Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Gminny Program

 

Gminny Program Promocji Zdrowia Psychicznego

Gminny Program Promocji Zdrowia Psychicznego w Gminie Bierawa został zrealizowany po części wśród seniorów naszej Gminy, w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypada na 10 października 2016 r., a niedawno, bo 5 października został wystawiony recital pt. „TAKIE MAŁE NIC” – Piosenki Hanki Ordonówny Teatru EKOSTUDIO z Opola, w wykonaniu Judyty Paradzińskiej i w reżyserii Andrzeja Czernika.

Występ muzyczny był przypomnieniem piosenek Hanki Ordonówny, gwiazdy przedwojennych kabaretów, a także opiekunki „Tułaczych dzieci”, głęboko doświadczonej przez zawieruchy II Wojny Światowej, był przypomnieniem znanych szlagierów, ale przede wszystkim pokazaniem kobiety, w której możemy odnaleźć kobietę naszych czasów. Kobietę, która potrafi kochać i poprzez miłość szuka dobra w drugim człowieku.

Spektakl muzyczno-teatralny był potraktowany jako „odskocznia” od spraw życia codziennego, mający na celu polepszenie dobrostanu psychicznego oraz wzmocnienie umiejętności życiowych w zakresie prowadzenia zdrowego trybu życia oraz zachowań prozdrowotnych w zakresie Promocji Zdrowia Psychicznego.

Klaudia Janas