Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

miejscowość: Lubieszów - U Jaskółki

Agroturystyka „u Jaskółki”

 

Serdecznie zapraszamy do Gospodarstwa Agroturystycznego, położonego w miejscowości Lubieszów, przy ulicy Bierawskiej 70. Aby zachęcić państwa do skorzystania z naszych usług, należałoby pokrótce omówić atrakcyjną lokalizację miejscowości pod względem geograficznym, jak i kulturowym. Wieś położona jest z jednej strony wzdłuż linii Odry,  z drugiej zaś sporą część zajmują Lasy Rud Raciborskich. W Lubieszowie istnieje turystyczna ścieżka rowerowa, której to trasa zakłada wiele atrakcji, a wiaty przystankowe pozwalają na przyjemny odpoczynek. Ponadto zachęcamy do odwiedzenia tutejszej pasieki oraz skansenu pszczelarskiego  z zabytkowymi ulami, gdzie można nie tylko posłuchać opowiadań o pszczołach, ale też degustować i zakupić ich wyroby. Miejscem godnym polecenia jest skansen  „Lubieszewska Izba”, gdzie starą stodołę przerobiono na minimuzeum, w którym można podziwiać eksponaty narzędzi, mebli, i maszyn rolniczych naszych przodków. Sąsiedztwo lasów oraz Parku Krajobrazowego "Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich" gwarantuje liczne szlaki rowerowe, dydaktyczno- przyrodnicze, dzięki którym można poznać wiele ciekawostek, a także nacieszyć oko leśną fauną i florą. Bogactwo lasów zapewnia też możliwość grzybobrania i zbierania owoców leśnych. Okoliczne stawy hodowlane, jeziora umożliwiają wędkowanie oraz samodzielne przyrządzenie  ryb. Dla szukających ochłody w upalne dni zachęcamy do skorzystania z kąpieliska zlokalizowanego w Dziergowicach (w odległości 3 km od gospodarstwa). Spragnionych zasmakowania wiejskiej sielanki wysyłamy do gospodarstwa ekologicznego, gdzie można napić się mleka „prosto od krowy”, zakupić produkty rolne, przejechać konno oraz bryczką.

Nasze Gospodarstwo zlokalizowane jest na skarpie, skąd rozpościerają się malownicze widoki doliny Odry, ukazujące walory przyrodnicze  naszego regionu. Dla osób szukających trochę adrenaliny, polecamy wypad quadem, wynajem rowerów oraz kijków spacerowych Nordic Walking. Istnieje możliwość zorganizowania spływu kajakami, przejażdżki furą, także wielu innych atrakcji.

Do państwa dyspozycji są 3 pokoje z TV i łazienkami (cztero- oraz pięcioosobowe), w pełni wyposażone zaplecze kuchenne, gdzie można sporządzać posiłki, pole namiotowe, piękny ogród, miejsce na ognisko. W pobliżu znajdują się sklepy, restauracje. Do dyspozycji gości jest odgrodzone miejsce parkingowe, ogródek grillowy, nastrojowa altana, boisko do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę, mini plac zabaw dla dzieci (huśtawki i „domek na drzewie”), ogródek warzywny, mini skansen rzemiosła, kowalstwa i  rolnictwa naszych przodków.

Kontakt: 515 469 822  lub 77 4872-687

 

DSC00116.jpeg DSC00119.jpeg DSC00120.jpeg DSC00121.jpeg

DSC00123.jpeg DSC00140.jpeg

 

DSC00130.jpeg DSC00131.jpeg

DSC00136.jpeg DSC00138.jpeg DSC00125.jpeg