Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014 - 2015 I PÓŁROCZE

S T Y C Z E Ń

 STYCZEŃ LINIA.gif

kino.gif30 stycznia przedszkolaki z oddziału w Bierawie skorzystały z zaproszenia i udały się do GCKiR na projekcję bajki o zimowej tematyce. Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca, wywierając duże wrażenie na małych widzach. Dziękujemy pracownikom GCKiR za zaproszenie.

BIERAWA PROJEKCJA BAJKI W GCKiRBIERAWA PROJEKCJA BAJKI W GCKiR

linia serduszka.gif

dziadkowie.jpeg28 stycznia przedszkolaki  z oddziału w  Bierawie zostały zaproszone na Dzień Seniora do GCKiR. W trakcie uroczystości mili goście mogli podziwiać dzieci w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Grupa maluszków przedstawiła krótki program artystyczny, natomiast sześcioro dzieci z grupy starszej biorącej udział w innowacji pedagogicznej „Zdolny przedszkolak – rozwijanie zdolności literacko-aktorskich”  wystawiła inscenizację pt. „Nadeszła zima”.

 BIERAWA DZIEŃ SENIORA W GCKiRBIERAWA DZIEŃ SENIORA W GCKiRBIERAWA DZIEŃ SENIORA W GCKiRBIERAWA DZIEŃ SENIORA W GCKiR

LINIA balwanki 1.gif

zima20_(www.e-gify.pl).gifNareszcie wydarzyło się to, na co nasze przedszkolaki z oddziału w Bierawie czekały już od dawna.  Spadł śnieg, dużo śniegu i można było wspaniale się pobawić  na przedszkolnym placu. Dzieci z radością rzucały śnieżkami, robiły aniołki w śniegu . Mamy nadzieję że zima jeszcze trochę u nas pobędzie ponieważ  zabawy na śniegu dają nam dużo radości.

 BIERAWA ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGUBIERAWA ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGUBIERAWA ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGUBIERAWA ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

LINIA ŚNIEŻYNKI.gif

jasełka.jpeg

 18.01 w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbyło się coroczne spotkanie pod hasłem „POPOŁUDNIE Z JASEŁKAMI I KOLĘDĄ”, w którym wzięły udział wszystkie oddziały naszego przedszkola. Klimat tamtej nocy podkreślały niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie i w tle rozbrzmiewające kolędy. Wszyscy ulegli magii przedstawianych Jasełek. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie, dzieci, zabawki oraz zwierzątka. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa oraz statuetki, dyplomy a także nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Bierawie, które były uznaniem za pięknie wykonane przedstawienia.

JASEŁKAJASEŁKAJASEŁKAJASEŁKAJASEŁKAJASEŁKAJASEŁKA

linia serduszka.gif

 SENIORZY.gifŚwięto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 15 stycznia obchodziliśmy w oddziale w Bierawie wspaniałą uroczystość, w sali widowiskowej GCKiR w Bierawie licznie zebrali się Babcie i Dziadkowie, by uczcić swoje święto. Powitała ich i złożyła serdeczne życzenia Pani Dyrektor mgr Monika Bagińska. Następnie dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny. Atmosfera uroczystości była podniosła i rodzinna. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych.

BIERAWA DZIEŃ BABCI I DZIADKABIERAWA DZIEŃ BABCI I DZIADKABIERAWA DZIEŃ BABCI I DZIADKABIERAWA DZIEŃ BABCI I DZIADKABIERAWA DZIEŃ BABCI I DZIADKABIERAWA DZIEŃ BABCI I DZIADKA


  LINIA BALONY.gif

BALONY2.gifW karnawale czas na bale i właśnie taki bal miał miejsce w przedszkolu w Starym Koźlu. Na zabawę przyszli piraci, policjanci, wróżki, kotki ... i wiele innych postaci. Impreza była świetna. Tańce, konkursy, loteria a towarzyszył nam w zabawie Klaun Dyzia.
 
STARE KOŹLE BAL KARNAWAŁOWY STARE KOŹLE BAL KARNAWAŁOWYSTARE KOŹLE BAL KARNAWAŁOWYSTARE KOŹLE BAL KARNAWAŁOWYSTARE KOŹLE BAL KARNAWAŁOWY
 
LINIA BALONY.gif
klaun.gifW dniu 12.01.2015r w Przedszkolu w Kotlarni odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno,a imprezę umilił nam kolorowy klaun.
 
KOTLARNIA BAL KARNAWAŁOWYKOTLARNIA BAL KARNAWAŁOWY

LINIA NIEBIESKA WSTĄŻKA.gif

policjant 1.gif12 stycznia dzieci z przedszkola w  Bierawie odwiedził  PAN  POLICJANT. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci  podczas zbliżających się ferii zimowych, a także  bezpieczne zachowanie na drogach, jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba. Pan policjant przypomniał również telefony alarmowe. Dzięki takim wizytom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

BIERAWA WIZYTA PANA POLICJANTABIERAWA WIZYTA PANA POLICJANTA

 G R U D Z I E Ń

LINIA GRUDZIEŃ !!.gif

BOMBKI DO LINI.gif

 Spokojnych

zdrowych, radosnych

świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym

oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku.

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta

niosą wszystkim betlejemski blask.

SZOPKA 1.gif

linia pozioma2.gif

 

"Jest taki dzień w środku zimy -     
Pachnący barszczem i choinką.
Wesołych świąt sobie życzymy -
Karmiąc się szczęścia drobinką".   
                stół świąteczny.gif


Jest już tradycją, że kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia obchodzona jest w Przedszkolu w Bierawie uroczysta Wigilijka. Odświętne stroje, uroczyście nakryty stół, przystrojona sala świadczyły o tym, że wydarzy się coś ważnego. Zaczęliśmy od wystawienia przez starszą grupę przedszkolaków jasełek „Przedszkolaki i zabawki idą do Jezuska”, po czym połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw - był więc barszcz i ryba.  Nie zabrakło również prezentów pod choinką. W Wigilijce uczestniczyły dzieci przedszkolne, personel przedszkola, emerytowani pracownicy placówki jak również przedstawiciele Gminy.

BIERAWA WIGILIJKABIERAWA WIGILIJKABIERAWA WIGILIJKABIERAWA WIGILIJKABIERAWA WIGILIJKA

LINIA MIENIĄCA ŚWIECZKI.gif

19 grudnia w przedszkolu w Starym Koźlu odbyła się uroczysta wigilijka.  Grupa starszaków wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój prezentując przedstawienie jasełkowe.Przy dźwiękach kolęd wszyscy wszystkim złożyli życzenia. Na stołach królowały świąteczne potrawy,  jak mówi tradycja wszystkiego trzeba było spróbować. Dzieci nieustannie zerkały na choinkę wypatrując prezentów. Doczekały się, a wtedy było duuużo radości.

STARE KOŹLE WIGILIJKASTARE KOŹLE WIGILIJKASTARE KOŹLE WIGILIJKASTARE KOŹLE WIGILIJKASTARE KOŹLE WIGILIJKA

LINIA Z BOMBKAMI.gif

17 grudnia odbyła się w Przedszkolu w Kotlarni Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. 

KOTLARNIA WIGILIJKAKOTLARNIA WIGILIJKAKOTLARNIA WIGILIJKA

linia pozioma2.gif

16.12.2014r. w oddziale w Lubieszowie zorganizowana została wigilijka przedszkolna. Dzieci zaprezentowały przygotowane "jasełka". Pani dyrektor mgr Monika Bagińska złożyła świąteczne życzenia i wszyscy połamali się opłatkiem. Na stole pojawiły się wigilijne potrawy i wypieki, które wszystkim bardzo smakowały. Dzieciom wiele radości sprawiły prezenty znalezione pod choinką.

LUBIESZÓW WIGILIJKALUBIESZÓW WIGILIJKALUBIESZÓW WIGILIJKALUBIESZÓW WIGILIJKALUBIESZÓW WIGILIJKALUBIESZÓW WIGILIJKA

LINIA GWIAZDKI RUCHOME.gif

ŚNIEG PIONOWY.gifTuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Przedszkolu w Bierawie pojawił się gość – Pani Zima. Wszystkie Dzieci radośnie przywitały nową porę roku śpiewając piosenkę: Zima fajna  jest…. a Pani Zima zadowolona obiecała, że za niedługo sprawi dzieciakom niespodziankę –spowoduje, że poprószy  śnieg… zobaczymy czy dotrzyma słowa…

BIERAWA PANI ZIMABIERAWA PANI ZIMABIERAWA PANI ZIMA

LINIA GRUDZIŃ.gif

książki.gif17 grudnia grupa starszaków z Bierawy została zaproszona do pobliskiej Biblioteki. Pani Karinka jak zwykle „stanęła na wysokości zadania”. Czytając kilka pięknych, Bożonarodzeniowych opowieści, wprawiła wszystkie dzieci oraz panie w świąteczny nastrój. Następnie wraz z wszystkimi dziećmi napisała list do Dzieciątka. Oczywiście znalazło się również trochę czasu na swobodne oglądanie książeczek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

BIERAWA WIZYTA W BIBLIOTECEBIERAWA WIZYTA W BIBLIOTECE

linia pozioma2.gif

BAŁWANKI W SZALIKU.gifMaluszki w Kotlarni bardzo lubią zajęcia plastyczne. Przygotowały piękne zimowe szale wykonane z kolorowego papieru .

KOTLARNIA ZIMOWE SZALE - MALUSZKIKOTLARNIA ZIMOWE SZALE - MALUSZKI

5LINIA Z KOKARDKĄ.gif

bombki_i_galazki STROIK.gifJak co roku przedstawiciele Przedszkola w Bierawie oraz wszystkich oddziałów tj. Przedszkola w Kotlarni, Starym Koźlu i Lubieszowa,  wzięli udział w konkursie na „Stroik Bożonarodzeniowy”, który organizowany był w DK w Bierawie. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i w efekcie powstały przepiękne stroiki, które zaskakiwały pomysłowością, oryginalnością i bogactwem wykorzystanego materiału przyrodniczego. Za swoje prace dzieci otrzymały oczywiście nagrody.

BIERAWA STROIK ŚWIĄTECZNY

BOMBKI DO LINI 2.gif

NIEBO.jpeg

11 grudnia zarówno maluszki jak i starszaki z Publicznego Przedszkola w Bierawie wczesnym rankiem pojechały na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Tam pod wielką kopułą zobaczyły niebo wiernie naśladujące rzeczywisty firmament i uczestniczyły w seansie "Światełka na niebie". Z zachwytem przyglądały się sklepieniu niebieskiemu z ogromem gwiazd, słuchając wierszy zapoznawały się ze znakami zodiaku, ruchem planet względem słońca. Potem mogły poznać pracę astrologa i zobaczyć największą w Polsce lunetę znajdującą się w Obserwatorium Astronomicznym. A to wszystko dzięki Mikołajowi, który zaprosił dzieci na tę wspaniałą i pełną wrażeń wycieczkę.

BIERAWA WYCIECZKA DO PLANETARIUMBIERAWA WYCIECZKA DO PLANETARIUMBIERAWA WYCIECZKA DO PLANETARIUMBIERAWA WYCIECZKA DO PLANETARIUM

LINIA GWIAZDKI.gif

MIKOŁAJ BROKAT.gif05.12.2014r. choć nie w nocy lecz w samo południe odwiedził przedszkolaków upragniony gość - Mikołaj. Po wspólnej zabawie,tańcach i piosenkach każdy przedszkolak otrzymał prezent.  Co niektórzy musieli jednak bardziej się postarać i przekonać Mikołaja, że się nieco poprawią, zwłaszcza w zachowaniu. Wśród wielkiej radości dzieci zaprosiły gościa na przyszły rok.

LUBIESZÓW MIKOŁAJLUBIESZÓW MIKOŁAJLUBIESZÓW MIKOŁAJLUBIESZÓW MIKOŁAJ

linia skarpetki.jpeg

LINIA MIKOŁAJE W KOMINIE.gif5 grudnia również w Przedszkolu w Bierawie pojawił się gość – niesamowity gość -  Święty Mikołaj.  Dzieciaczki przyjęły go bardzo ciepło. Mikołaj przyniósł wszystkim przedszkolakom wiele niespodzianek. Pierwszą z nich była książeczka o bałwanku, którą Mikołaj przeczytał dzieciom, drugą były paczuszki, w których oprócz słodkości znajdowały się również owoce, trzecią  niespodzianką było zaproszenie wszystkich dzieci na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Przedszkolaki były również przygotowane. Zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki oraz poczęstowały go ulubionymi smakołykami : mleczkiem i ciasteczkami.

BIERAWA SPOTKANIE Z MIKOŁAJEMBIERAWA SPOTKANIE Z MIKOŁAJEMBIERAWA SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

linia skarpetki.jpeg

 

LINIA MIKOŁAJE W KOMINKU.gif6 grudnia również dzieci z oddziału w Kotlarni odwiedził niezwykły gość, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, który jak wszystkim wiadomo zawsze ma niespodzianki – prezenty! Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi i spytał czy były grzeczne. Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Następnie Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, wspólnych tańców i śpiewu.

KOTLARNIA MIKOŁAJKOTLARNIA MIKOŁAJ

linia skarpetki.jpeg

MIKOAJ W KOMINIE.gifMikołaj nie zapomniał o przedszkolakach ze Starego Koźla. 5 grudnia odwiedził  dzieci  w przedszkolu. Ten wyjątkowy gość, zaparkował saniami na dachu przedszkola i z pomocnikami przybył, aby obdarować dzieci. Wszystkie, zarówno te grzeczne i te mniej grzeczne otrzymały paczki, oczywiście za obietnicą grzeczności na przyszły rok.

STARE KOŹLE MIKOŁAJSTARE KOŹLE MIKOŁAJSTARE KOŹLE MIKOŁAJ

 5LINIA Z KOKARDKĄ.gif

barborka.jpeg

Z okazji Barbórki 4 grudnia przedszkolaki z Kotlarni  odwiedził prawdziwy górnik. Przyszedł ubrany w odświętny strój i opowiedział dzieciom o pracy górników oraz o ich święcie- Barbórce.

KOTLARNIA WIZYTA GÓRNIKAKOTLARNIA WIZYTA GÓRNIKAKOTLARNIA WIZYTA GÓRNIKA

L I S T O P A D

jesienne-liscie listopad.jpeg

andrzejki mała czarownica.gifandrzejki mała czarownica.gifandrzejki mała czarownica.gifandrzejki mała czarownica.gif

28.11.2014r. w oddziale w Lubieszowie zorganizowane zostały "Andrzejki". Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z wróżbami. W trakcie zabaw odczarowywały kartki, wróżyły z butów, odgadywały miejsce ukrycia niespodzianki itp. Największą jednak atrakcją dla dzieci było lanie wosku i obserwacja cieni na ścianie. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

LUBIESZÓW ANDRZEJKILUBIESZÓW ANDRZEJKILUBIESZÓW ANDRZEJKILUBIESZÓW ANDRZEJKI

andrzejki mała czarownica.gif

andrzejkiświeca i klucz.gif„Czary – mary, hokus – pokus …”to słynne zaklęcie zamieniło wszystkie dzieciaczki  z Przedszkola z Bierawy w co tylko chciały. Jedne były kotkami, inne pająkami…. To wszystko wydarzyło się w dniu magii i wróżb-  zwanym Andrzejkami. Dzieciaki przeniosły się w świat czarów - wróżyły sobie w magicznej studni, z karteczek,  butów, serduszek.  Najważniejszą jednak wróżbą było lanie wosku…. Uwieńczeniem  magicznego dnia była wspólna zabawa z wróżkami : Pelą i Kartofelą.

BIERAWA ANDRZEJKIBIERAWA ANDRZEJKIBIERAWA ANDRZEJKIBIERAWA ANDRZEJKI

linia czarownica.gif

Dnia 28.11 również w przedszkolu w Starym Koźlu odbył się Dzień Wróżb i Magii. Czarodziejki, wróżki, cyganki i czarownice spotkały się w naszym przedszkolu, aby przepowiedzieć dzieciom przyszłość, a także, aby świetnie się z nimi pobawić.

STARE KOŹLE ANDRZEJKI STARE KOŹLE ANDRZEJKISTARE KOŹLE ANDRZEJKI

linia1005.gif

PRZYBORY KRAWIECKIE.gif

Grupę starszaków w Przedszkolu w Bierawie odwiedziła Pani Basia – mamusia Emilki i Natalki. Nie była to jednak zwykła wizyta. Pani Basia zaproszona została by opowiedzieć o swoim zawodzie – pracy krawcowej. Przyniosła ze sobą pełny worek krawieckich przedmiotów, które są niezbędne w jej pracy. Następnie zaproponowała dzieciom uszycie ubranka dla lalki - dzieciaki oczywiście miały jej w tym pomóc. I tak wybrano materiał, zaprojektowano sukienkę, następnie krawcowa ją uszyła. Na  zakończenie była niespodzianka: darcie materiału przez wszystkie dzieci , ale była zabawa… serdecznie dziękujemy  Pani Basi za wizytę i duże zaangażowanie.

BIERAWA WIZYTA KRAWCOWEJBIERAWA WIZYTA KRAWCOWEJBIERAWA WIZYTA KRAWCOWEJ

linie_123bloger_com_30.gif

GÓRA GROSZA.jpegJak co roku dzieciaki z Przedszkola w Bierawie chętnie uczestniczą w różnych akcjach na rzecz innych. Nie mogło być inaczej i w tym roku.  Przez cały listopad gromadzona była „zbiórka żywności” dla potrzebujących, obecnie jesteśmy również uczestnikami zbiórki ”GÓRY GROSZA”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie wspierają, uczestniczą w akacjach, dzięki temu kształtujemy  w dzieciach chęć niesienia pomocy innym.

BIERAWA GÓRA GROSZA

linie_123bloger_com_19.gif

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.jpeg

Z wielką radością kontynuujemy akcję "Cała Polska czyta dzieciom", w ramach której rodzice czytają dzieciom bajki. Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane. Przedszkole w Bierawie odwiedziła już mamusia Miłoszka i Pawełka, która wybrała ulubione książeczki dzieci i przeczytała je w obu grupach. Odwiedziła nas również mama Dominika z grupy starszaków czytając bajeczkę o Kubusiu Puchatku. Serdecznie zapraszamy kolejnych ochotników.

BIERAWA CZYTANIE BAJEKBIERAWA CZYTANIE BAJEK

LINIA SERCA I MISIE.gif

25 listopada dzieci w przedszkolu w Starym Koźlu obchodziły "Dzień Pluszowego Misia". W ten wyjątkowy dzień przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, którzy razem z dziećmi uczestniczyli w pląsach, tańcach i zabawach. Poznaliśmy imiona naszych przyjaciół, a także sposoby dbania o nich oraz ich historię. Dzieci wraz z paniami upiekły i przyozdobiły pyszne smakołyki w kształcie misia.

STARE KOŹLE ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIASTARE KOŹLE ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIASTARE KOŹLE ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

linie_123bloger_com_166.gif

JEŻYK.jpeg20 listopada starszaki z Przedszkola w Bierawie gościły swoich rodziców na zajęciach pokazowych. Tematem zajęć było przygotowanie się zwierząt do zimy. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.  W nagrodę miały możliwość wykonać z rodzicami pracę plastyczną- jeżyka. Nie ma większej nagrody jak wspólne i aktywne spędzanie czasu z rodzicami.

BIERAWA ZAJĘCIA POKAZOWE

linia niebieska mieniąca.gif

linia czerwon roza.gif

SENIORZY.gif

19 listopada przedszkolaki z Przedszkola w Bierawie zostały zaproszone na Dzień Seniora do DK w Bierawie.Oczywiście bardzo chętnie przyjęliśmy zaproszenie. Z okazji tak ważnego Dnia dzieci przygotowały seniorom niespodziankę.Wystawiły inscenizację pt.  „Idzie Jesień z koszem darów”, zaśpiewały również ulubione piosenki,a sama Pani Jesień rozdawała jesienne liście życząc wszystkim seniorom dużo zdrowia i pomyślności.

LINIA SERCA I MISIE.gif

 misio i dziecko.gif

18 listopada obchodziliśmy Święto wszystkich MISIÓW.W tym dniu dzieci z Przedszkola w Bierawie przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Ku zdziwieniu wszystkich dzieci, w przedszkolu pojawił się jeszcze jeden MIŚ. Rozłożył swoją podusię na środku sali i smacznie chrapał. Dzieci zaśpiewały mu kołysankę :Stary niedźwiedź mocno śpi...niedźwiadek niespodziewanie przebudził się i świetnie bawił się z przedszkolakami. Na miłe zakończenie dnia poczęstował wszystkich swoim ulubionym miodkiem.

BIERAWAŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIABIERAWAŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIABIERAWAŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIABIERAWAŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 linia misie.gif

ekologia-small.jpeg

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Bierawie wzięły udział w konkursie ekologicznym „Zwierzakolubni”.  Wspólnie zastanawialiśmy się kto może być „zwierzakolubnym” i co to słowo oznacza… Stwierdziliśmy, że wykonamy Misia z różnych odpadów, śmieci. Przedszkole otrzymało dyplom za udział w konkursie. Dziękujemy rodzicom za głosowanie na nasza pracę.

BIERAWA ZWIERZAKOLUBNIBIERAWA ZWIERZAKOLUBNI

LINIA KOLOR.gifLINIA KOLOR.gif

 

 DZIECI.gifW dniu 6.11.2014 w Przedszkolu w Kotlarni odbyło się uroczyste ,,PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA". Na to ważne wydarzenie dzieci zaprosiły swoich rodziców oraz panią dyrektor. Pani dyrektor powitała gości i rozpoczęła się część artystyczna. Były piosenki, tańce i zabawy z rodzicami. Po występach maluszki złożyły uroczystą przysięgę. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na koniec wszystkie dzieci wypiły sok z cytryny, co oznaczało, że od tego momentu są już ,,prawdziwymi przedszkolakami". Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały kuferki obfitości i książeczki. Na zakończeni uroczystości panie miały dla nich i ich rodziców jeszcze jedną niespodziankę - na sali pojawił się wspaniały tort.

KOTLARNIA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLKA KOTLARNIA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLKAKOTLARNIA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLKAKOTLARNIA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLKA

liniaJesien.gif

znicz.gif

W nawiązaniu do Święta Zmarłych wszystkie dzieci z przedszkola w Bierawie w dniu 03.11 odwiedziły cmentarz. Celem wizyty było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.

BIEAWA WYJŚCIE NA CMENTARZBIEAWA WYJŚCIE NA CMENTARZBIEAWA WYJŚCIE NA CMENTARZ

P A Ź D Z I E R N I K

liście jesienne.gif

helloween.gif

 31 października przedszkolaki z Kotlarni obchodziły imprezę Halloweenową. Przedszkole zamieniło się w kolorową krainę czarownic i czarnoksiężników. Nie zabrakło również przebrań bohaterów bajek i filmów. Imprezę umiliła Nam wizyta prawdziwego czarodzieja o imieniu Mario, którym wszyscy byli zafascynowani.

KOTLARNIA - HALLOWEENKOTLARNIA - HALLOWEENKOTLARNIA - HALLOWEENKOTLARNIA - HALLOWEEN

linia dynie helloween.gif

 

 

znicz02.gifGrupa starszaków z przedszkola w Starym Koźlu      31 października odwiedziła miejscowy cmentarz. Dzieci zapaliły znicze na pomniku Bohaterów III Powstania Śląskiego.

_STARE KOŹLE WIZYTA NA CMENTARZUSTARE KOŹLE WIZYTA NA CMENTARZU

 

linia niebieska mieniąca.gif

dzieci i kredka.gif30 października w przedszkolu w Bierawie odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. 20 osobowa grupa dzieci została oficjalnie przyjęta do grona przedszkolaków. Była  to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły przygodę z przedszkolem. Dzieci  wystąpiły w programie artystycznym przygotowanym wspólnie z Paniami nauczycielkami . Z uśmiechem na twarzach śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dzieci otrzymały upominki i dyplomy. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jaki i nauczycieli.

BIERAWA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKABIERAWA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKABIERAWA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKABIERAWA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

przedszkolaki_logo.jpeg

28 października odbyło się w Starym Koźlu uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności wokalno-taneczne. Przed panią dyrektor przyrzekały, że będą grzecznymi przedszkolakami. Za swój wysiłek zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i rożkami obfitości. Po części oficjalnej przyszedł czas na kawę, ciasto i swobodne rozmowy.

STARE KOŹLE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKASTARE KOŹLE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKASTARE KOŹLE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKASTARE KOŹLE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

liniaJesien.gif

 PIESEK 1.gif

Po wakacyjnej przerwie grupę starszaków w Starym Koźlu odwiedził Brego. Pani Aleksandra Trabuć-Popiel przeprowadziła zajęcie edukacyjne z psem terapeutycznym wyzwalając u dzieci wiele pozytywnej energii. Dzieci miały okazję, aby przypomnieć sobie jak należy opiekować się swoim pupilem oraz jak zachować się spotykając na drodze obcego psa.

STARE KOŹLE WIZYTA PSA BREGOSTARE KOŹLE WIZYTA PSA BREGOSTARE KOŹLE WIZYTA PSA BREGOSTARE KOŹLE WIZYTA PSA BREGO

lapki.gifSTARE KOŹLE WIZYTA PSA BREGOSTARE KOŹLE WIZYTA PSA BREGOlapki.gif

linia jesień.gif

jezyk na liściach.gif

Ostatnio pani Olimpia z przedszkola w Kotlarni bardzo zaskoczyła swoje dzieciaki… wymyśliła malowanie kasztanami. Przedszkolaki bardzo zaciekawiło jak wykonuje się taką pracę. Okazało się iż jest to super zabawa a przy okazji wychodzą śliczne prace... kolorowe jak nasza Polska jesień.

KOTLARNIA MALOWANIE KASZTANAMIKOTLARNIA MALOWANIE KASZTANAMIKOTLARNIA MALOWANIE KASZTANAMIKOTLARNIA MALOWANIE KASZTANAMI

jesien_wiewiorka linia.jpeg

SWINKA MORSKA1.gif

24.10 grupę maluszków z przedszkola w Starym Koźlu odwiedził gość specjalny - Świnka Morska. Dzieci mogły pogłaskać tego specjalnego terapeutę, bliżej przypatrzyć się jej wyglądowi oraz zachowaniu. Przedszkolaki poczęstowały świnkę świeżym jabłuszkiem i marchewką. Ta wizyta sprawiła nam bardzo dużo radości.

STARE KOŹLE WIZYTA ŚWINKI MORSKIEJ STARE KOŹLE WIZYTA ŚWINKI MORSKIEJSTARE KOŹLE WIZYTA ŚWINKI MORSKIEJ

 

logo_biblioteka.gif

kiermasz KSIĄŻKI..jpeg23.10 przedszkolaki z oddziału w Starym Koźlu wraz z nauczycielką wzięły udział w uroczystym przekazaniu książek do biblioteki GCKiR w Bierawie. Akcja odbywała się w ramach kampanii społecznej "Zaczytani". Podczas uroczystości dzieci mogły zobaczyć film o zawodach odchodzących w zapomnienie, posłuchać bajki czytanej przez prawdziwego aktora oraz śmiać się do rozpuku podczas zabaw z młodzieżą z fundacji Dr Clown. Opiekunem przeprowadzonej akcji w przedszkolu w Starym Koźlu była Pani mgr Joanna Zioło. Serdecznie dziękujemy wszystkim oddającym książki.

STARE KOŹLE - ZACZYTANISTARE KOŹLE - ZACZYTANISTARE KOŹLE - ZACZYTANI

linia niebieska mieniąca.gif

teatr.gif

23 października przedszkolaki z oddziałów w Starym Koźlu, Bierawie i Lubieszowie miały możliwość podziwiać pracę  prawdziwych aktorów, którzy wystawili bajkę pt. „Krecik Ecik segreguje śmieci”. W humorystycznym nastroju aktorzy przebrani za krecika oraz liska uświadomili wszystkim dzieciom, jak ważna jest segregacja śmieci. Przestrzegli również przed rozpalaniem ogniska w lesie. Na koniec, dzieci pomogły zwierzątkom posprzątać las.
W końcu jesteśmy prawdziwymi przyjaciółmi przyrody- mówiły z dumą przedszkolaki.

BIERAWA TEATRZYK KRECIK ECIK SEGREGUJE ŚMIECIBIERAWA TEATRZYK KRECIK ECIK SEGREGUJE ŚMIECIBIERAWA TEATRZYK KRECIK ECIK SEGREGUJE ŚMIECIBIERAWA TEATRZYK KRECIK ECIK SEGREGUJE ŚMIECI

STARE KOŹLE TEATRZYKSTARE KOŹLE TEATRZYKSTARE KOŹLE TEATRZYK

liniaJesien.gif

most.gif

17 października przedszkolaki z Bierawy uczestniczyły w ważnym wydarzeniu, jakim było otwarcie mostu Cisek-Bierawa.  Odbył się uroczysty  przemarsz na most, nasze dzieciaki  jechały na swych małych pojazdach.

BIERAWA OTWARCIE MOSTU W CISKUBIERAWA OTWARCIE MOSTU W CISKU

 linia niebieska mieniąca.gif

MALARZ.gif

Maluszki z przedszkola w Kotlarni już od września mogą cieszyć się pięknie odremontowaną salą. To dzięki zaangażowaniu tatusiów biorących udział we wspólnej renowacji sali jest ona piękna i kolorowa, a maluszki czują się w niej wspaniale.

KOTLARNIA MALUSZKI SALA PO REMONCIEKOTLARNIA MALUSZKI SALA PO REMONCIE

 

spadajace_ciemniej_kolor_liscie.gif

jesien_drzewo.gif

Starszaki z przedszkola w Kotlarni poznali wygląd drzew podczas jesiennych spacerów i wykonali jesienne kolorowe drzewa.

KOTLARNIA JESIENNE DRZEWAKOTLARNIA JESIENNE DRZEWA

 

linia jesień.gif

OGRODNIK.gifDzieci z przedszkola w Starym Koźlu to miłośnicy przyrody. Dbają o swoje najbliższe środowisko. Tej jesieni z wielką pasją wysadzali na rabatach cebulki kwiatowe.

STARE KOŹLE MIŁOŚNICY PRZYRODYSTARE KOŹLE MIŁOŚNICY PRZYRODYSTARE KOŹLE MIŁOŚNICY PRZYRODY


jesien_wiewiorka linia.jpeg

 

tn_Dzień-Nauczyciela.jpeg

czerwone_roze.gif14 października jest to Dzień Edukacji Narodowej. We wszystkich naszych placówkach dzień ten był uroczyście obchodzony. To właśnie w tym dniu składamy szczególne podziękowania wszystkim pracownikom naszego przedszkola.  Dziękujemy im za to, że są z nami, za uśmiech, życzliwość, mądre słowa, troskę i cierpliwość. 

Dzieci z tej okazji przygotowały montaż słowno – muzyczny, recytowały wiersze okolicznościowe i zaśpiewały piosenki, które już od września zdążyły się nauczyć. Na koniec uroczystości wszystkim wręczono własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki.

BIERAWA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJBIERAWA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJBIERAWA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

STARE KOŹLE DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJSTARE KOŹLE DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJSTARE KOŹLE DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

linie serca i róże.gif

warzywa24.gif

Sałatka  jarzynowa bardzo smaczna jest i zdrowa a jeśli kolego o tym nie wiesz to możesz kłopoty mieć. .. starszaki z przedszkola w Kotlarni wiedzą co jest dobre i zdrowe dlatego bardzo chętnie brały udział przy krojeniu warzyw a później z wielkim smakiem zjadały wykonaną przez nich sałatkę.

KOTLARNIA SAŁATKA JARZYNOWAKOTLARNIA SAŁATKA JARZYNOWAKOTLARNIA SAŁATKA JARZYNOWA

ruchome jabłko i gruszka.gif

Do naszej sałatki jarzynowej potrzebowaliśmy zdrowego napoju także zrobiliśmy pyszny kompot z jabłek i gruszek mhhhh jaki on był pyszny.

KOTLARNIA DZIECI ROBIĄ KOMPOTKOTLARNIA DZIECI ROBIĄ KOMPOT

 

linia jesień.gif

 

MARCHEWKA BROKATOWA.gif

Dzieci z przedszkola w Starym Koźlu poznają różnorodne środowiska przyrodnicze. Gromadzą dary, które daje natura i wykorzystują je w zabawie. Warzywa i owoce wykorzystały do stworzenia jarzynowych stworków.

STARE KOŹLE JARZYNOWE STWORKI

linia_na_bloga_3 liście jesienne.gif

DZIECI SIĘ MYJĄ MALUSZKI.gif

Grupa maluszków z przedszkola w Kotlarni bierze chętnie udział w myciu ząbków i czynnościach samoobsługowych.

KOTLARNIA MALUSZKI MYCIE ZĄBKÓWKOTLARNIA MALUSZKI MYCIE ZĄBKÓW

 

linia niebieska mieniąca.gif

strażak.gifDnia 06.10 w Przedszkolu w Bierawie zostały przeprowadzone próbne ćwiczenia ewakuacyjne mające na celu utrwalenie u dzieci nawyku odpowiedniego zachowania się w czasie zagrożenia pożarowego. Dzieci w sposób sprawny i szybki opuściły budynek przedszkolny drogą ewakuacyjną na plac przed przedszkolem. Na szczęście był to tylko alarm próbny. Po przeprowadzeniu ćwiczeń udaliśmy się na wycieczkę do OSP, gdzie dzieci miały możliwość obejrzeć pomieszczenia budynku, przymierzyć stroje, oraz posłuchać ciekawostek dotyczących trudnej pracy strażaków. Największą atrakcją wycieczki była przejażdżka wozem strażackim. Dziękujemy strażakom OSP za przeprowadzenie ćwiczeń oraz za dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń naszym małym przedszkolakom.

ĆWICZENIA EWAKUACYJNE BIERAWAWYCIECZKA DO OSP BIERAWAWYCIECZKA DO OSP BIERAWAWYCIECZKA DO OSP BIERAWA

gify_straz_pozarna.jpeg

spadajace_ciemniej_kolor_liscie.gif

FARMA.gif1 października wszystkie dzieciaki z Przedszkola w Bierawie wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Dziergowicach. Na miejscu bardzo mile nas ugoszczono. Na początek przedszkolaki zwiedziły całe gospodarstwo. Dzieci miały możliwość zobaczyć  świnki, kurki, indyki, łabędzia oraz dzika. Następną niespodzianką była przejażdżka wozem- to była prawdziwa atrakcja.  Na koniec zasiedliśmy wspólnie przy ognisku i skonsumowaliśmy bohatera wycieczki –PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Serdecznie dziękujemy Państwu Krzywniak  za zorganizowanie tej fantastycznej wycieczki.

BIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACHBIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACHBIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACHBIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACH

BIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACHBIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACHBIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACHBIERAWA WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO W DZIERGOWICACH

spadajace_ciemniej_kolor_liscie.gif

WYKOPKI-TRAKTOR.gif1 października dzieci z przedszkola w Starym Koźlu wzięły udział w wykopkach. Odpowiednio przygotowane, pomagały miejscowym rolnikom zbierać ziemniaki. Po wykopkach zrobiliśmy ognisko, aby je tradycyjnie upiec. W oczekiwaniu na degustację polowej strawy, odbywały się sportowe zmagania z kartoflem. Po powrocie do przedszkola, wykonaliśmy "kartoflaczki" - stworki z ziemniaków. Na zakończenie dnia każdy otrzymał dyplom ziemniaczanej pieczęci.

STARE KOŹLE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKASTARE KOŹLE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKASTARE KOŹLE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKAST.-KOŹLE-ŚWIETO-PIECZONEGO-ZIEMNIAKA-(2).jpeg ziemniak.jpegSTARE KOŹLE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKASTARE KOŹLE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKAziemniak.jpeg

 

 

W R Z E S I E Ń

jesienna linia.jpeg

prezent2.gif30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto! Nie inaczej było też w przedszkolu w Bierawie! Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! Dziewczynki z tej okazji przygotowały dla chłopców słodką niespodziankę- razem ze swoimi paniami upiekły przepyszne babeczki, złożyły życzenia, zaśpiewały „Sto lat”. Dzień ten upłynął nam w radosnej i miłej atmosferze.

DZIEŃ CHŁOPCA BIERAWADZIEŃ CHŁOPCA BIERAWADZIEŃ CHŁOPCA BIERAWADZIEŃ CHŁOPCA BIERAWA

jesien_wiewiorka linia.jpeg

jesienny listek rusza oczkami.gifKorzystając z ciepłych jesiennych dni maluszki z oddziału w Bierawie często chodzą na spacerki doskonaląc  przy tej okazji naukę chodzenia w parach trzymając naszego zaprzyjaźnionego spacerowego węża.  Chętnie bawią się również na placu zabaw, gdzie uczą się bezpiecznego korzystania z urządzeń terenowych.

SPACER BIERAWA MALUSZKISPACER BIERAWA MALUSZKIZABAWY NA PLACU ZABAW BIERAWAZABAWY NA PLACU ZABAW

linie_123bloger_com_531.gif

ruchome jabłko i gruszka.gif

„Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki...                 Korzystając z pysznych, słodkich darów Pani Jesieni starszaki z Przedszkola z Bierawy postanowiły zrobić owocowe szaszłyki dla wszystkich pań i przedszkolaków. Przy okazji zostały omówione korzyści płynące ze spożywania owoców.  Wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych owocuje w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by wprowadzać je już od najmłodszych lat.

OWOCOWE SZASZŁYKI BIERAWAOWOCOWE SZASZŁYKI BIERAWAOWOCOWE SZASZŁYKI BIERAWA

linie_123bloger_com_531.gif

dzieci i liście jesienne.gif

Pewnego jesiennego dnia grupa Jeżyków z przedszkola w Kotlarni wybrała się na spacer w celu pozbierania pierwszych pięknych, kolorowych jesiennych liści. Po spacerku wykonaliśmy wraz z naszą Panią Olimpią pracę plastyczną pt. ,, Jesienne liście”. Spacer oraz wykonanie takowej pracy sprawiło nam wiele radości. Przy okazji spaceru dowiedzieliśmy się jak nazywają się mijane przez nas drzewa.

JESIENNY SPACER KOTLARNIAKOTLARNIASPACER I PRACA PLASTYCZNA (1).jpeg

linia_na_bloga_3 liście jesienne.gif

pozdrowienia_jesienne_ruchome.gif

  22.09 do przedszkola w Bierawie zawitał niespodziewanie przemiły gość – Pani Jesień ze swoimi darami.  W ten sposób powitaliśmy nową porę roku. Swoimi darami obdzieliła wszystkie dzieci. Było wesoło i kolorowo, jak na jesień przystało.

POWITANIE JESIENI BIERAWAPOWITANIE JESIENI BIERAWAPOWITANIE JESIENI BIERAWAPOWITANIE JESIENI BIERAWA

linie_123bloger_com_531.gif

Dnia 22.09.2014r. w Przedszkolu w Kotlarni także dużo się działo ponieważ my przedszkolaki obchodziliśmy swój dzień tzn. ,,Dzień Przedszkolaka”. Nasze Panie przygotowały dla nas wiele zabaw, konkursów, zabaw przy muzyce. Maluszki mogły się razem pobawić ze starszakami. A po całej naszej zabawie mieliśmy słodką niespodziankę przygotowaną przez naszą kochaną Panią kucharkę, która przygotowała nam bułeczki drożdżowe z marmoladą mmmmm palce lizać.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA KOTLARNIADZIEŃ PRZEDSZKOLAKA KOTLARNIADZIEŃ PRZEDSZKOLAKA KOTLARNIADZIEŃ PRZEDSZKOLAKA KOTLARNIA

 

linie_123bloger_com_531.gif

ziemniak.jpegDnia 19.09.2014r. przedszkolaki z oddziału z Kotlarni obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wiele radości sprawiło dzieciaczkom poszukiwanie ziemniaków, które później mogły wrzucić do rozpalonego ogniska. Po pewnym czasie ziemniaczki się upiekły a dzieciaczki mogły zjeść je ze smakiem. Trzeba przyznać, że bardzo smakowały im takie ziemniaczki. Nawet największe nasze niejadki ze smakiem się nimi zajadały.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KOTLARNIAŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KOTLARNIAŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KOTLARNIAŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KOTLARNIA

linie_123bloger_com_531.gif

19.09 w oddziale w Bierawie obchodziliśmy „Dzień przedszkolaka”. Była to okazja do wspólnej zabawy i integracji dzieci.  Niespodzianką dla dzieci były także smakowite lody, którymi częstowała  pani dyrektor – okazało się że były przepyszne 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA BIERAWADZIEŃ PRZEDSZKOLAKA BIERAWADZIEŃ PRZEDSZKOLAKA BIERAWA

linia_na_bloga_3 liście jesienne.gif

ksiega.gif Dnia 18.09.2014r przedszkolaki z oddziału w Bierawie skorzystały z zaproszenia i udały się do Gminnej biblioteki w Bierawie. Tam Pani Karina Szymańska przypomniała dzieciom zasady obowiązujące w bibliotece. Przeczytała także dwie bajeczki: "O strachu na wróble" i "O chorym bocianku". Do tych bajeczek dzieci rysowały wybrane ilustracje. Wizyta bardzo nam się podobała i napewno skorzystamy z kolejnych zaproszeń.

 czytanie.gif

linie_123bloger_com_531.gif

dożynki.gif

 14.09.2014r. Gminne Dożynki odbyły się w Starym Koźlu.  Barwnym korowodem dzieci przemaszerowały przez wieś reprezentując swoje sołectwo.

DOŻYNKI STARE KOŹLE

linie_123bloger_com_531.gif

 biegacz.jpeg 13.09.2014r. w Starym Koźlu odbył się III Memoriał Haliny Brylant i Jewhena Torochtija. Dzieci ze wszystkich oddziałów naszego przedszkola wzięły w nim udział. Z placówki w Kotlarni w kategorii  dziewcząt do 2008r na podium stanęła Zosia Mańczyk (1 miejsce), ze Starego Koźla Kinga Burghardt ( 3 miejsce), szóste miejsce zajęła Karoline Leja, która reprezentowała Przedszkole w Bierawie. W kategorii chłopców Jan Jałocha z przedszkola w Starym Koźlu uplasował się na drugim miejscu a Krzysztof Osiński na trzecim. Gratulujemy!!!

 

 

III Memoriał Haliny Brylant i Jewhena TorochtijaIII Memoriał Haliny Brylant i Jewhena TorochtijaIII Memoriał Haliny Brylant i Jewhena TorochtijaIII Memoriał Haliny Brylant i Jewhena Torochtija

linie_123bloger_com_531.gif