Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WSPOMNIENIA ROKU SZKOLNEGO 2010 / 2011

Bez nazwy 7.jpeg
 

20.06.2011r. w oddziale w Lubieszowie odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem 6 – latków. Dzieci przedstawiły inscenizację „Kiedy pójdę do szkoły”, śpiewały piosenki o przedszkolu, wakacjach i szkole, recytowały wiersze. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu otrzymały dyplomy, tablo i książeczkę. Podziękowania za owocną współpracę Pani Wice dyrektor złożyła na ręce rodziców. Po uroczystości dzieci sześcioletnie zostały w przedszkolu na tzw. „noc pożegnalną”. Bawiły się w podchody, naszykowały sobie kolację, uczestniczyły w piżamowej dyskotece, obejrzały bajeczkę i poszły spać na przygotowane łóżeczka. To była niezapomniana nocka!!!

17.06.2011r . dzieci z oddziału w Bierawie i Lubieszowie pojechały na wycieczkę autokarową do Zoo do Opola. Podziwiały tam zwierzęta egzotyczne, obserwowały ich wygląd i zachowanie, a nawet głaskały i karmiły zwierzęta w Mini zoo. Dzieci pojechały także do Kinder Planety w Opolu w nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie na plakat wielkanocny.

06.06.2011r. zorganizowany został Piknik rodzinny w oddziale w Lubieszowie z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Mimo, iż pogoda nie dopisała wszyscy wspaniale bawili się razem. Dzieci przedstawiły program artystyczny, wręczyły upominki swoim rodzicom. Rodzice chętnie brali udział w zabawach i konkursach, a w całym przedszkolu pachniało pieczonymi kiełbaskami.

05.06.2011r. zorganizowany został na boisku przy  Szkole Podstawowej w Starym Koźlu Przegląd Twórczości Teatralnej z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Wzięły w nim udział wszystkie oddziały zamiejscowe naszego przedszkola. Oddział w Bierawie zaprezentował tańce , oddział ze Starego Koźla zagrał na flażoletach, a oddziały z Kotlarni i Lubieszowa inscenizacje teatralne. Występy wszystkim bardzo się podobały i dzieci otrzymały gromkie brawa.

01.06.2011r. czyli Dzień Dziecka w oddziale w Lubieszowie upłynął na zabawach przy muzyce, konkursach i zawodach sportowych oraz przy malowaniu twarzy.

Bez nazwy 6.jpeg

LAURKA DLA MAMY 2.jpeg
 

Bez nazwy 5.jpeg


15.04.2011r. dzieci z oddziału w Starym Koźlu reprezentowały nasze przedszkole w konkursie na inscenizację obrzędu wiosennego "Marzanna 2011" organizowanym przez Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca "Komes". Celem konkursu było pogłębienie zainteresowań zwyczajami Śląska Opolskiego, utrwalenie muzyki, pieśni i gwary śląskiej oraz popularyzacja kultury ludowej w regionie.  Dzieci wróciły z pucharami za II miejsce w konkursie za inscenizacje jak i wykonanie marzanki.

 Bez nazwy 4.jpeg

       Grupa starszaków z oddziału w   Starym Koźlu  realizuje 
          Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej 
                       pt. „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

 DSCN1321.jpeg      DOCXCZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - referat..docx (360,24KB)

 Dzieciom w realizacji programu towarzyszy dinozaur o imieniu Dinek
   

Bez nazwy 10.jpeg

7 lutego w oddziale w Starym Koźlu odbył się  bal przebierańców. Motylki, księżniczki, piraci, pajacyki, biedronki ... czas spędzały na tańcach i pląsach. Wiele emocji i radości wzbudzały konkursy, zagadki i loterie.Dużym powodzeniem cieszyła się również kawiarenka. Ach! Cóż to był za bal.
 

 Bez nazwy 9.jpeg
 

  ChomikImage.jpeg
 

 

 Dzień Babci i Dziadka w Starym Koźlu jak zwykle miał charakter bardzo uroczysty. Dzieci zaprezentowały tańce, piosenki, wykonały instrumentalizację utworów. Dedykowały swoim najbliższym dużo ciepłych słów.W dowód wdzięczności wręczyły babciom i dziadkom samodzielnie wykonane wazoniki.

16.01.2011r. w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie zorganizowana została po raz kolejny impreza „Popołudnie z jasełkami”. Wzięły w niej udział wszystkie oddziały naszego przedszkola. Za swoje występy dzieci otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz niespodzianki.

Bez nazwy 8.jpeg

Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
pamiętajcie, że dzień  ten  radosny
 w miłości jest poczęty.
Że jak mówi Wam wszystkim
dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdką
Bóg w Waszym domu zasiądzie. 

22,12.2010r.   odbyła się w przedszkolu w Starym Koźlu uroczysta wigilijka.W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich przedstawienie pt.: "Jak niedźwiadek choinkę ustroił" w wykonaniu starszaków. Pani dyrektor Halina Niemkiewicz złożyła  życzenia Wesołych Świąt pracownikom, emerytom i dzieciom. Wszyscy obecni przełamali się opłatkiem i zasiedli do świątecznego posiłku. Dzieci z wielką niecierpliwością  wypatrywały prezentów pod choinką. Po wesołym kolędowaniu pojawiły się oczekiwane upominki. Radości nie było końca.

20.12.2010r w oddziale w Lubieszowie zorganizowana została „ Wigilijka przedszkolna”, na którą zaproszeni zostali pracownicy przedszkola oraz emeryci. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, połamały się z wszystkimi opłatkiem i popróbowały przygotowanych potraw wigilijnych. Znalazły także pod choinką bardzo ciekawe prezenty.

17.12.2010r  w naszym oddziale odbyła się uroczysta Wigilia.  Miła, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym gościom.  Piękna scenografia, stroje małych aktorów sprawiły, że personel i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój. Przedstawienie Jasełkowe to już tradycja w naszym przedszkolu.  Po przedstawieniu jasełkowym wszystkie dzieci, zaproszeni goście oraz personel uczestniczyli w Wigilii.

 12.12.2010r.  przedszkolaki uświetniły swoimi występami Kiermasz Wigilijny organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi. Dzieci zaprezentowały kolędy i pastorałki.

11.12.2010r. – przedszkolaki z Lubieszowa zostały zaproszone na Spotkanie Opłatkowe dla seniorów zorganizowane przez Radę Sołecką i Mniejszość Niemiecką. Zaprezentowały tam inscenizację jasełkową „Świąteczne zamieszanie”

06.12.2010r. dzieci z oddziału w Lubieszowie odwiedził  Św. Mikołaj.. Dzieci śpiewały mu piosenki, recytowały wierszyki i tańczyły. Za prezenty pięknie podziękowały i zaprosiły ponownie za rok.


06.12.2010r. wszystkie dzieci z oddziału w Bierawie i w Starym Koźlu zostały zaproszone przez Mikołaja do Sali Zabaw w Kędz-Koźlu. Dużą frajdę sprawiło przedszkolakom pokonywanie przeszkód, wspinanie się, zjeżdżanie rurą do basenu, skakanie na zamku dmuchanym, a także konstruowanie budowli z olbrzymich klocków. Mikołaj przyjechał z wielkimi workami prezentów. Dzieci powitały go entuzjastycznie dedykując piosenki. Pan z długą brodą obdarował upominkami wszystkich bez wyjątku.

03.12.2010r. – przedszkolaków w oddziale w Lubieszowie odwiedził górnik, który opowiedział im o ciężkiej i trudnej pracy w kopalni. Dzieci oglądały strój galowy i przymierzały górnicze czako.

  Bez nazwy 3.jpeg
30.11.2010r. starszaki z Bierawy i Starego Koźla zostały zaproszone do Przedszkola nr 6 w Kędz-Koźlu na przedstawienie pt.: "Wilk i siedem koźlątek" w wykonaniu grupy 5-latków. Dekoracje, muzyka i stroje artystów były  przemyślane i pomysłowe. Mali aktorzy rewelacyjnie wczuli się w swoje role. Byliśmy pod dużym wrażeniem, nagrodziliśmy ich gromkimi brawami i słodkościami.
W przedszkolu odbywały się andrzejki więc w sali czarów czekały na nas wróżki, które zdradzały przyszłość . W sali zabaw bawiliśmy się na świetnej dyskotece. Poczęstunek też przypadł nam do gustu. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni. Dziękujemy.

30.11.2010r. w oddziale w Lubieszowie zorganizowany został „wieczór wróżb andrzejkowych”, w trakcie którego dzieci poznały tradycje i zwyczaje z nim związane, same wróżyły z różnych przedmiotów i wosku. Ciekawe, czy te wróżby się spełnią?  

Dnia 29.11.2010r. „Biedronki" wraz z „Krasnalami " również spędziły Andrzejki w klimacie tradycyjnych wróżb i zabaw. Dzieci razem z wychowawczyniami poszły śladami swych prababć ustawiając buciki, rzucając „kostką przyszłości",  wróżąc z magicznych liczb oraz ( ta wróżba sprawiła nam najwięcej radości ) przekłuwając serce z nadzieją odkrycia imienia swej przyszłej miłości. Również Pani Renatka i Pani Kornelia przygotowały dla nas słodką wróżbę- „pączki z niespodzianką”.  Zabawy zakończyły się wspólnymi tańcami przy andrzejkowej muzyce!


29.11.2010r. w oddziale w Starym Koźlu odbył się dzień wróżb i magii. Dzieci wsłuchiwały się w przepowiednie wróżek. Z wielką ciekawością słuchały o swojej bliższej i dalszej przyszłości. Chętnie uczestniczyły w zabawach i pląsach przy muzyce. Dużą atrakcją cieszyła się kawiarenka. 
 

Dnia 17.11.10r. dzieci z grupy starszej wystąpiły dla Seniorów w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. Przedstawiły program artystyczny pt. „Serduszko Jesieni” .Występ bardzo podobał się zebranym gościom. Jest nam ogromnie miło, że mogliśmy wystąpić przed tak miłą publicznością. Dziękujemy za zaproszenie i gromkie brawa!

09.11.2010r. w ramach projektu unijnego „Maluchy poznają świat” dzieci z wszystkich oddziałów naszego przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do Teatru Lalek w Opolu, gdzie obejrzały przedstawienie pt: „Śpiąca królewna”. W czasie jego trwania dzieci mogły obejrzeć grę aktora, zaobserwować, jak poruszają się kukiełki i marionetki. Spektakl bardzo się podobał dzieciom.  

08. 11. 2010r - Wiecie, że kominiarz przynosi szczęście? Trzeba się tylko szybko złapać za guzik! Ciekawe czy się sprawdzi! W ramach zajęć poznajemy zawody nasze przedszkole odwiedzili prawdziwi kominiarze. Dowiedzieliśmy się, że praca kominiarza jest bardzo ciężka i niebezpieczna.

            Bez nazwy 2.jpeg
 

29.X.2010r. - przebiegł w przedszkolu w Starym Koźlu pod hasłem "Halloween". Niektóre dzieci nawet przygotowały na tą uroczystość specjalne przebrania. Przedszkolaki ratując panią Asię,  uwięzioną w wielkim zamku, wykonywały polecenia mogącej jej pomóc wróżki.
Następnie dzieci na podwórku radośnie puszczały na wietrze duszki. Uwieńczeniem dnia było wykonanie przez maluszków specjalnych dyniowych lampionów. Dzieci wybierały miąższ z dyni  Najwięcej frajdy sprawiło  oddzielanie pestek od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Pestki odłożyliśmy do wysuszenia, z ciekawością będziemy obserwować, jak w naszym ogródku wyrosną z nich nowe dynie :) Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu  to sprawiła dzieciom dużo radości, uśmiechu i zabawy.

                                 image-63A2_4AEC8B0A.gif

29.X.2010r. – dzień ten przebiegł w oddziale w Lubieszowie pod hasłem "Halloween". Od samego ranka dzieci aktywnie uczestniczyły w wykonaniu dyniowych lampionów, oddzielały pestki dyni od miąższu, wykonały duszki jako dekorację na okna oraz podziwiały efekty swojej pracy . Odtańczyły także „Taniec duchów” wg B. Strauss przed przybyłymi gośćmi. Byli nimi panowie policjanci, którym bardzo podobał się występ. Przy okazji zapoznali przedszkolaków z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy i wręczyli książeczki edukacyjne „Bezpieczny przedszkolak”.

Dziś jest nasze pasowanie
Są tu nasze drogie Panie
Już od dzisiaj przyrzekamy
Że przedszkole pokochamy
Co dzień bawić się będziemy
I jedzonko ładnie zjemy
I uśmiechem przywitamy
Przychodzące po nas Mamy!

20 X. 2010 W obecności koleżanek i kolegów, nauczycieli oraz rodziców piętnaścioro dzielnych przedszkolaków, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną, zostało uroczyście przyjętych w poczet przedszkolaków. Na  „Dzielnego Zucha Przedszkolaka" pasowała każdego z malców osobiście pani dyrektor Halina Niemkiewicz. Dzieci w pełni zasłużyły na miano przedszkolaka, potrafiły zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, oraz zatańczyć piękny taniec. W nagrodę otrzymały  pamiątkowy dyplom, rożek obfitości, oraz medal :)  GRATULUJEMY !!

                                UWAGA RODZICE!!!
Od 20 października 2010r. rozpoczynają się zajęcia w ramach projektu unijnego „Maluchy poznają świat”. W oddziałach naszego przedszkola odbywać się będą zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne, zajęcia rytmiczne oraz zajęcia z języka angielskiego.

Dnia 19.10.2010r w Przedszkolu w Bierawie odbyły się pierwsze zajęcia w ramach wdrażanej innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w Europie- podróże z Misiem Unisiem”. Zajęcia odbywać się  będą cyklicznie, raz na dwa miesiące. W październiku dzieci poznały „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”. Z zainteresowaniem i wielką satysfakcją wysłuchały legendy oraz „podróżowały” pociągiem po najpiękniejszych zakątkach Polski.
Mamy nadzieję, iż treści poruszone w tym przedsięwzięciu stanowią zaczątek wiedzy o Europie, którą dzieci będą poszerzać na dalszych etapach kształcenia.
Ponadto wiedza ta pomoże dzieciom w rozwijaniu ich tożsamości, jako obywateli jednoczącej się EUROPY.

14.X.2010r.  dzieci zaprosiły wszystkie panie pracujące w przedszkolu, panią inspektor E. Chromik oraz władze Urzędu Gminy na uroczystą akademię z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Pan wójt R. Gołębiowski podziękował pani dyrektor i pracownikom przedszkola za cierpliwość i życzył szczęścia, pomyślności i
radości z pracy z dziećmi.

bukiet róż.gif            bukiet róż.gif

 

 

 

 

 


 

 

14.X.2010r  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki z oddziału w Starym Koźlu przedstawiły  pani dyrektor, oraz personelowi przedszkola specjalnie przygotowany program artystyczny - piosenki, wiersze i tańce. Wręczyły paniom upominki i zaśpiewały 100 lat oraz życzyły dużo zdrowia,  szczęścia i cierpliwości w pracy z dziećmi. Po występach był słodki poczęstunek.

         "Idzie sobie przedszkolaczek gimnastyka8.gif
          Śpiewa, tańczy oraz skacze.
          Dziś też powód ma do śmiania,
          Bo to dzień jest pasowania".


07.10.2010r. w oddziale w Kotlarni odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy pięknie śpiewali, recytowali wiersze i tańczyli. Następnie dyrektor przedszkola  zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

04.X.2010r. w ogrodzie naszego przedszkola w Kotlarni  odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka Wspólne zabawy, tańce, pląsy, gry i konkursy były świetną okazją, aby się poznać i polubić. Pieczone ziemniaki pachniały w całym ogrodzie, z wielkim apetytem zjadali je dorośli i dzieci. Dla lubiących słodycze były ciastka i inne słodkości.
Przy okazji świętowania rodzice naszych przedszkolaków z pełnym zapałem zabrali się do malowania ogrodzenia na placu przedszkolnym. Dzięki ich pracy mamy teraz prześliczne kolorowe ogrodzenie.
Dziękujemy wszystkim  za pomoc w zorganizowaniu imprezy i udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka". Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas, przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

TORT.gif  01.X.2010r. Przedszkole w Bierawie obchodziło swój jubileusz 65-lecia powstania, połączony z  „Pasowaniem na przedszkolaka". Pani dyrektor przywitała wszystkich gości przybyłych na tak uroczysty dzień.
Przedszkolacy przedstawili krótki program artystyczny o przedszkolu.
Dzieci które rozpoczęły w tym roku uczęszczać do przedszkola złożyły ślubowanie, a pani dyrektor pasowała ich ołówkiem na dzielnego przedszkolaka. Pani wice dyrektor wręczyła dzieciom  „rożki obfitości" i życzyła uśmiechów na twarzy.

          Bez nazwy 1.jpeg


 24.IX.2010r.  dzieciaki z przedszkola w Kotlarni przyjęły szczególnych gości!!
Wizyta strażaków w przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie gaszą tylko pożarów, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i in.
 Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną  wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami.
 Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

                                jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjuuuuuuuuuuuuuuu.gif

 

 

 

 

 

21.IX.2010r.  dzieci z oddziału w Lubieszowie powitały Panią B, Salinger, która przybyła pod postacią „Pani jesieni”  z koszem smakołyków. Dzień ten upłynął na zabawach pod hasłem: „Dzień sportowo – owocowy”. Były zabawy i pląsy przy piosenkach o tematyce jesiennej tj „ Orzeszki laskowe”, „Rumiane jabłuszko”, „Kolorowe listki”, Malowała jesień” oraz zawody sportowe: Kto prędzej dookoła, zbieranie ziemniaków. Najbardziej jednak podobała się dzieciom zabawa tropiąca „ Koszyk Pani Jesieni”. Po jego znalezieniu dzieci częstowały się słodyczami i owocami.

JABLKO1.gif
21.IX.2010r.  Krasnoludki i Biedroneczki z Przedszkola w  JABLKO.gif Bierawie powitały nową porę roku jesień, a pożegnały lato. Grupa maluszków przygotowała pyszną surówkę owocowo- warzywną. Po tak smacznym  i zdrowym posiłku dzieci wzięły udział w "Turnieju sportowych" na szkolnym boisku  „Ruch to zdrowie". Były konkurencje sadzenia fasoli, zbierania dyni oraz zabawy z dynią. Dzieci w nagrodę za udział w turnieju otrzymały dyplom  „Zdrowego   przedszkolaka".