Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WSPOMNIENIA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W1.gifI1.gifT1.gifA1.gifJ1.gifC1.gifI1.gifE1.gif

sc.gifsz.gifse.gifsr.gifsw.gifsi.gifse.gifsc.gif

 

22.06.2012r. we wszystkich oddziałach naszego przedszkola odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnanie dzieci 6 – letnich. Przybyli na nią rodzice, dyrektor  i vice dyrektor przedszkola oraz zaproszeni goście. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: wiersze, piosenki i tańce. Pani dyrektor złożyła dzieciom życzenia  pomyślności, szczęścia i powodzenia na nowej drodze edukacji oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy, tabla oraz upominki książkowe. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola oraz wspierali realizację podjętych przez przedszkole zadań.

19.06.2012r. w przedszkolu w Starym Koźlu odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci przygotowały dla rodziców ciepłe słowa, inscenizacje piosenek i tańce. Rodzice tym razem przygotowali niespodziankę dla swoich pociech. Dorośli wcielili się w role bohaterów bajki "Jaś i Małgosia". Dzieci znaną bajkę oglądały z wielkim zainteresowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy dla małych i dużych.
Nie zabrakło kulinarnych przysmaków (ciast, sałatek) przygotowanych przez mamy oraz kiełbasek pieczonych w ognisku.

15.06.2012r  w GCK i R w Bierawie zorganizowany został przegląd teatralny dla dzieci z naszego przedszkola. Prezentowane były cztery bajki w wykonaniu rodziców z poszczególnych oddziałów:

- oddział Kotlarnia – „Czerwony kapturek”

- oddział Stare Koźle – „Jaś Małgosia”

- oddział Lubieszów – „ Kaczka dziwaczka”

- oddział Bierawa - „Czerwony kapturek”

Rodzice spisali się znakomicie, a prezentacja bajek wypadła po mistrzowsku. Szkoda tylko, że frekwencja na widowni była taka niska. No cóż – niech żałują Ci co nie przyszli.

      11.06.2012r dzieci z oddziału w Lubieszowie pojechały na wycieczkę do Stumilowego Lasu w Żyrowej koło Zdzieszowic. Tam poznały przyjaciół Kubusia Puchatka, obejrzały ich domowe gospodarstwa, w których mogły się swobodnie bawić wg własnego uznania. W trakcie pobytu na terenie ośrodka dzieci próbowały swoich sił w strzelaniu z łuku. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka traktorkiem po lesie wokół Stumilowego Lasu.

08.06.2012r. dzieci z oddziału w Starym Koźlu zwiedziły zamek w Toszku. Z wieży widokowej, na którą prowadziło 111 schodów, podziwiały panoramę okolicy. Przy makiecie zamku wysłuchały historii tej budowli. W jednej z komnat odwiedziła nas Biała Dama, która wciąż krąży po ruinach zamku. Aby lepiej zrozumieć i zapamiętać dzieje mieszkańców zamku, dzieci obejrzały spektakl lalkowy pt. " Legenda o złotej kaczce". Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa "Zamki średniowiecznej Europy". Na dziedzińcu posililiśmy się, aby mieć siłę do rozgrywek sportowych. Konkurencje i zabawy dostarczyły wielu pozytywnych emocji.

05.06.2012r w oddziale w Lubieszowie zorganizowany został „piknik rodzinny”. Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny : wiersze, piosenki i tańce oraz wręczyły rodzicom przygotowane prezenciki. Rodzice ze swej strony zaprezentowali dzieciom z okazji Dnia Dziecka własną interpretację wiersza Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” . Przy wspólnej zabawie „zmoknięte kiełbaski” z grilla smakowały wyśmienicie.

 01.06.2012r. z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z Lubieszowa świetnie bawiły się w sali przy muzyce mimo brzydkiej pogody. Były także konkursy z nagrodami oraz zaczarowany słodki poczęstunek.

sm.gifsa.gifsj.gif

25 maja sześcioro  Starszaków  z Bierawy wzięły udział w VIII Międzyprzedszkolnym Turnieju Sportowym „Lubimy się bawić” zorganizowanym w hali sportowej w Cisku. Konkurencje były bardzo trudne, ale dzieci walczyły do końca. A trud został doceniony: dyplomem oraz medalami.

20 maja Starszaki z Przedszkola w Bierawie brały udział w Przeglądzie Twórczości zespołów Szkolnych i Przedszkolnych, gdzie zaprezentowały taniec „Trojak” oraz piosenki: „Karolinka” i „Majowa łąka” oraz piosenki w języku niemieckim. Dzieci zostały nagrodzone brawami oraz upominkami

sk.gifsw.gifsi.gifse.gifsc.gifsi.gifse.gifsn.gif

24.04.2012r. w Przedszkolu w Bierawie odbył się konkurs pod hasłem: „Nasze ulubione bajki”. Wzięły w nim udział 4 – osobowe zespoły z każdego z oddziałów. W trakcie zabawy dzieci 5- 6- letnie odpowiadały na pytania dotyczące treści bajek, układały puzzle, rozpoznawały rekwizyty po dotyku oraz wykonały pracę plastyczną pod tytułem „ulubiona postać bajkowa”. Wykazały się przy tym znakomitą znajomością  baśni, pomysłowością i spostrzegawczością. Jury w składzie: P. E.Chromik – inspektor oświaty w Gminie Bierawa, P. mgr H.Niemkiewicz – dyrektor przedszkola i P. M. Bagińska – wice dyrektor przedszkola miały problem z wyłonieniem zwycięzcy, więc przyznały wszystkim oddziałom pierwsze miejsce. Dzieci otrzymały dyplomy i niespodzianki. wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za zaproszenie!

Dnia 05.04.2012r. zorganizowane zostało przy udziale rodziców „śniadanie wielkanocne” dla przedszkolaków z Lubieszowa. Wszystkie potrawy smakowały znakomicie i szybko zniknęły z talerzy.

04.04.2012r. dzieci ze Starego Koźla wypatrywały w okolicach przedszkola zajączka z prezentami. Zbudowały nawet w ogrodzie gniazdko dla niego. Wysiłek się opłacił, bo gniazdko wypełniło się upominkami.

Dnia 04.04.2012r. przedszkolacy z Lubieszowa wyruszyli na spacer do lasu w poszukiwaniu „zajączka”. Wprawdzie nie zobaczyli go, ale znaleźli koszyczki pełne słodkości.

sm.gifsa.gifsr.gifsz.gifse.gifsc.gif

Dnia  31.03.2012r. w GCKiR w Bierawie przedstawiciele wszystkich oddziałów naszego przedszkola wzięli udział w konkursie na „wielkanocne jajko”. Prace wykonane przez przedszkolaków budziły zachwyt wszystkich obecnych. Za swój trud otrzymali dyplomy i niespodzianki.

30.03.2012r. – wraz z całym personelem przedszkolaki z Kotlarni z radością przeszukiwały całe przedszkole w poszukiwaniu zajączka. Na szczęście zostawił on swoje ślady co pomogło odnaleźć drogę do prezentów. Po wykonaniu wszystkich zadań przygotowanych przez zajączka okazało się, ze dzieciaki były bardzo grzeczne w tym roku i zasłużyły na podarunki. Po emocjonujących poszukiwaniach udało się znaleźć książeczki do naszej biblioteczki, oraz słodkości w indywidualnych paczuszkach. Radości nie było końca.

W dniach 26 – 29.03.2012r. kultywując tradycje regionalne przedszkolacy z oddziału w Lubieszowie „wodzili kogucika”, czyli odwiedzali mieszkańców składając im świąteczne życzenia.

28.03.2012r. – trzy - osobowa delegacja starszaków z oddziału w Kotlarni wzięła udział w VIII Przeglądzie Plastycznym „Pisanki, pisanki, jajka malowane” w Gminnym Ośrodku Kultury w Cisku. Dziewczynki rozwijały swą pomysłowość i wyobraźnię wykonując Rodzinkę kurczaków z użyciem dużych jaj, kolorowych piórek, bibuły, serwetek dekoracyjnych. Wszystkie prace przedszkolaków bardzo nam się podobały. Na zakończenie wizyty dzieciaki otrzymały pamiątkową statuetkę, oraz dyplomy.

26 marca w przedszkolu gościli rodzice maluszków. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę dotyczącą znajomości bajek - rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania umysłowe, ruchowe i plastyczne. Rodzice z dumą przyglądali się swoim pociechom. Ku radości dzieci dorośli również otrzymali zadania do wykonania. Pociechy oceniały i nagradzały brawami dobre odpowiedzi.

Ponadto wychowawczyni Joanna Zioło zachęcała rodziców do czytania dzieciom.

CZYTAJMY DZIECIOM! WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.   CZYTAJMY DZIECIOM!

Przedszkolakom z Kotlarni Babcia czytała bajki w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z wielkim zadowoleniem słuchały bajki pod tytułem: "O koguciku czerwonym grzebyku". Po jej wysłuchaniu  dzieci odpowiedziały na wszystkie pytania które zadawała im Babcia.

W dniach 21.03.2012r. oraz 29.03.2012r. – miały miejsce w Oddziale w Kotlarni zajęcia otwarte. Starszaki miały okazje wykazać się znajomością pierwszych oznaki wiosny, natomiast maluszki z przejęciem wychowywały swoje pisklaki. Oba zajęcia poprzedzone były bajeczkami tematycznie związanymi z zajęciami. Rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy, które były bardzo grzeczne i z zaangażowaniem brały udział w zajęciach. W czasie spotkania rodziców maluszków pani Madzia wygłosiła rodzicom referat na temat doskonalenia  uwagi słuchowej i jej znaczenie w rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym

W dniach 22- 29.03.2012r. dzieci przedszkolne odwiedzały mieszkańców Starego Koźla z kogucikiem. Składały wielkanocne życzenia i obdarowywały świątecznymi upominkami. Mieszkańcy z wdzięczności obsypywali "kogucika" słodyczami.

22.03.2012r. – Przedszkolaki z oddziału w Kotlarni uroczyście powitały wiosnę. Odbył się przemarsz barwnego korowodu z Marzanna po osiedlu. Towarzyszyły temu głośne okrzyki, grani na instrumentach perkusyjnych. Kukiełkę symbolizująca zimę spaliliśmy pod czujnym okiem starszaków. Wszyscy mamy nadzieję, ze zima już nie wróci.

21.03.2012r. w oddziale w Lubieszowie dzieci szykowały się na powitanie wiosny. Panie wymalowały na buziach przedszkolaków wiosenne emblematy, wspólnie wykonano kukłę marzanny i kolorowy gaik. Na spacer z marzanną dzieci zabrały również wcześniej zrobione grzechotki z materiałów z recyklingu. Po głośnym przemarszu ulicami Lubieszowa marzanna została spalona na placu przedszkolnym, a na tarasie zamocowany został gaik.

21.03.2012 r dzieci z przedszkola w Starym Koźlu z wielką radością pożegnały zimę i powitały wiosnę .

09.03.2012 r. dzieci ze wszystkich oddziałów naszego  przedszkola zostały zaproszone przez Zespół Szkół Dwujęzycznych na teatrzyk pt ,,Nie ma tego złego". Po przedstawieniu zwiedziliśmy szkołę oraz zaproszono dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami na poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.

 07.03.2012 r. dzieci z oddziału w Starym Koźlu pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na przedstawienie "Królewna Śnieżka". Wersja bajki z nutą nowoczesności i wspaniałą muzyką. Dzieci miały okazje utrwalić słownictwo związane z teatrem, doświadczyć i wzbogacić się o artystyczne doznania.

05.03.2012r. maluszki z oddziału w Starym Koźlu gościły na zajęciu swoich rodziców. Temat spotkania był realizacją planu rocznego placówki czyli "Bajki i baśnie w życiu dzieci". Maluchy zaprezentowały wysoki poziom wiedzy w tym zakresie, rewelacyjnie rozwiązywały zadania stawiane przez misia-maskotkę. Wychowawczyni Joanna Zioło w czasie prelekcji zachęcała rodziców do codziennego czytania dzieciom, aby wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi

01,03 – W przedszkolu w Kotlarni zorganizowany został „Dzień otwarty” na który przybyły dzieci w wieku przedszkolnym nie uczęszczające jeszcze do przedszkola. Goście mieli możliwość zwiedzenia przedszkola, oraz uczestniczyli w zajęciach, grach i zabawach. Nasi goście bardzo szybko zaprzyjaźnili się z przedszkolakami, które jak na prawdziwych gospodarzy przystało, były grzeczne, miłe i pomocne. Po spotkaniu odbyły się zapisy dzieci na nowy rok szkolny.

sl.gifsu.gifst.gifsy.gif

10.02.2012r. – Przedszkolaki z oddziału w Kotlarni wspaniale bawiły się na balu przebierańców. Dzieci przedstawiły ciekawe stroje, które zaprezentowały na początku balu. Cały bal prowadziła Pani Krysia w ciekawym przebraniu. W trakcie balu dzieci brały udział w konkursach: śpiewaniu piosenek, tańczeniu, rozwiązywaniu zagadek oraz sprawnościowych.. Korzystały również ze słodkiego poczęstunku. Na końcu balu został wybrany Król i Królowa balu, którzy odtańczyli wspólny taniec. Dzieci były bardzo zadowolone z balu.

01.02.2012r. bardzo wesoło i skocznie było w oddziale w Starym Koźlu a to za przyczyną balu karnawałowego. Pląsały biedronki, motylki, krakowianki, piraci, koty, papugi, dłuuugo by jeszcze wymieniać. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach, konkursach, loteriach i tańcach. Chwile wytchnienia dzieci spędzały w kawiarence przygotowanej specjalnie na tę okazję.ss.gifst.gifsy.gifsc.gifsz.gifse.gifsn.gif

 21.01.2012 – 22.01.2012r
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

ChomikImage.jpeg

13.01.2012r. – Dla wszystkich babć i dziadków przedszkolaków z Kotlarni to był szczególnych dzien. Mieli oni okazję oglądnąć programy artystyczne przygotowane przez ich wnuki zwłaszcza na ta uroczysta okazję. Maluszki dodatkowo odważyły się pokazać szerszej publiczności przedstawienie jasełkowe, nad którego przygotowaniem ciężko pracowały. Po części artystycznej starszaki wręczyły swoim gościom przepiękne laurki, a maluszki upieczone i ozdobione własnoręcznie pierniczki. Był to bardzo wzruszający dzień dla nas

13.01.2012r. dzieci z Przedszkola w Bierawie i w Starym Koźlu wzięły udział w przeglądzie  kolęd i pastorałek "BOBAS" w Gminnym Ośrodku Kultury w Cisku. 3 i 4 -latki zaprezentowały przygotowane przez siebie utwory o tematyce świątecznej. Dziewczynki z oddziału w Starym Koźlu zaśpiewały pastorałkę "Zostań Jezu mym braciszkiem". Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem oraz upominkiem.

08.01.2012r. w Domu Kultury w Bierawie po raz kolejny spotkaliśmy się na imprezie pod hasłem „Popołudnie z jasełkami”. Jako pierwsi występowali najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, czyli przedszkolacy z poszczególnych oddziałów naszego przedszkola prezentując inscenizacje teatralne. Za swoje popisy artystyczne otrzymali gromkie brawa, a z rąk wójtów naszej gminy dyplomy i upominki.

sg.gifsr.gifsu.gifsd.gifsz.gifsi.gifse.gifsn.gif

   Magia Świąt.jpeg      

W dniach 20 – 22.12.2011r we wszystkich oddziałach naszego przedszkola zorganizowane zostały tzw. „wigilijki przedszkolne” z udziałem zaproszonych gości: przedstawicieli władz Gminy Bierawa, radnych, sołtysów, przedstawicieli instytucji działających na terenie gminy oraz emerytów naszego przedszkola. Dzieci prezentowały programy artystyczne, dzieliły się opłatkiem z gośćmi i pracownikami, kosztowały wigilijnych potraw oraz cieszyły się z prezentów znalezionych pod choinką.

21.12.2011r. – przedszkolaki z Kotlarni  oraz zaproszeni goście wzięli udział w wigilii. Uroczysty obiad poprzedzony był inscenizacja Jasełek przygotowana przez grupę starszaków, oraz wspólnym kolędowaniem. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i mieli okazję skosztować przepysznych potraw przygotowanych przez nasza panią kucharkę. Na zakończenie okazało się, ze i Dzieciątko o nas nie zapomniało w tym roku. Dzieci pod choinką znalazły zestawy małego lekarza, puzzle, piłkarzyki, oraz słodkości. Radości podczas zabawy nie było końca.

Dnia 18.12.2011r. w salce przy kościele w Lubieszowie zorganizowana została przez przedszkolaków i dzieci z miejscowej świetlicy „Wystawa prac plastycznych dzieci” o tematyce świątecznej. Zarówno rodzice, jak i pozostali mieszkańcy mogli podziwiać oraz nabyć wykonane własnoręcznie przez dzieci stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz kartki z życzeniami. Kiermasz ten cieszył się dużym zainteresowaniem miejscowej społeczności.

19.12.2011r. -  W oddziale w Kotlarni rozpoczęła swą działalność „Biblioteczka Maluszka”. W tym dniu zarówno maluszki jak i starszaki przypomniały sobie ze swoimi wychowawczyniami zasady korzystania z książek, oraz reguły działania biblioteki. Od tej chwili biblioteczka cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Dziękujemy gorąco rodzicom, którzy wzbogacili nasz mały księgozbiór, przez co umożliwili powstanie biblioteczki i życzymy wielu wrażeń podczas wspólnego z dziećmi czytania bajek.

1.jpegDnia 17.12.2011r. w Domu Kultury w Bierawie przedszkolaki z oddziału w Lubieszowie zaprezentowały jasełka pod tytułem „Przychodzimy do stajenki” na Spotkaniu opłatkowym dla seniorów. Licznie zgromadzona publiczność podziękowała dzieciom gromkimi brawami za ich popisy artystyczne.

stroik 2.gifDnia 10.12.2011r. w G C K i R w Bierawie zorganizowany został konkurs na „stroik bożonarodzeniowy”. Nie zabrakło tam naszych przedszkolaków. Dzieci z Bierawy, Lubieszowa i Starego Koźla aktywnie tworzyli swoje kompozycje z różnorodnego materiału. Powstały piękne stroiki, a przedszkolaki otrzymali prezenty – niespodzianki.

07.12.2011r. – Do przedszkola w Kotlarni zawitał pan górnik. Bardzo ciekawie opowiadał on o swojej pracy, Odpowiadał na wszystkie pytania przejętych takim gościem przedszkolaków. Na zakończenie każdy miał możliwość przymierzenia górniczej czapki, oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z panem górnikiem.

bałwan2.gifDnia 6 grudnia 2011r. wszystkie oddziały naszego  przedszkola przyjechał św. Mikołaj z wielkimi workami. Dzieci serdecznie go przywitały i ugościły.  Chętnie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Zaprosiły sympatycznego gościa do wspólnego tańca. Mikołaj odwdzięczył sie wręczając wszystkim prezenty.

sl.gifsi.gifss.gifst.gifso.gifsp.gifsa.gifsd.gif

30.11.2011r. w  imieniny Andrzeja zabawa w przedszkolu w Starym Koźlu była przednia. Wróżki pomagały wywróżyć bliższą i dalszą przyszłość. Muzyka zachęcała do tańców i pląsów a chwile odpoczynku dzieci spędzały w kawiarence.

30.11 – kultywując tradycje i zwyczaje związane z „Andrzejkami” w oddziale w Kotlarni miał miejsce dzień pełen czarów i magii. Dzieci mogły wywróżyć sobie dalsza i bliższą przyszłość, były tańce, zabawy, oraz oczywiście poczęstunek. 

Dnia 29.11.2011r. w Przedszkolu w Starym Koźlu odbyło się pasowanie na przedszkolaka . Dzieci rozpoczęły naszą małą uroczystość od wyrecytowania paru wierszyków. Nieco później świeżo upieczone przedszkolaki rozpoczęły radosny i niezwykle skoczny ,,grzybowy taniec'', przebrane za muchomory i kurki. Następnie dwójka z licznych ,,nowicjuszy'' pięknie wyrecytowała kolejne wierszyki. Pod koniec dzieciaki tym razem przebrane za leśne zwierzątka grały na takich instrumentach jak grzechotki lub tamburyno. Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze, zarówno rodzice jak i dzieci były zadowolone z pasowania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również przywitamy nowych przedszkolaków w tak ciepłej  ,,otoczce''.

24.11.2011r. w oddziale w Lubieszowie zorganizowane zostało „pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny o swoim przedszkolu i kolegach. Nowi przedszkolacy złożyli  w obecności swoich rodziców przysięgę, a następnie Pani wice dyr. M.Bagińska  wielkim ołówkiem przyjęła ich do grona przedszkolaków. Dla upamiętnienia tej chwili złożyli pod przyrzeczeniem odcisk swojej dłoni, otrzymali dyplom i tzw. „Tytkę”.


Dnia 18.11.2011r. wszystkie przedszkolaki z naszych oddziałów pojechały na wycieczkę autokarową do Domu Kultury w Dziergowicach na teatrzyk „O dwóch takich, co ukradli księżyc”  K. Makuszyńskiego. Dzieciom bardzo podobał się teatrzyk, aktorzy otrzymali gromkie brawa, a uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy i upominki.

Dnia 17.11.2011r. w Domu Kultury w Dziergowicach zorganizowany został konkurs recytatorski pod hasłem: „Jesienne bajanie Jana Brzechwy”. Przedszkolaki z naszych oddziałów wzięły udział w tym konkursie. Oddział w Starym Koźlu reprezentowali: Zuzanna M i Wiktor S. recytując wiersze E.Szelburg – Zarębiny – „W ogródku” i „Jesienne liście”. Oddział w Lubieszowie przedstawił dwa wiersze D. Gellner – „Krople” i „Deszcz”. Wykonali je Anna W. i Kamil K. Po konkursie wszyscy uczestnicy znakomicie bawili się malując stonogę, która posłużyła do zabawy ruchowej przy muzyce.

sp.gifsa.gifsz.gifsd.gifsz.gifsi.gifse.gifsr.gifsn.gifsi.gifsk.gif
28.10.2011r. dzieci z oddziału w Kotlarni wszystkie przedszkolaki udały się na cmentarz aby zapalić symboliczny znicz pod krzyżem i pomodlić się za zmarłych.

26.10.2011r. w oddziale w Kotlarni odbyło się uroczyste Pasowanie  na Przedszkolaka. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny śpiewały piosenki, mówiły wiersze, tańczyły.Po części artystycznej przedszkolaki  w obecności rodziców wygłosiły uroczystą przysięgę po czym pani dyrektor pasowała każdego z nich na dzielnego i grzecznego przedszkolaka.Dzieci otrzymały dyplomy, odznaki oraz słodkie tytki. Na dowód że zostały przedszkolakami musiały wypić soczek z cytryny.Wszystkim udało się wykonać to zadanie pomyślnie.Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przy kawie i herbatce.

sw.gifsr.gifsz.gifse.gifss.gifsi.gifse.gifsn.gif

22.09.2011r. odbyło się w przedszkolu w Starym Koźlu Święto Pieczonego Ziemniaka.
Po wysłuchaniu opowiadania L. Krzemienieckiej pt. "Jak wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek" dzieci wybrały się na kartoflisko. Nazbierały pełne wiadra i kosze ziemniaków, które potem ostrożnie wrzuciły do gorącego popiołu. Oczekując na degustacje pieczonych ziemniaków wszyscy wzięli udział w sportowych zmaganiach z kartoflem. Po emocjonujących konkursach ziemniaki smakowały wyśmienicie.

Dnia 18.09.2011r. w Starej Kuźni odbyły się Gminne Dożynki. Nasze przedszkole reprezentował oddział z Kotlarni. Dzieci 6 letnie  w  pięknych ludowych strojach maszerowały dzielnie w korowodzie dożynkowym niosąc w rękach piękne słoneczniki.


Pod koniec września odbyła się wycieczka autokarowa do Dziergowic do gospodarstwa rolnego. Wyjazd ten był połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Dzieci tam poznały zwierzęta żyjące w gospodarstwie min:kurki, świnki, konie, indyki, kaczki , bażanty. Miały także okazję obserwować pięknego ptaka jakim jest paw ,a także podziwiały muflony i dziki.  Przedszkolaki poznały także wygląd maszyn rolniczych tj.traktor,kombajn. Podczas przejażdżki wozem udały się na polanę gdzie odbyło się pieczenie kartofli w popiele oraz ich degustacja. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo
zadowolone.