Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Likwidacji szkół gimnazjalnych

 

Informacja

Wójt Gminy Bierawa przypomina, że przedstawiony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zamiar przeprowadzenia zmian w oświacie, polegający między innymi na likwidacji szkół gimnazjalnych i wprowadzeniu 8-klasowych szkół podstawowych,  w dalszym ciągu jest na etapie projektu.

Dotychczas nie są znane szczegóły tej reformy, dlatego też Gmina Bierawa nie podjęła jeszcze  żadnych działań związanych z jej wdrożeniem, mających na celu zmianę sieci szkół i obwodów.

Wiadomym jest, że Państwo zamierza zobowiązać samorządy do wdrożenia kolejnych zmian w szkolnictwie. Zadanie to z pewnością nie będzie należało do łatwych. Zarówno Ja, jako Wójt Gminy, jak i Rada Gminy musimy się do tego zadania przygotować i wybrać najlepsze rozwiązania, które będą służyły naszym mieszkańcom, mając na względzie konieczność zapewnienia właściwej organizacji oświaty od wychowania przedszkolnego, aż po szkoły podstawowe.

Zdaję sobie sprawę, że kolejna reforma dotyka dużej rzeszy pracowników oświaty i budzi wśród nich wiele obaw. Pojawiają się jednak nieprawdziwe głosy i spekulacje mówiące o zamierzeniach Gminy Bierawa związane z wdrożeniem tejże reformy.

Dlatego też proszę o  zachowanie spokoju i rozwagi w tymże temacie.  Po uchwaleniu przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej stosownych ustaw ten temat zostanie poddany pod dyskusję i zostaną przedstawione rozwiązania dla naszej gminy.

 

Wójt Gminy

                                                                                                                                             Krzysztof  Ficoń

Bierawa, 2016-10-04