Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

 

WRZESIEŃ     
                                                                                     
 

W przeddzień dożynek gminnych w Lubieszowie odbył się I Memoriał Haliny Brylant i Jewhena Torochtija. W biegu im dedykowanym startowały również przedszkolaki. Dzieci miały do pokonania dystans 200 m. W czołówce przybiegły Emilia Tłuk, Wiktoria Gediga oraz Blanka Ocipińska. Dziewczynki otrzymały medale a wszyscy uczestnicy dyplomy okolicznościowe. Na biegach Lubieszowie nie zabrakło również kilkorga dzieci z przedszkola w Bierawie. Wzięli oni udział w biegach w kategorii przedszkolaki na dystansie 200m . Wśród naszych dzieciaczków znaleźli się zwycięzcy - Damian Moczko i Michał Ignacy zajęli dwa pierwsze miejsca, natomiast Maciej Kupisiński zajął cztarte miejsce!! Gratulujemy jednak nie tylko laureatom, którzy stanęli na podium, ale wszystkim dzieciom. Najważniejsza była dobra zabawa, która niewątpliwie wszystkim nam się udała. Każdy nie wrócił z medalem, ale mógł zabrać dobre wrażenie i zadowolenie z siebie, że mógł się sprawdzić pokonując wyznaczaną trasę od startu do mety.

 

 biegi bierawa 1.jpeg                   bieg bierawa 2.jpeg           biegi stare4.jpeg      

 

biegi stare3.jpeg                  biegi stare2.jpeg            oddział Lubieszów - bieg przedszkolaków 2.jpeg

 

oddział Lubieszów - bieg przedszkolaków 1.jpeg                biegi stare1.jpeg

bierawa biegi 1.jpeg                               bierawa biegi 2.jpeg

 
 

Dnia 16.09.2012r. przedszkolaki z Lubieszowa reprezentowały Publiczne Przedszkole w Bierawie na gminnych dożynkach. Dzielnie maszerowały w barwnym korowodzie ciągnąc ze sobą wózek pełen plonów z pól oraz machając do widzów własnoręcznie wykonanymi słonecznikami.

 

dożynki oddział Lubieszów 1-.jpeg                       dożynki oddział Lubieszów 2.jpeg

 
 
 

Dnia 18.09.2012r. przedszkolaki z Lubieszowa zaopatrzone w wiaderka wyruszyły na pole zbierać ziemniaki, by przekonać się na sobie, jak ciężka jest praca rolnika.  Z zebranych ziemniaków wykonały kukiełki do teatrzyku, zrobiły ziemniaczane stemple oraz próbowały jak smakują ziemniaki pieczone w ognisku. A to wszystko w ramach „Święta pieczonego ziemniaka”.

 

Wykopki - o. Lubieszów 5.jpeg             Wykopki - o. Lubieszów 2.jpeg             

 

                                                 

 
 

24 września wszystkie grupy z przedszkola  w Bierawie czyli Pszczółki, Misie i Krasnoludki powitały nową porę roku Jesień a przy tej okazji obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Po poszukiwaniu   ziemnaków na polu nastąpił czas na wspólne zabawy, tańce i pląsy które były świetną okazją, aby się jeszcze lepiej poznać i polubić. Pieczone ziemniaki pachniały w całym ogrodzie i dzieci zjadały je z wielkim apetytem.

 
pieczony 3.jpeg       pieczony 2.jpeg  
 
pieczony - berawa 1.jpeg
 
                                    

 

 26 wrześna przedszkolaki ze Starego Koźla wybrały się na pole, by zebrać ziemnaki. Dzieci dzielne i szybko uwnęły się z pełnym polem. Z pełnymi zemniaków waderkam i koszykami wróciły na plac przedszkolny, gdze miały miejsce "Kartoflane zawody". Dzieci brały udział w różnych konkursach, konkurencjach. Na koniec mogły się aktywnie zrelaksować przy muzyce i tańcu. Każdy przedszkolak spróbował pysznego, pieczonego w ognisku ziemniaka.

pieczony stare 3.jpeg                  pieczony stare 2.jpeg         pieczone stare 4.jpeg

stare kozle pieczony.jpeg                 DSCN1592.jpeg     

 

 

 


27.09.2012r. w oddziale w Starym Koźlu odbyło się "Bajkowe spotkanie". W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pani Aneta Sokołowska opowiedziała przedszkolakom bajkę "Śpiąca królewna". Na pamiątkę spotkania powstał okolicznościowy album pod tym samy tytułem. Dzieci zatańczyły walczyka jak na królewskim balu. Zbudowały również zamki dla królewskiej pary.

 

bajki stare.jpeg               bajki stare 3.jpeg

 

bajki stare 1.jpeg

 


PAŹDZIERNIK

                                          

 

 1 października w przedszkolu w Bierawie obchodziliśmy „Dzień Chłopca”. Dziewczynki postanowiły zrobić niespodziankę kolegom. Upiekły im pyszne babeczki, wykonały piękne laurki. Czas spędziliśmy na wspólnej zabawie i tańcach z balonami. Dla chłopców ten dzień był wyjątkowy.

dzień chł 4.jpeg                       dzień chł 3.jpeg

dzien chł 2.jpeg                       dzien chł 1.jpeg

                                       

4 października grupa starszaków  z Bierawy odwiedziła  Bibliotekę.  W trakcie odwiedzin dzieci utrwalały informacje na temat właściwego korzystania z książek.
Pod opieką pracowników biblioteki przedszkolaki poznawały zasady wypożyczania książek. Mali czytelnicy dowiedzieli się także w jaki sposób należy obchodzić się z książkami, tak by mogły długo służyć i cieszyć nie tylko je ale i inne dzieci.
Na zakończenie miłego i pouczającego spotkania każde dziecko wykonało  kolorową zakładkę do książki, która stanowić powinna pierwszy krok do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Panie poczęstowały nas słodkościami i zachęciła do ponownych odwiedzin.

 

biblioteka 2.jpeg         biblioteka 1.jpeg        bblioteka 3.jpeg

10.10.2012 grupa średniaków z przedszkola w Bierawie udała się na
niecodzienną wycieczkę do biblioteki . Wśród mnóstwa książek i
ciekawych historii opowiadanych przez panie z biblioteki, dzieciaki 
spędziły miło czas. Dowiedziały się jak należy zachowywać się w
bibliotece, jak wypożyczać książki i jak należy je szanować, aby
mogły służyć innym dzieciom. Miejmy nadzieję, że wizyta w bibliotece
pozwoliła zaszczepić w dzieciach miłość do książek, a tym samym
zachęciła je do ich słuchania, a w miarę upływu czasu do czytania   

bibl śr b 3.jpeg   
        bibl śr b 4.jpeg 
               dzieci bibl.jpeg

 

 

 

 

Dnia 15 października w Przedszkolu w Bierawie uroczyście obchodzono

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci poszczególnych grup przy pomocy swoich

 

 

 

 

pań, przygotowały krótki program artystyczny. Nie zabrakło wierszy,

 

 

 

 

piosenek i tańca. Przy tej okazji dzieciaczki złożyły serdeczne

 

 

 

 

życzenia oraz podziękowania dla nauczycieli i pracowników obsługi.

 

 

 

Uwieńczeniem występu był słodki poczęstunek.

 


 

d.e.n. bierawa.jpeg                            d.e.n. bierawa 5.jpeg                 

       d.e.n. bierawa.jpeg

 


                   
W środę 17.10.2012 wszystkie grupy dzieci z przedszkola w Bierawie
odwiedziła PANI LISTONOSZKA!!  Od naszego gościa dowiedzieliśmy się
bardzo dużo ciekawych informacji na temat pracy listonosza, Pani
opowiedziała nam o drodze listu od nadawcy do adresata i zapoznała nas z
wymogami, które należy spełnić przy nadaniu przesyłki. Dzieci mogły
przymierzyć niezwykłą torbę, w której zawsze kryją się niespodzianki
a która okazała się być  bardzo ciężka

 

listonosz 1.jpeg     listonosz 2.jpeg     listonosz 3.jpeg   


24 października grupa starszaków z Przedszkola w Bierawie została zaproszona do Domu Kultury. Dzieci przygotowały występ artystyczny dla członków Klubu Seniora. Przedstawiły inscenizację pt. „Jesienne spotkanie” oraz zaprezentowały piosenki w języku niemieckim. W dowód wdzięczności za przybycie  i występ otrzymały gromkie brawa i czekoladki.  

 Młodzi aktorzy również serdecznie dziękują za ciepłe przyjęcie i cieszą się, że swoją obecnością mogli wywołać uśmiech i radość.

 

 

 

senior 4.jpeg  senior 3.jpeg  senior 2.jpeg

  

18 października Bibliotekę odwiedziła grupa maluszków z przedszkola w Bierawie. Pszczółki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, jak można stać się jej czytelnikiem. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe książki, które mogły oglądać. Z dużym zainteresowaniem słuchały jesiennej bajki czytanej przez panią z Biblioteki, a następnie ją ilustrowały. Maluszki podziękowały za spotkanie i obiecały, że będą często odwiedzać Bibliotekę. 

 

bier bibl ma 2.jpeg              bierawa bibl ma.jpeg      

bier bibl ma 4.jpeg              bier bibl ma 3.jpeg

 

                                 

25 października w przedszkolu w Bierawie odbyła się „Uroczystość Pasowania” dzieci , które po raz pierwszy przekroczyły progi przedszkola. Przedszkolaki zaprezentowali swoje pierwsze umiejętności artystyczne. Jednakże by stać się prawdziwymi przedszkolakami musiały wykonać kilka trudnych zadań J Skakały jak piłeczki, robiły przysiady, a także musiały posmakować magicznego soczku. Oczywiście wszystkie dzieci wspaniale sobie poradziły z zadaniami. Po zdaniu egzaminu nastąpiło Uroczyste Pasowanie. Pani wicedyrektor magicznym ołówkiem pasowała wszystkie dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Rodzice byli dumni ze swoich pociech 

 


pasowanie bierawa 4.jpeg   pasowanie bierawa 3.jpeg   pasowanie bierawa 5.jpeg

    pasowanie bierawa 2.jpeg       pasowanie bierawa.jpeg
 

29 października z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, przedszkolaki z Bierawy zapaliły symboliczne znicze na pobliskim cmentarzu. Chwilą ciszy uczciły pamięć tych, których już nie ma wśród nas.

 

 

cmentarz.jpeg        cmentarz 2.jpeg


30.10.2012 – nasze przedszkolaki miały przyjemność brać udział w Domu Kultury w Bierawie w przedstawieniu „Złota Kaczka” wystawionym przez  Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE z Krakowa.  Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało – było śmieszne, działające na wyobraźnie, zakończone morałem, dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. 

 

zlota kaczka.jpeg        zlota kaczka 2.jpeg
zlota kaczka 3.jpeg        zlota kaczka 4.jpeg


LISTOPAD


05.11.2012 – w przedszkolu w Bierawie odbył się pokaz magii i iluzji na który zostały zaproszone również przedszkolaki z Lubieszowa.  Wszystkie dzieci w  zaczarowany świat, zostały wprowadzone przez magika - Pana Marcina. Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny świat. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. Niektóre dzieci zostały wtajemniczone w elementy tej trudnej sztuki, jaką jest magia i mogły asystować czarodziejowi podczas pokazów.

magik bierawa 4.jpeg                 magik bierawa 3.jpeg            

                     magik bierawa 2.jpeg                             magik bierawa 1.jpeg      

 

 

19 listopada sierżant Wojciech Wyszyński odwiedził przedszkole w Starym Koźlu . Pan policjant przypomniał dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Poinstruował jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. W krótkich scenkach dzieci odgrywały rolę i wzywały pomoc. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały mnóstwo pytań. Każdy na pamiątkę spotkania otrzymał książeczkę.
  
   policja stare kozle.jpeg            policja stare kozle 3.jpeg         policja stare kozle 2.jpeg
 26 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszym

przedszkolu w Bierawie odbyła się uroczystość ku czci poczciwego,

starego misia. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego

misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, dlatego też dzieci w tym

dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach

pluszowego przyjaciela. Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od

pluszowych misiów. W tym dniu  nasze dzieciaczki upiekły ciasteczka w

kształcie misiów, które następnie z wielką ochotą zjadały. Były

opowieści o misiach, tańce z misiami, zagadki o niedźwiedziach… ale

najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania Swojego

Misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakami.

MIS BIERAWA1.jpeg            MIS BIERAWA 5.jpeg                MIS BIERAWA3.jpeg

                     MIS BIERAWA 2.jpeg                           MIS BIERAWA 4.jpeg    

                                                                            

 
30 listopada przedszkolaki ze Starego Koźle w zaczarowanej aurze obchodziły Andrzejki. W tym dniu przedszkole odwiedziły wróżki, które wraz z dziećmi czarowały oraz przepowiadały przyszłość. Dzieci nauczyły się specjalnego zaklęcia, wróżyły z wosku, za pomocą butów oraz poznały imiona najlepszych przyjaciół w przyszłości. Dzieci chętnie uczestniczyły w pląsach, tańcach oraz zabawach.
 andrzejki stare kozle 4.jpeg                     andrzejki stare kozle 2.jpeg       
                           
                                 andrzejki stare kozle 3.jpeg                        andrzejki stare kozle 2.jpeg
 
 andrzejki st kozle.jpeg                    andrzejki st kozle 2.jpeg         
                                                    

30 listopada wszystkie dzieci z Bierawy obchodziły „Andrzejki” – dzień magii i wróżb. Panował prawdziwy andrzejkowy nastrój: było ciemno, – mimo że było przedpołudnie, świeciły lampki, latały nietoperze, grała tajemnicza muzyka. Przedszkolaków odwiedziły dwie czarownice, które nauczyły wszystkich magicznego zaklęcia, po którym miały się spełnić wszystkie marzenia. Poddały dzieciaki również różnym testom – wróżbom. Była studnia życzeń, wróżenie z wosku, z magicznych kubeczków, kolorowych karteczek, przekłuwanych serduszek, dzięki którym poznały imiona prawdziwych przyjaciół. Dzieci bawiły się i śmiały do utraty tchu.

 
GRUDZIEŃ
 

 

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.

          

Tak było i w tym roku. Ku radości dzieci ten oczekiwany cały rok

Gość

przybył do przedszkola już 3 grudnia 2012 r.,

Po przywitaniu tego niecodziennego gościa,

swoje występy  zaprezentowały dzieci z trzech grup

pod kierunkiem swoich wychowawczyń.

Św. Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie.

Bardzo się ucieszył, że w tym roku również czekało na niego tak

dużo dzieci.

Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały

rodziców

oraz pań w przedszkolu.

A w nagrodę zostawił dla każdego dziecka paczkę z prezentami oraz

obiecał że za rok znowu nas odwiedzi.   

 

MIKOŁAJ BR 6.jpeg          MIKOŁAJ BR 4.jpeg          

                       mikolaj 3.jpeg           MIKOŁAJ !.jpeg   

                                      

                                                                                    

 
 
6 grudnia przedszkole w Starym Koźlu odwiedził wyjątkowy gość. Pośród wirujących płatków śniegu, w mroźny dzień na dachu przedszkola rozległ się dźwięk dzwoneczków i od razu stało się wszystko jasne - to Święty Mikołaj wylądował swoimi saniami na dachu przedszkola - miał problem ponieważ worki z prezentami były tak ogromne i tak ciężkie, ze renifery ledwo co dały rade by ciągnąć taki ciężar. Mikołaj na chwilkę odsapnął, rozdał dzieciom prezenty, zaśpiewał razem z dziećmi kolędy i niestety popędził dalej, bo nie byliśmy zapewne jedynym przedszkolem jakie odwiedza Mikołaj w ten dzień.
 
mikolaj 6.jpeg            mikolaj 1.jpeg
                    mikolaj 5.jpeg                         mikolaj 3.jpeg
 
 
                                                       
 
9 grudnia Stowarzyszenie Rozwoju Wsi tradycyjnie zorganizowało DEGUSTACJE POTRAW WIGILIJNYCH. Grupa przedszkolaków ze Starego Koźla z tej okazji kolędowała w klubie przy akompaniamencie pani Anety Sokołowskiej i pana Mariana Syryńskiego.
 
 
 klub stare kozle.jpeg        klub stare kozle 3.jpeg        klub stare kozle 2.jpeg
 
            
Zimową porą 18 grudnia dzieci wraz
z paniami z przedszkola w Starym Koźlu
zorganizowały Wigilijkę. Dzieci z grupy
starszaków przygotowały Jasełka.
Do pięknie przystrojonego przedszkola przybyli
różni goście: Pani Dyrektor, ksiądz proboszcz oraz
emerytowani pracownicy przedszkola. Wszyscy podzielili
się opłatkiem, kosztowali przepysznych potraw, wspólnie
śpiewali kolędy, a dzieci pod choinką znalazły
prezenty od Dzieciąteczka.

Kiedy za oknami był jeszcze śnieg i mróz dzieci z Przedszkola w Bierawie zorganizowały przedszkolną Wigilijkę, zapraszając gości m.in. przedstawicieli Urzędu Gminy, przewodniczącą Rady Gminy, Sołtysa, Księdza oraz Radę Rodziców, emerytów i rencistów. Na stole wigilijnym nie zabrakło tradycyjnych potraw. W świątecznym nastroju dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przedstawiając jasełka, śpiewając kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również prezentów pod choinką...

                       

                                               

21.12.2012r. w Przedszkolu w Lubieszowie zorganizowana została „wigilijna przedszkolna” z udziałem zaproszonych gości. Dzieci przedstawiły inscenizację jasełkową „ Zwierzątka u Jezuska”, połamały się opłatkiem składając życzenia, kosztowały wigilijnych potraw oraz szukały prezentów pod choinką. Te ostatnie sprawiły im największą radość.

 

 STYCZEŃ

                

06 stycznia przedszkolaki ze wszystkich oddziałów

naszego przedszkola wzięły udział w "Popołudniu z Jasełkami".

Dzieci zaprezentowały zdolności aktorskie.

Wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki oraz dyplomy.

 

                                                                  

09 stycznia w przedszkolu w Starym Koźlu
odbył się wielki Bal Przebierańców.
Uczestniczyło w nim całe mnóstwo wróżek,
księżniczek, piratów, kowbojów oraz kilku
spidermanów oraz wielu innych bohaterów.
Dzieci całyt dzień tańcowały w rytm
ulubionych nutek.Gościem specjalnym była
Złota Rybka, która za grzeczność dawała prezenty.

                                                                      

                                                       

17 stycznia  w GCKiR odbył się Rodzinny Bal Karnawałowy.   Wzięły w nim udział przedszkolaki z Przedszkola w Bierawie, Rodzice  oraz  nauczycielki wraz z dyrekcją  przedszkola. Przygotowania do zabawy trwały już długo przed balem. Sala  balowa przystrojona była już od kilku dni, a Rodzice ze swoimi pociechami tworzyli stroje na karnawałową zabawę. Znaleźli się więc rycerze, królowie, czarodzieje, księżniczki, wróżki, jak  i mały Tygrysek. O oprawę muzyczną karnawałowego balu i dobrą zabawę zadbały wodzirejki.  Dzieci uczestniczyły w tanecznych zabawach i konkursach. Wybierano również króla i królową  balu.

 

Dnia 22 oraz 23 stycznia przedszkolaki 
ze Starego Koźla przygotowały wielką uroczystość:
dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały
wraz z paniami ciekawy program artystyczny
i popisały się przed dziadkami swoimi
zdolnościami artystycznymi. Nie obyło się bez
tańców, buziaków i mnóstwa słodyczy.
Marzec


Jak co roku, 8marca swoje Święto obchodzą wszystkie

Kobiety – te duże i te małe. Tym razem to chłopcy przygotowali niespodziankę dla wszystkich pań i koleżanek z grupy. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, upiekli pyszne ciasteczka, wszystkie kobietki czuły się w tym dniu wyjątkowo.

dzien kobiet 2.jpeg          dzien kobiet 3.jpeg

 

10 marca odbył się II Przegląd Małych Form Teatralnych

„W krainie bajek i baśni”, w którym wzięły udział

wszystkie oddziały naszego przedszkola oraz

zaproszeni goście. Tym razem Przedszkole w Bierawie

przedstawiło bajkę „Nie płacz koziołku”, w którym wzięli

udział rodzice, dzieci, nauczyciele oraz gościnnie

Pani Karina Szymańska pracownik DK w Bierawie.Natomiast

Przedszkole ze Starego Koźla przedstawiło "Murzynka Bambo".

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i

pomoc w organizacji przedstawienia.


przeglad 2.jpeg   przeglad 3.jpeg   _minizdjecie11758

Wszystkie oddziały naszego 
przedszkola przygotowywały się do
Świąt Wielkanocnych: dzieci wraz
z Paniami wykonywały stroiki
Wielkanocne,ozdabiały pisanki,
szykowały gniazdka
dla zajączka, a później szukały
ukrytych prezentów.
zajączek 3.jpeg Zajaczek 1.jpeg KWIECIEŃ 23.04.2013r. odbyło się zajęcie dla rodziców dzieci 5-6 letnich.Celem zajęcia było zaprezentowanie zabaw doskonalącyh słuch fonematyczny oraz rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości ekologicznej oraz ekspresji artystycznej. Rodzice również otrzymali zadanie do wykonania. Wspólnymi siłami stworzyliśmy "drzewo radości", które przypomina o zachowaniach ekologii i grzeczności. ZAJĘCIE 2.jpeg ZAJĘCIE 1.jpeg W oddziale w Starym Koźlu w ramach
ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" organizowane są "Bajkowe spotkania".
Bajki czytali rodzice, ksiądz, studentka pedagogiki.
czyt 2.jpeg czyt 1.jpeg MAJ

29 maja  wzięliśmy udział w  konkursie pod
hasłem "Jedz owoce i warzywa będziesz 
zdrowy tak jak
ryba". Organizatorem konkursu było Publiczne 
Przedszkole w
Dziergowicach. Dzieci dzielnie rywalizowały wykazując się dużą
wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Pełne wrażeń 
wróciły do
przedszkola z pięknym dyplomem i nagrodami.

konk2.jpeg      konk 1.jpeg


7 czerwca 2013 roku sześcioro dzieci z oddziału w Starym

Kożlu wzięło udział w IX  Międzyprzedszkolnym Turnieju

Sportowym „LUBIMY SIĘ BAWIĆ”. Organizatorem imprezy

było Gminne Przedszkole w Cisku, Zarząd Gminny Szkolnego 

Związku Sportowego.W zmaganiach wzięło udział  6 zespołów.

Przeprowadzono  9 konkurencji, w których dzieci musiały

wykazać się zwinnością, precyzją  i szybkością. Po ciężkiej

rywalizacji dzieci wywalczyły

               III miejsce. Przedszkole otrzymało dyplom a dzieci upominki.

 

               stare zawody.jpeg                                stare zawody 2.jpeg