Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

JESIEŃ 2013

 

LISTOPAD

 „W przedszkolu zabawa Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba królują wśród nas.
Już zaczynamy , już nie czekamy
Zabawa dalej ,start….”

linia1005.gif 

We wszystkich oddziałach naszego cudownego przedszkola  dzieci przeniosły  się w świat wróżb i  magii... Dzieci w Bierawie spędziły dzień na zabawie z wróżkami  Pelą i Kartofelą:)   Dzieci ze Starego Koźla wybrały się w podróż zaczarowanym   autobusem do jeszcze bardziej zaczarowanego przedszkola nr 6 w Kędzierzynie Koźlu - tam i dzieci i panie nie mogły  się nadziwić czarom i magii jakim  zostały poddane...
 Dzieci z Kotlarni i Lubieszowa tradycyjnie  wróżyły   sobie przyszłość z różnych znanych  wróżb, takich jak na  przykład lanie wosku…

andrzejki bierawa 2.jpeg  andrzejki bierawa.jpeg   andrzejki kk 2.jpeg

andrzejki kk 3.jpegandrzejki kk.jpegkotlarnia andrzejki 2.jpegkotlarnia andrzejki.jpeg

 linia1005.gif

 Dnia 27.XI grupa starszaków z przedszkola w Starym Koźlu przystąpiła do ekologicznego programu "Kubusiowi przyjaciele natury" na temat "jem pięć porcji warzyw i owoców dziennie". Dzieci w tym dniu były ubrane w kolory warzyw i owoców. Wykonywały różne miska 1.gifzadania, np. segregowały warzywa i owoce ze względu na ich kolor, słuchały bajki o "Smutnych krasnalach" oraz malowały farbami kolory swoich warzyw i owoców.
Obiecali, że dziennie będą zjadać pięć porcji warzyw i owoców.

kubus.jpeg  kubus 2.jpeg  kubus 3.jpeg

linia457.gif

26 listopada dzieci z oddziału w Starym Koźlu wraz  z paniami ,wybrały  się na wycieczkę do Gliwic do Palmiarni. Tam pomimo panującej na  zewnątrz wczesnozimowej aury  w środku miały okazję rozgrzać się iście tropikalnym  klimatem. Dzieci na własne uczyły mogły zobaczyć  roślinność ciepłych krajów, między innym: bananowce,  cytrynowce,  drzewko oliwne, ogromne palmy, a także widziały z bliska ryby  zamieszkujące tylko ciepłe wody oraz gady wygrzewające się w bardzo wysokiej temperaturze.

            palmiarnia.jpeg   palmiarnia 2.jpeg   palmiarnia 3.jpeg
 

linia457.gif

25 listopada dzieci we wszystkich oddziałach  naszego  przedszkola obchodziły "Dzień pluszowego  Misia". Dzieci  przyniosły swoje ulubione pluszaki. Razem z nimi śpiewały,  tańczyły,  piekły misiowe ciasteczka, wykonały misiowe medale   i malowały misie z porcelany.

kotlarnia mis 2.jpegkotlarnia mis.jpeg           miś.gif                               

lubieszow mis 2.jpeglubieszow mis.jpeg                 

mis bierawa 2.jpegstare kozle mis 3.jpegstare kozle mis.jpeg

linia457.gif

2128_animado.gif  Pod koniec listopada dzieci z oddziału w Bierawie wykonały pracę plastyczną na konkurs  ekologiczny "Drugie życie śmieci". Świnka Skarbonka - Pomocnik Świętego Mikołaja zachęciła dzieci do  przyłączenia się do corocznej akcji "Góra Grosza".  
Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną  oraz uświadomienie przedszkolakom, że nawet  najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą tworzyć ogromny fundusz.  Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do zbierania na ten szczytny cel :)

 linia457.gif

We wszystkich oddziałach naszego przedszkola odbyła się wystawa prac "Jesienne inspiracje".  Piękne dzieła sztuki wykonali przedszkolacy z drobną pomocą rodziców,dzieła powstawały  z różnych skarbów jesieni.

inspiracje bierawa 2.jpeginspiracje bierawa.jpegjesienne inspiracje 2.jpeg

jesienne inspiracje 6.jpegjesienne inspiracje 7.jpegjesienne inspiracje 8.jpeg

jesienne inspiracje 5.jpegjesienne inspiracje 9.jpegjesienne inspiracje.jpeg

 linia457.gif

 

instrumenty4.gif

 

 

6 listopada w przedszkolu w Bierawie odbył się koncert!!  Dwie zaznajomione gimnazjalistki z Gimnazjum w Bierawie Justyna i Magda zagrały dla dzieci na skrzypcach, co niezwykle spodobało się przedszkolakom. Dzieci przy tej okazji miały możliwość przymierzyć się do tego instrumentu a także samodzielnie zagrać.
Dziękujemy naszym przemiłym gościom za udany koncert :)

 

 

 

 skrzypaczki 1.jpegskrzypaczki 2.jpegskrzypaczki 3.jpeg

linia1005.gif

Grupa starszaków z oddziału w Starym Koźlu  w przebraniach zjaw, duchów  i wampirów obchodziły Halloween. Podczas zabaw przy muzyce przeprawialiśmy się przez bagna, tworzyliśmy  mumie z papieru toaletowego, malowaliśmy upiory i straszydła na balonach.

haloween.jpeg      haloween 2.jpeg

 linia1005.gif

PAŹDZIERNIK

linie_123bloger_com_44.gif

 

W dniu 31.10.2013 r przedszkolaki z Kotlarni udały się na pobliska pocztę gdzie poznały jak ciężka jest praca listonosza. Zaśpiewały piosenkę pt. ,,Chodzi listonosz" wręczyły Pani laurkę w podziękowaniu za bardzo miłe przyjęcie nas na poczcie następnie dzieci wybrały się na cmentarz, aby  zapalić  znicze z okazji zbliżającego  się Dnia Wszystkich Świętych.

poczta kotlarnia 2.jpeg     poczta kotlarnia.jpeg

 linie_123bloger_com_44.gif

Dzień przed świętem zmarłych dzieci z przedszkola w Starym Koźlu odwiedziły miejscowy cmentarz. Złożyły kwiaty, zapaliły znicze przy pomniku powstańców śląskich.

cmentarz st kozle 1.jpeg      cmentarz st kozle 2.jpeg

linie_123bloger_com_44.gif

Również dzieci z oddziału w Kotlarni wybrały się na cmentarz, aby  zapalić  znicze z okazji zbliżającego  się Dnia Wszystkich Świętych.

cmentarz kotlarnia 1.jpeg    cmentarz kotlarnia 2.jpeg

 linie_123bloger_com_44.gif

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych  w dniu 30 października Pszczółki i Misie -  przedszkolaki z oddziału w Bierawie wyruszyły na cmentarz aby zapalić znicze oraz chwilą ciszy uczcić  pamięć tych, którzy już od nas odeszli.

cmentarz bierawa 1.jpeg      cmentarz bierawa 2.jpeg

linie_123bloger_com_44.gif

25 października grupę maluszków odwiedził  nietypowy gość - Brego.
Brego to pies terapeutyczny i razem ze swoją panią Aleksandrą Trabuć-Popiel uczył dzieci bezpiecznego zachowania się wobec zwierząt oraz jak dbać o swojego czworonoga.  
Jesteśmy zachwyceni posłuszeństwem psa, sztuczkami, które wykonuje i wspólną zabawą.
Brego wprowadził wiele pozytywnych emocji do naszej grupy, czekamy na kolejne spotkanie.

brego 1.jpeg    brego 2.jpeg   brego 3.jpeg

 

linie_123bloger_com_531.gif

24 października w oddziale w Bierawie odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”.
Do rodzinki przedszkolnej dołączyło trzynaścioro dzieci. Dzieci przygotowały program artystyczny, w obecności rodziców i nauczycieli złożyły uroczyste przyrzeczenie:„Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy. Co dzień bawić się będziemy i jedzonko ładnie zjemy. I uśmiechem przywitamy przychodzące po nas mamy” Dzieci wielkimi brawami zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

bierawa pasowanie 1.jpeg   bierawa pasowanie 2.jpeg   bierawa pasowanie 3.jpeg

linie_123bloger_com_531.gif

23 października w oddziale w Starym Koźlu odbyło się UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA dzieci, które rozpoczęły we wrześniu edukację przedszkolną.
Dzieci  zaprezentowały  swoje umiejętność w obecności najbliższej rodziny. Złożyły przysięgę, przypieczętowały to odciskiem swojego palca i dopiero wtedy pani wicedyrektor pasowała każdego na DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA.  W przedszkolu pozostała pamiątkowa przysięga z "podpisami" a dzieci otrzymały dyplomy, rożki ze słodyczami. Druga część uroczystości była już mniej oficjalna, przy kawce  pysznym cieście upieczonym przez rodziców był czas na luźne rozmowy.

pasowanie 3.jpeg   pasowanie 2.jpeg    pasowanie 1.jpeg

linie_123bloger_com_531.gif


 23 października dzieci obejrzały w przedszkolu spektakl lalkowy pt.: "Trzy pióra" w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza. Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów, ich niezadowolenie z własnego wyglądu, przeobrażenia i funkcjonowanie w nowym wcieleniu. Na podstawie bajkowej historii przekonały się, że należy doceniać to co się ma, szanować każdego i pomagać sobie wzajemnie w potrzebie.

teatrzyk st kozle 1.jpeg   teatrzyk st kozle 2.jpeg   teatrzyk st kozle 3.jpeg

 linie_123bloger_com_531.gif

17 października jesienny spacer po lesie zainspirował starszaków z Przedszkola w Kotlarni do stworzenia pięknego jesiennego drzewa.

 Kotlarnia spacer.jpeg        Kotlarnia spacer 2.jpeg

 linie_123bloger_com_531.gif

 Przedszkolaki z Kotlarni obchodziły 15.10.2013r. Światowy Dzień mycia rąk.
Nikt dzisiaj nie zapomniał o porządnym myciu rączek. Rozmawialiśmy także i tym jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma dbanie o własną higienę.

kOLTLARNIA MYCIE RAK 2.jpeg       kOTLARNIA MYCIE RAK.jpeg    maluchy kot 2.jpeg

linie_123bloger_com_531.gif

Dnia 14 października w oddziale w Bierawie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.
Wszystkie dzieci przy pomocy swoich pań, przygotowały krótki program artystyczny. Nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca.
Przy tej okazji dzieciaczki złożyły serdeczne życzenia oraz podziękowania dla nauczycieli oraz dla wszystkich pracowników placówki. Uwieńczeniem występu był słodki poczęstunek.

 dzien ed bierawa 1.jpeg    dzien ed bier 2.jpeg

 linie_123bloger_com_531.gif

 9 października przedszkolaki z Lubieszowa obchodziły Święto Ziemniaka. Dzieci z koszykami, wiaderkami wyruszyły na pole, aby zbierać ziemniaki. Potem odbył się
turniej ziemniaczanej pieczęci. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych z udziałem ziemniaków. Były rzuty ziemniakiem do celu, wędrówka ziemniaka, wyścigi taczek z ziemniakami.
Za dzielne ziemniaczane zmagania dzieci otrzymały Dyplomy   Ziemniaczanej Pieczęci.

linie_123bloger_com_531.gif 

2 października przedszkolaki ze Starego Koźla obchodziły "Święto Pieczonego Kartofelka". Dzieci wybrały się na pole,aby pozbierać z niego ziemniaczki,
później udały się na plac przedszkolny, gdzie odbyły się zawody"z Kartofelkiem". Po wyczerpujących zmaganiach z ziemniakiem, dzieci upiekły pyszne kartofelki,którymi później degustowały się w przedszkolu. Każde dziecko otrzymało Dyplom.

kartofelek 2.jpegkartofelek 1.jpegkartofelek 4.jpegkartofelek 3.jpeg

 linie_123bloger_com_531.gif

 

hello8.gif WRZESIEŃ

 linie_123bloger_com_166.gif

Grupa starszaków z przedszkola  w Starym Koźlu dołączyła do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Zaproszeni do przedszkola goście czytali dzieciom bajki.
Pani Ocipinska przeczytała dzieciom "Kopciuszka" a pani Drożdżyk zapoznała dzieci z przygodami wesołego Tygryska.

czytanie st kozle 1.jpeg    czytanie st kozle 2.jpeg    czyt st kozle 3.jpeg

linie_123bloger_com_166.gif

 23 września przedszkolaki z Bierawy obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka, przy okazji zaś przywitały nową porę roku-Jesień. Wszystkie dzieci zaopatrzone w wiaderka wyruszyły na poszukiwanie   ziemniaków. Tym razem okazało się, że Pani Jesień rozrzuciła kartofelki na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci w mgnieniu oka pozbierały je.  Zadowolone wróciły do przedszkola,  a tam czekała na nich niesamowita niespodzianka.    
W sali czekała PANI JESIEŃ z wózkiem pełnym jesiennych darów...

jesien 4.jpegjesien bierawa 3.jpegjesien bierawa 2.jpegjesien bierawa.jpeg
            
W miesiącu wrześniu przedszkolaki  z Kotlarni obchodziły
Dzień   Pieczonego Ziemniaka.

kotlarnia.jpeg         kotlarnia2.jpeg

 linie_123bloger_com_166.gif

 emotikonka_jesien_liscie.gif20 września przedszkolaki z Bierawy przyłączyły się, jak co roku, do akcji  "Sprzątanie świata". Dzień rozpoczął się od rozmów dotyczących zaśmiecania naszej Ziemi. Szczególną uwagę zwracano na segregowanie odpadów. Wszyscy „uzbrojeni” w rękawice ochronne i worki na śmieci wyruszyli  posprzątać naszą Ziemię. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.Cieszymy się, że pomogliśmy poprawić stan naszego środowiska. sprzatanie bierawa 1.jpegsprzatanie bierawa 3.jpegsprzatanie bierawa 2.jpeg emotikonka_jesien_liscie.gif

linie_123bloger_com_166.gif

392.gif 

           Puste już pole - pełno w stodole
            bo zżęty kłos, bo zżęty kłos.
            Między brzozami, między białymi
            liliowy wrzos, liliowy wrzos

          Hej borowiku w kapelusiku                
 gdzie ja mam iść? Gdzie ja mam iść?
 Czy Cię ukrywa gałąź świerkowa,
 zielony mech, czy zwiędły liść?

     Wrześniowe lasy, złote ściernisko,
 pajęcza nić, pajęcza nić...
 Hej borowiku w kapelusiku,
 przestań się kryć, przestań się kryć!

Rozpoczął się wrzesień, wypoczęte przedszkolaki wróciły do przedszkoli i aktywnie wkroczyły w nowy rok szkolny, bo już 14 września dzieci z naszych oddziałów wzięły udział w II Memoriale Haliny Brylant i Jewhena Torohtija.
18.gifDzieci zajęły wysokie miejsca, a na mecie otrzymały słodki poczęstunek na wzmocnienie.
I miejsce wśród dziewczynek zajęła Melanie Stopa z oddz. przedszk. w Lubieszowie
II miejsce zajęła Blanka Ocipinska z oddziału  w Starym Koźlu
III miejsce zajęła Zuzanna Kłos z oddziału w Kotlarnii
Wśród chłopców III miejsce zajął Miłosz Jastrzębski z oddziału przedszkolnego w Lubieszowie.

biegi nowe 2.jpeg    biegi nowe 3.jpeg    maraton 2013 1.jpeg