna”, w trakcie której dzieci bawiły się na świeżym powietrzu przy muzyce, brały udział w różnych zabawach zręcznościowych i konkursach, a wieczorem w tzw. „Dyskotece piżamowej”. Po przespanej na leżakach nocce na dzieci czekała niespodzianka i oczywiście … rodzice.
 
19.06.2007r. w oddziale w Starym Koźlu zorganizowany został piknik rodzinny. Połączony on był z uroczystym pożegnaniem dzieci 6 – letnich. Najpierw dzieci zaprezentowały przygotowaną uroczystą część artystyczną, a następnie wszyscy wspólnie świetnie się bawili przy muzyce oraz konkursach. W trakcie pikniku nastąpiła także degustacja przygotowanych przez rodziców sałatek i surówek – dodatku do pieczonych kiełbasek.

14.06.2007r. rozstrzygnięty został konkurs na "najciekawszy kącik ziołowy" w ogrodzie. I miejsce zajął oddział w Starym Koźlu.
Gratulacje!!!
 
04.06.2007r. - dzieci z przedszkola w Bierawie były na wycieczce w Bukowie. Pogoda bardzo nam dopisała, zwiedziliśmy mini zoo(wielbłąd, małpy, węże, ptactwo domowe itp.)Każde dziecko jechało kucykiem. Oglądaliśmy skalniaki z ziołami, roślinami i ciekawymi okazami, stawy z rybami i piękne kolorowe ogrody. Zjedliśmy posiłek na świeżym powietrzu-pobawiliśmy się na placu zabaw: huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.
 Bierawa - dzien dziecka. 6.jpegBierawa - dzien dziecka. 8.jpegBierawa - dzien dziecka. 9.jpegBierawa - dzien dziecka. 25.jpegBierawa - dzien dziecka. 23.jpeg
01.06.2007r. - na placu przedszkolnym w Bierawie odbył się „Festyn Rodzinny” z okazji Dnia Matki i Dziecka. Dzieci przedstawiły część artystyczną przygotowaną na tę uroczystość. Wręczyły prezenty-wyhodowane zioła i kwiaty. Odbyły się konkurencje sportowe mama i dziecko. Wspólne tańce. Słodki poczęstune, grill.
Przybyli goście zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy i pani sołtys.
 Bierawa - dzien dziecka. 1jpg.jpegBierawa - dzien dziecka. 2.jpegBierawa - dzien dziecka. 20.jpegBierawa - dzien dziecka. 5.jpeg

01.06.2007r. -  dzieci z przedszkola w Bierawie uczestniczyły w popisach strażackich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka: przejazd wozem strażackim,- lanie wody, rozciąganie węży. Zorganizowane zostały także zabawy na urządzeniach  na boisku w Bierawie  pod bacznym okiem nauczycielek i strażaków. Dzieciom zostały wręczone słodycze oraz baloniki od pana prezesa OSP w Bierawie oraz kolorowanki od pani Nowak z parafialnego Caritas.

m.gifa.gifj.gif
 31.05.2007r. – UWAGA!  UWAGA!!! Kończy się konkurs na najciekawszy kącik ziołowo – przyrodniczy oraz na najładniejszą grządkę przyprzedszkolną. Przedszkolaki we wszystkich oddziałach często podlewają rośliny, wyrywają chwasty i spulchniają ziemię. Utrwalają także nazwy tych warzyw i ziół.
     Kotlarnia - kącik ziołowy 1.jpeg    Kotlarnia - kącik ziołowy 2.jpeg    Kotlarnia - kącik ziołowy 3.jpeg    Kotlarnia - kącik ziołowy 4.jpeg
Stare Koźle - kącik ziołowy 1.jpegStare Koźle - kącik ziołowy 4.jpegStare Koźle - kącik ziołowy 5.jpegStare Koźle - kącik ziołowy 8.jpegStare Koźle - kącik ziołowy 7.jpeg
29.05.2007r. – w oddziale w Kotlarni odbył się piknik rodzinny. Przedszkolaki przygotowały bogaty program artystyczny z okazji Dnia Matki i Ojca. Był słodki poczęstunek: ciasta i herbatka owocowa, a na kolację kiełbaski z rożna i smaczne surówki. Rodzice chętnie brali udział w konkursach sprawnościowych, gdzie nagrodami były warzywa: kapusta, kalafior, itp…
 Kotlarnia - piknik 5.jpeg    Kotlarnia - piknik 3.jpeg    Kotlarnia - piknik 2.jpeg    Kotlarnia - piknik 1.jpeg
29.05.2007r. – dzieci z oddziału w Kotlarni wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotlarni, gdzie zwiedziły remizę strażacką, oglądały wozy strażackie, poznały sprzęt gaśniczy. Największą frajdę jednak miały z przejażdżki wozem strażackim.
 Kotlarnia - OSP 4.jpeg    Kotlarnia - OSP 3.jpeg    Kotlarnia - OSP 2.jpeg   Kotlarnia - OSP 1.jpeg
25.05. 2007r.-dzieci z oddziału w Bierawie poszły na wycieczkę na łąkę. W jej trakcie utrwalały wiadomości zdobyte w ciągu roku na temat różnych roślin i ziół. Obserwowały mieszkańców łąki kolorowe motyle ,biedronki, mrówki. Zbierały kwiaty polne: chabry i maki na bukiet dla mam.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
23.05.2007r. - dzieci z oddziału w Kotlarni pojechały na wycieczkę autokarową do Rud Kozielskich. Poznając ciekawy fragment historii naszego najbliższego regionu dzieci zwiedziły zabytkowy dworzec kolejowy, poczekalnię oraz lokomotywownię. Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową z Rud do miejscowości Paproć i z powrotem sprawił im dużo radości.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
17.05.2007r. – w Przedszkolu w Bierawie zorganizowany został Międzygminny Konkurs pod hasłem: „Co zjadamy, gdy o zdrowie dbamy?”
W konkursie wzięły udział dwie grupy z Gminy Pawłowiczki, jedna grupa z Reńskiej Wsi, oraz dwie grupy z gminy Bierawa. Konkurencje dotyczyły wiadomości na temat:
- zdrowego odżywiania się,
- sposobów dbania o higienę osobistą,
- znajomości roślin ziołowych, owoców, warzyw
- znajomości literatury dotyczącej zdrowia.
Nad przebiegiem konkursu czuwało JURY, w skład którego weszli:
- V-ce Wójt Gminy Bierawa – Pan Krzysztof Ficoń
- Inspektor Oświaty Pani Elżbieta Chromik
- Dyrektor Przedszkola w Bierawie – Pani Halina Niemkiewicz
- V-ce Dyrektor Przedszkola w Bierawie – Pani Joanna Zioło
 
W trakcie rozwiązywania zadań dzieci wykazały się ogromną wiedzą, za co zostały nagrodzone dyplomami, upominkami i nagrodami dla przedszkoli.
        Międzygminny konkurs 1.jpeg      Międzygminny konkurs 4.jpeg       Międzygminny konkurs 5.jpeg  
        Międzygminny konkurs 6.jpeg       Międzygminny konkurs 7.jpeg      Międzygminny konkurs 8.jpeg    
        Międzygminny konkurs 9.jpeg       Międzygminny konkurs 3.jpeg     Międzygminny konkurs 2.jpeg
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
16.05.2007r. – dzieci z oddziału w Starym Kożlu pojechały na wycieczkę autokarową do Rud Kozielskich. W trakcie wycieczki dzieci zwiedziły stary, zabytkowy dworzec kolejowy, poznały ciekawe, już historyczne akcesoria kolejowe, zwiedziły lokomotywownię oraz miały możliwość przejechać się starą kolejką wąskotorową, z której wrażenia pozostaną długo w pamięci dzieci. Mimo, iż pogoda nie bardzo dopisała dzieci w radosnym nastroju poznały ciekawy fragment naszego regionu.
      Stare Koźle - Wycieczka 1.jpeg   Stare Koźle - Wycieczka 3.jpeg   Stare Koźle - Wycieczka 4.jpeg
     Stare Koźle - Wycieczka 6.jpeg   Stare Koźle - Wycieczka 5.jpeg   Stare Koźle - Wycieczka 7.jpeg
k.gifw.gifi.gife.gifc.gifi.gife.gifn.gif

26.04.2007r. – po raz kolejny dzieci 5 – 6 – letnie z  gimnastyka8.gif naszego przedszkola stanęły na linii startu w Komornie, by wziąć udział w „Wiosennym Crossie” i pokonać dystans 800 m.
               wiosenny cross 5.jpeg           wiosenny cross 1.jpeg
19.04.2007r. – w oddziale w Starym Koźlu odbył się marchewka. 1.gif
konkurs między oddziałami naszego przedszkola pod hasłem:                    „ Co zjadamy, gdy o zdrowie dbamy?”.marchewka.gif
W trakcie konkursu dzieci musiały wykazać się:
- umiejętnością rozpoznawania warzyw i owoców po dotyku  
- znajomością utworów literackich dotyczących zdrowia tj. utworów J.Brzechwy, J.Tuwima, M.Kownackiej, St.Jachowicza i W.Chotomskiej  jablko1.gif
- znajomością roślin ziołowych tj. lubczyk, mięta, pietruszka, mniszek lekarski, szałwia, pokrzywa, itp.
- umiejętnością rozpoznawania herbat po smaku
- umiejętnością rozwiązywania zagadek o warzywach, owocach, higienie osobistej oraz o czystości
- umiejętnością rozpoznawania nasion  charakterystycznych roślin: kukurydzy, słonecznika, rzeżuchy, maku, fasoli, grochu, dyni, itp.     konkurs - Promocja zdrowia 4.jpeg        
- znajomością etapów rozwoju mniszka lekarskiego
- znajomością produktów zdrowych dla ludzkiego organizmu
- znajomością witamin i produktów, w których one najczęściej występują   buraczek.gif
- umiejętnością rozpoznawania zapachów: miętowego, cytrynowego, pomarańczowego, migdałowego, itp.
konkurs - Promocja zdrowia 3.jpeg  Uczestnikom dzielnie kibicowali koledzy oraz ich panie.
Przedszkolacy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania się.
              I miejsce - oddz. Stare Koźle
             II miejsce - oddz. Kotlarnia
            III miejsce - oddz. Bierawa
           IV miejsce - oddz. Lubieszów
  konkurs - Promocja zdrowia 2.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 4.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 3.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 13.jpeg
konkurs - Promocja zdrowia 6.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 8.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 10.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 15.jpegkonkurs - Promocja zdrowia 14.jpeg
17.04.2007r. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu odwiedziły Szkołę Podstawową, gdzie wraz z dziećmi szkolnymi obejrzały teatrzyk „ Koziołek Matołek”, a następnie zwiedziły szkołę i klasy.
                   Stare Koźle - teatrzyk 3.jpeg     Stare Koźle - teatrzyk 2.jpeg   Stare Koźle - teatrzyk 4.jpeg 
04.04.2007r – dzieci z naszego przedszkola przygotowywały „gniazdka dla Zajączka”,  aby mógł zostawić w nim  prezenty wielkanocne, ku uciesze dzieci.
                 Stare Koźle - Zajączek 1.jpeg        Stare Koźle - Zajączek 6.jpeg
 m4.gifa4.gifr4.gifz4.gife4.gifc4.gif

29.03.2007r. – chociaż za oknem jeszcze zimno, to w kąciku przyrody w Kotlarni już wiosna, wszystko się zieleni. Mamy tu zieloną natkę pietruszki, rzeżuchę, koper, szczypiorek, które wykorzystujemy do posypywania i ozdabiania kanapek.
           Kotlarnia - kącik ziołowy 2.jpeg             Kotlarnia - kącik ziołowy 1.jpeg
 
29.03.2007r – pierwsze wiosenne kwiaty najlepiej poznaje się w ich naturalnym środowisku. Dzieci z oddziału w Kotlarni z zainteresowaniem przyglądały się i podziwiały szafirki, żonkile i pierwsze tulipany, które wyrosły na działce u P. Zofii Bazan – wychowawczyni grupy.
         Kotlarnia - 1.jpeg      Kotlarnia - 2.jpeg       Kotlarnia - 3.jpeg
 
29.03.2007r – w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki z Kotlarni wykonały świąteczne dekoracje i z niecierpliwością oczekują na „zajączka”. Dzisiaj sześciolatki robiły kurczątka i ozdabiały sylwety jajek.
     Kotlarnia - zajączek 2.jpeg         Kotlarnia - zajączek 1.jpeg

25.03.2007r. – w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbył się kolejny przegląd twórczości teatralnej dzieci  i młodzieży. Nasze przedszkole także wzięło udział w tym przeglądzie. Oddział ze Starego Koźla zaprezentował inscenizację teatralną „ Jak żyć zdrowo”, oddział w Kotlarni – dwa tańce: "Majahi" i "Ciułała", a oddział z Bierawy – inscenizację „ Królewna Śmieszka”.
Bierawa - Przegląd teatralny 1.jpegKotlarnia - przegląd teatralny 1.jpegKotlarnia - przegląd teatralny 3.jpegKotlarnia - przegląg teatralny 2.jpeg
Kotlarnia - przegląg teatralny 1.jpegStare Koźle - przegląg teatralny 8.jpegStare Koźle - przegląg teatralny 2.jpegStare Koźle - przegląg teatralny 12.jpeg
Wszystkie prezentacje związane były ze zdrowiem, nad którym nasze przedszkole pracuje w tym roku szkolnym.
Także wystawa prac plastycznych poświęcona była zdrowiu i wszyscy obecni mogli podziwiać zdolności plastyczne najmłodszych uczestników przeglądu. wystawa plastyczna 1.jpeg
21.03.2007r – tradycyjnie w naszym przedszkolu witaliśmy Stare Koźle - Marzanna 1.jpeg wiosnę. Dzieci przeszły ulicami miejscowości z wcześniej wykonaną Marzanną, żegnając zimę i przywołując wiosnę, by następnie słomianą kukłe spalić na placu przedszkolnym.
 
            Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,
            Zimę pożegnamy, wiosnę przywitamy!
            Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,
            Razem z zimą zginiesz w zamorskiej krainie.


k.gifw.gifi.gife.gifc.gifi.gife.gifn.gif

15.03.2007r – w oddziale w Starym Koźlu po raz kolejny zorganizowany został „ Dzień otwarty”, na który zaproszone zostały dzieci w wieku przedszkolnym nie uczęszczające jeszcze do przedszkola..

                     Stare Koźle - zajęcie otwarte 1.jpeg                   Stare Koźle - zajęcie otwarte 2.jpeg

l4.gifu4.gift4.gify4.gif

21.02.2007r – w oddziale w Starym Koźlu zorganizowano zajęcie pokazowe dla rodziców dzieci 5 - 6 – letnich dotyczące zagadnień planu rocznego tj. promocji zdrowego odżywiania się. Dzieci samodzielnie przygotowywały sałatki  warzywne z wyhodowanymi kiełkami lucerny, brokuła, czerwonej kapusty, którymi poczęstowały swoich rodziców.                            buźka1.gif

         DOCJarzynowa surówka.doc (27,50KB)                                                               

        DOCSURÓWKA I I.doc (263,00KB)

         DOCSURÓWKA III.doc (307,00KB)    

        DOCSURÓWKA I.doc (262,00KB)                                                                                

20.02.2007r – w oddziale w Starym Koźlu  zorganizowany został „ Dzień otwarty”, na który zaproszone zostały dzieci w wieku przedszkolnym nie uczęszczające jeszcze do przedszkola..Stare Koźle - zajęcie otwarte 3.jpeg
Zaproszonym dzieciom i ich rodzicom nasze przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny, a następnie zaprosiły do wspólnej zabawy.

15.02.2007r – tradycyjnie w naszym przedszkolu obchodzono „tłusty czwartek”. Dzieci poznały opowiadanie: DOCPĄCZKI I FAWORKI U BABCI HONORKI M.doc (27,50KB) no i ... „Jak powiedział Bartek ...” nie mogło zabraknąć pączków i faworków więc dzieci same je przygotowały i upiekły.

zdjecie pączków.jpeg  babcia.jpeg

14.02.2007r we wszystkich oddziałach naszego przedszkola odbył się bal karnawałowy z udziałem Pani Zimy. Dzieci prezentowały się w bardzo różnorodnych strojach i uczestniczyły w konkursach, zabawach wspólnie z P. Zimą. Mimo, że jest to Pani z natury zimna, to potrafiła rozgrzać dziecięce serca miłymi opowiadaniami, przez co zdobyła sobie ich przyjaźń. Wielką radość sprawiły im także prezenty od Pani Zimy.
Stare Koźle - Pani Zima 7.jpegStare Koźle - Pani Zima 6.jpegStare Koźle - Pani Zima 4.jpegStare Koźle - Pani Zima 1.jpeg

s4.gift4.gify4.gifc4.gifz4.gife4.gifn4.gif

21 - 22.01.2007r  Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie dzieci, a w szczególności nasze przedszkolaki w tych dniach składają najserdeczniejsze życzenia swoim Babciom i Dziadkom.         bukiet róż.gif


róże w wazonie.gif
Styczniowe słoneczko jasno świeci

zima biała śpiewa
a w przedszkolu przedszkolaki
składają życzenia:
                
Wszystkim Babciom i Dziadkom, 
zdrowia, pomyślności,
uśmiechów na co dzień i du...żo radości!

     19.01.2007r dzieci z naszego przedszkola we wszystkich oddziałach gościły swoje babcie. Prezentowały im swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, prezentowały inscenizacje teatralne wyrażając tym samym ogromną miłość i podziękowanie.
Przygotowały także dla swoich babć niespodzianki oraz słodki poczęstunek.

Stare Koźle - Babcia i dziadek 1.jpegStare Koźle - Babcia i dziadek 18.jpegStare Koźle - Babcia i dziadek 5.jpegStare Koźle - Babcia i dziadek 15.jpegStare Koźle - Babcia i dziadek 9.jpeg

Kotlarnia - Dzień Babci 5.jpegKotlarnia - Dzień Babci 4.jpegKotlarnia - Dzień Babci 2.jpegKotlarnia - Dzień Babci 3.jpegKotlarnia - Dzień Babci 1.jpeg

    14.01.2007r w Gminnym Centrum Kultury i rekreacji w Bierawie odbyła się impreza pod hasłem: „Popołudnie z jasełkami i kolędą”. Nasze przedszkole aktywnie wzięło udział w tej imprezie. Na scenie pojawiły się dzieci z oddziałów z Bierawy, z Lubieszowa oraz ze Starego Koźla. W nagrodę dzieci odebrały z rąk wójtów pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

       Lubieszów - jasełka.jpeg        Stare Koźle - Jasełka 1.jpeg    Stare Koźle - Jasełka 2.jpeg

sylvester-23.gifsylvester-09.gif sylvester-07.gif sylvester-11.gif 

                   
SZCZĘŚLIWEGO 
NOWEGO 2007 ROKU

 g_nat.gifr_nat.gifu_nat.gifd_nat.gifz_nat.gifi_nat.gife_nat.gifń_nat.gif

 

aniołek.1gif.gif19 – 22.12.2006r w tych dniach odbywały się w poszczególnych oddziałach  choinka.gif naszego przedszkola „wigilijki przedszkolne”. aniołek.gif
 W świąteczny nastrój wprowadzał wszystkich występ dzieci, które prezentowały „jasełka”, śpiewały kolędy. Wszyscy wszystkim składali życzenia łamiąc się opłatkiem, by następnie zasiąść do stołu, na którym pojawiały się tradycyjne polskie potrawy. Ogromną radość sprawiły dzieciom znalezione pod choinką prezenty.

     Stare Koźle - Wigilia 4.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 1.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 5.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 3.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 10.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 2.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 6.jpeg     Stare Koźle - Wigilia 7.jpeg  

  Kotlarnia - wigilijka 2.jpegKotlarnia - wigilijka 1.jpegKotlarnia - wigilijka 3.jpegKotlarnia - wigilijka 5.jpegKotlarnia - wigilijka 4.jpeg

christmas032_big.gif06.12.2006r odwiedził nasze dzieci długo christmas02_big.gifoczekiwany miły staruszek w czerwonym kubraczku  - Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów.Najpierw dzieci uważnie wysłuchały opowieści o jego krainie, a następnie popisywały się wierszami i piosenkami. Najbardziej podobało się dzieciom przeskakiwanie przez laskę Świętego Mikołaja. Na koniec gość obdarował wszystkie dzieci prezentami.


  Stare Koźle - Mikołaj 4.jpeg Stare Koźle - Mikołaj 3.jpeg  Stare Koźle - Mikołaj 1.jpeg Kotlarnia - Mikołaj 2.jpeg Kotlarnia - Mikołaj 1.jpeg

05.12.2006r dzieci z oddziału w Kotlarni gościły górnika z Kopalni Piasku w Kotlarni, który opowiadał o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Przedszkolacy z ciekawością oglądali strój galowy górnika i przymierzali czapkę z pióropuszem. Dzieci zaprosiły gościa do wspólnej zabawy.

        Kotlarnia - Górnik 1.jpeg     Kotlarnia - Górnik 3.jpeg     Kotlarnia - Górnik 2.jpeg

l_nat.gifi_nat.gifs_nat.gift_nat.gifo_nat.gifp_nat.gifa_nat.gifd_nat.gif

czarodziej.gif
       30.11.2006r
zorganizowane zostały dla dzieci „Andrzejki”. Poznając tradycję związaną z tym wieczorem dzieci wróżyły z papci, obierek z jabłek, na kole przyszłości, z kart, a przede wszystkim z figurek z lanego wosku.

            Stare Koźle - Andrzejki 4.jpeg           Stare Koźle - Andrzejki 5.jpeg         Kotlarnia - Andrzejki 2.jpeg                 Stare Koźle - Andrzejki 2.jpeg      Stare Koźle - Andrzejki 2.jpeg      Kotlarnia - Andrzejki 1.jpeg      Stare Koźle - Andrzejki 6.jpeg

      09.11.2006r w przedszkolu w Kotlarni odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Wychowawczyni grupy starszej mgr Zofia Bazan przeprowadziła zajęcie na temat: wykonywanie zdrowych, witaminowych kanapek. Dzieci przygotowywały je wg własnej koncepcji, a następnie konsumowały je popijając herbatką owocową. Również rodzice mogli spróbować kanapek przygotowanych przez swoje pociechy. Delektując się herbatką wysłuchali prelekcji na temat: „ Wracamy do ziół leczniczych”.

     Kotlarnia - zajęcie otwarte 1.jpeg    Kotlarnia - zajęcie otwarte 3.jpeg     Kotlarnia - zajęcie otwarte 2.jpeg      Kotlarnia - zajęcie otwarte 4.jpeg     

p_nat.gifa_nat.gifź_nat.gifd_nat.gifz_nat.gifi_nat.gife_nat.gifr_nat.gifn_nat.gifi_nat.gifk_nat.gif

23.10.2006r – dzieci z oddz. w Kotlarni odwiedziły Kotlarnia - poczta.jpegUrząd Pocztowy, gdzie poznały jego wyposażenie i zasady funkcjonowania.

21.10.2006r - przedszkolaki z Bierawy wystąpiły dla Seniorów
w Domu Kultury. Program artystyczny przygotowała pani mgr Joanna Sroka a odnosił się on do obecnej pory roku – jesieni. Dzieci zaśpiewały,  pięknie zatańczyły, nie zabrakło także humoru w gwarze śląskiej, przez co Seniorzy śmiali się do łez.
Było nam bardzo miło wystąpić przed tak wspaniałą publicznością.

20.10 – 08.11.2006r – wszystkie oddziały naszego przedszkola organizowały kolejno wycieczki do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Poznały tam etapy powstawania chleba: „od ziarenka do bochenka”. Oglądały eksponaty służące dawniej do wypieku chleba i innego pieczywa. Poznały także wyposażenie dawnej kuchni.
Największą frajdę dzieci miały podczas plecenia bułeczek z ciepłego, wyrośniętego ciasta.
Po upieczeniu skonsumowały je siedząc w klasie z dawnych lat. Mogły również porysować sobie rysikiem na starodawnych tabliczkach. ( patrz: galeria zdjęć)

10.10. oddziały naszego przedszkola odwiedził teatrzyk kukiełkowy. Zaprezentowana bajka „O czarodzieju brudasie i czarownicy próchnicy” bardzo dzieciom się podobała, co wyraziły gromkimi oklaskami.

teatrzyk 1.jpegteatrzyk 2.jpegteatrzyk 3.jpegteatrzyk 4.jpegteatrzyk 6.jpegteatrzyk 5.jpeg


  03.10. w ramach współpracy firma PRO – ART. ufundowała dzieciom chwile radości na dmuchanym zamku.

02.10. nasze przedszkole odwiedziła niemiecka delegacja przedszkola integracyjnego z powiatu Kusel


w_nat.gifr_nat.gifz_nat.gife_nat.gifs_nat.gifi_nat.gife_nat.gifń_nat.gif

29.09. – dzieci z oddziału w Bierawie uroczyście obchodziły „Święto pieczonego ziemniaka”, na które zostały zaproszone dzieci 6 – letnie z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 6 w Kędzierzynie – Koźlu. W trakcie wspólnego zbierania ziemniaków dzieci poznały etapy jego uprawy, miały możliwość bezpośredniej obserwacji maszyn rolniczych. Podsumowaniem imprezy była degustacja ziemniaków upieczonych w ognisku.

28.09. – dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola wzięły udział w„jesiennym crossie”. Odbył się on w parku w Komornie, a jego głównym celem była popularyzacja biegów przełajowych w środowiskach wiejskich.

 jesienny cross 1.jpeg  jesienny cross 2.jpeg  jesienny cross 3.jpeg  jesienny cross 4.jpeg
   Po uroczystościach inauguracyjnych wszystkie przedszkolaki ustawiły się na linii startu. Do pokonania miały dystans 800 m,co (jak się okazało) nie sprawiło im większej trudności. Wszyscy bez problemów dotarli do mety.

        jesienny cross 5.jpeg     jesienny cross 6.jpeg     jesienny cross 7.jpeg
Niektórzy nasi przedszkolacy odnieśli swoje pierwsze sukcesy sportowe:

                               jesienny cross 9.jpeg        jesienny cross 10.jpeg

Dodatkową atrakcją dla dzieci był przejazd bryczką zaprzężoną w dwa koniki. Dzieci mogły podziwiać piękno „złotej polskiej jesieni”, czyli park w jesiennej szacie. jesienny cross 8.jpeg


20.09. – dzieci z oddziału w Starym Koźlu uczestniczyły w wykopkach. Podczas zbierania ziemniaków dzieci miały możliwość przekonać się, jak trudna i męcząca jest praca rolnika. Wiele radości jednak dzieciom sprawiało znajdowanie ziemniaków o nietypowych kształtach. O wiele przyjemniejsze były zabawy ziemniakami oraz przygotowywanie z nich potraw.

Stare Koźle - wykopki 1.jpeg Stare Koźle - wykopki 2.jpeg Stare Koźle - wykopki 3.jpeg Stare Koźle - wykopki 5.jpeg Stare Koźle - wykopki 4.jpeg
10.09. – odbyły się Gminne Dożynki w Dziergowicach. Dzieci z naszych oddziałów aktywnie w nich uczestniczyły dzielnie maszerując w kolorowym korowodzie dożynkowym reprezentując zarówno swoje oddziały jak i sołectwa.


       Bierawa - dożynki.jpeg           Kotlarnia - dożynki 3.jpeg              Kotlarnia - dożynki 2.jpeg

   Kotlarnia - dożynki 1.jpeg      Lubieszów - dożynki.jpeg       Stare Koźle - dożynki.jpeg       Stare Koźle - dożynki 1.jpeg

W kole wszyscy tu stajemy,
każdy czyjąś rękę trzyma,
i dzień dobry Wam mówimy,
bo rok szkolny się zaczyna!

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

chlopczyk.gif                      dziewczynka.gif