Dzisiaj jest wtorek, 04 października 2022
Imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

  • Change language
Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

WRZESIEŃ- WYDARZENIA I INFORMACJE

30 września w naszych oddziałach obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki wykonały dla chłopców upominki i złożyły życzenia. Dzień upłynął na wspólnej,  radosnej zabawie.

2015-09-30-593.jpeg BIERAWA DZIEŃ CHŁOPCA.jpeg BIERAWA DZIEŃ CHŁOPCA (1).jpeg

linia jesienna prosta.jpeg

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 29.09.2015
Dzięki uprzejmości państwa Burghardt kolejny raz mogliśmy wziąć udział w prawdziwych wykopkach. Wróciliśmy do przedszkola z wiadrami pełnymi ziemniaków.Część upiekliśmy w popiele, z pozostałych pani kucharka przygotuje kluseczki i placuszki. Smakowały wybornie. Cały dzień trwały zabawy z kartofelkiem w roli głównej. Wszyscy uczestnicy za prace i wspaniałą zabawę otrzymali okolicznościowe dyplomy.

STARE KOŹLE ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (1).jpeg STARE KOŹLE ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (4).jpeg STARE KOŹLE ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (6).jpeg STARE KOŹLE ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA (7).jpeg

linia jesienna zołędzie.png

W dniu 29 września starszaki z oddziału w Bierawie wybrały się na pierwszą w tym roku lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki w Bierawie. Pani Karinka przywitała nas bardzo cieplutko, oprowadziła nas po pomieszczeniu biblioteki, a następnie przeczytała nam pełne wzruszeń opowiadanie "O małym jeżyku", przybliżając nam jednocześnie zwyczaje i sposób życia jeży. Na koniec spotkania dzieciaczki kolorowały ilustrację jeżyka. Dziękujemy P. Karince za ciepłe przyjęcie.

BIERAWA STARSZAKI W BIBLIOTECE.jpeg BIERAWA STARSZAKI W BIBLIOTECE (1).jpeg BIERAWA STARSZAKI W BIBLIOTECE (2).jpeg BIERAWA STARSZAKI W BIBLIOTECE (3).jpeg BIERAWA STARSZAKI W BIBLIOTECE (3).jpeg

linia jesień.gif

28.09 przedszkolaków w Lubieszowie odwiedził muzyk, pan Adam z gitarą. Dzieci wysłuchały występu a potem wspólnie muzykowały.

2015-09-28-586.jpeg

liniaJesien.gif

W dniu 25 września dzieci ze wszystkich oddziałów naszego przedszkola miały możliwość obejrzeć teatrzyk pt. "Zebra z pasów zbiegła". Był to spektakl o charakterze dydaktyczno-wychowawczym, związany z bezpieczeństwem dzieci na drodze, zasadami ruchu drogowego oraz podstawową wiedzą o znakach drogowych. Wielka zaletą tego przedstawienia był także interaktywny charakter - w trakcie jego trwania aktorzy zachęcali dzieci do czynnego udziału w spektaklu. Na koniec przedszkolaki wspólnie z Zebrą, Sygnalizatorem Sygusiem i Myszką Nornicą wykonali taniec i obiecały, że będą uważać na drodze poruszając się poboczem, przechodząc przez pasy i że będą stosować się do sygnalizacji.

Bierawa teatrzyk O tym jak zebra z jezdni zbiegła.jpeg Bierawa teatrzyk O tym jak zebra z jezdni zbiegła (2).jpeg Bierawa teatrzyk O tym jak zebra z jezdni zbiegła (1).jpeg KOTLARNIA TEATRZYK.jpeg

linia_na_bloga_3 liście jesienne.gif

23.09.2015 zawitała do przedszkola Pani Jesień, która uczestniczyła w Dniu Przedszkolaka. Dzieci tego dnia miały wiele atrakcji. Wspólne tańce, konkursy, malowanie Pani Jesień. Na koniec był wspólny słodki poczęstunek.

KOTLARNIA POWITANIE JESIENI, DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.jpeg KOTLARNIA POWITANIE JESIENI, DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (1).jpeg KOTLARNIA POWITANIE JESIENI, DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (2).jpeg

linia jesienna prosta.jpeg

23 września w przedszkolu w Bierawie powitaliśmy z radością nową porę roku. Pani Jesień zostawiła dla naszych przedszkolaków paczkę na poczcie, w której były różne jesienne dary, a także zadania do wykonania. Dzieci m.in. rozwiązywały jesienne zagadki, tańczyły w takt jesiennej muzyki a także wykonały szal dla Pani Jesień.

Bierawa powitanie Jesieni (1).jpeg Bierawa powitanie Jesieni.jpeg Bierawa powitanie Jesieni (2).jpeg Bierawa Szal dla Pani Jesień.jpeg

linia_na_bloga_3 liście jesienne.gif

Dnia 21.09 w przedszkolu w Starym Koźlu odbyło się wielkie święto - "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Dzieci brały udział w licznych konkursach, zabawach, tańcach, otrzymały pyszny, zdrowy poczęstunek, wykonały "Ordery Prawdziwego Przedszkolaka" na pamiątkę tego święta.

 

LINIA DZIECI.gif

21 września w przedszkolu w Bierawie obchodziliśmy po raz kolejny „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”, który spędziliśmy na wspólnych zabawach, konkursach i tańcach. Już od samego rana w budynku rozbrzmiewała muzyka, a dzieci przywitały nowe koleżanki „ANULKA I AGULKA",odwiedziła nas także "ZUZIA", która przybyła do nas z innego przedszkola. Zabawom i uśmiechom nie było końca. Wszystkie obecne przedszkolaki wybrały się na spacer w kolorowym korowodzie z instrumentami w rączkach, tak aby wszyscy widzieli i słyszeli nasze roześmiane dzieciaczki. Na zakończenie tego wesołego dnia wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy za aktywne uczestnictwo w obchodach „Dnia Przedszkolaka”. Była to pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość, ale z pewnością będzie ich jeszcze wiele.

BIERAWA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.jpeg BIERAWA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (1).jpeg BIERAWA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (2).jpeg BIERAWA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (3).jpeg

pieciolinia.png

18.09 do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście. Pani Agnieszka mamusia Hani Musioł oraz jej wujek Krzysztof, który gra na różnych instrumentach. Pani Agnieszka przybliżyła dzieciom informację na temat „rodzin instrumentów”, natomiast Pan Krzysztof zagrał dla dzieci na harmonijce ustnej i saksofonie. Dzieci w wielkim zdumieniu słuchały i już nie mogą się doczekać kolejnej wizyty Muzyka.

Muzyk w przedszkolu.jpeg Muzyk w przedszkolu (1).jpeg Muzyk w przedszkolu (2).jpeg

linieeeee groszki.gif

12 września w przeddzień dożynek w Lubieszowie odbył się IV Memoriał Haliny Brylant i Jewhena Torohtija. Nasze przedszkolaki startowały na dystansie 200m. W biegu dziewczynek Paulinka Dziwińska z oddziału w Bierawie uplasowała się na drugim miejscu, Karolinka Osińska ze Starego Koźla zajęła III miejsce, natomiast w biegu chłopców pierwsze miejsce zdobył Pawełek Mszanowski a drugie Sebastian Pietrowski z oddziału w Bierawie, ze Starego Koźla Szymon Mikulski zajął III miejsce. Nagrodzeni zostali także z oddziału w Starym Koźlu - Zosia Popiel za zajęcie VI miejsca oraz Mateusz Mikulski za zajęcie IV miejsca.Wyczyn był niesamowity, wymagał od dzieci niesamowitej sprawności fizycznej. Gratulujemy jednak nie tylko laureatom, którzy stanęli na podium, ale wszystkim dzieciom. Najważniejsza była dobra zabawa, która niewątpliwie wszystkim się udała. Nie każdy wrócił z medalem, ale każdy mógł zabrać dobre wrażenie i zadowolenie z siebie.

 

Bierawa IV Memoriał.jpeg Biwrawa IV Memoriał - Lubieszów (3).jpeg   Bierawa IV Memoriał (2).jpeg Bierawa IV Memoriał (1).jpeg

witaj przedszkole.jpeg