Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Program Równać Szanse - Konferencja

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie  i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji,  by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie. Programem „Równać Szanse” objęliśmy młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób. Chcemy, by na tym terenie za sprawą ciekawych projektów, młodzi mogli sprawdzić w czym mają szansę być skuteczni i doceniani przez innych – tu gdzie mieszkają, lub tam gdzie się kiedyś być może przeprowadzą – wszędzie, gdziekolwiek będą chcieli żyć.

W tym roku, poza corocznym Konkursem Grantowym Równać Szanse 2017, organizowana jest

1 Opolska Konferencja Równać Szanse.

Konferencja zorganizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, a celem jej jest promocja programu, jego założeń, filozofii działania, prowadzonych konkursów i organizacji w nim uczestniczących.

W ramach konferencji odbędą  się prezentacje projektów  przygotowanych w ramach programu Równać Szanse przez organizacje z Opolszczyzny i projektu modelowego. Chcemy, żeby konferencja stała się także miejscem dyskusji na temat możliwości, jakie daje środowisko lokalne, jak i o wszelkich barierach leżących u podstaw mniejszych szans ludzi młodych z małych miejscowości. Zaplanowaliśmy również debatę panelową i warsztaty praktyczne dla uczestników konferencji.

Konferencja odbędzie się 17 maja 2017 w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu w sali Orła Białego przy ulicy Piastowskiej 14.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie 1 Opolskiej Konferencji Równać Szansers-konferencja.opole.pl lub na stronie Towarzystwa  Alternatywnego Kształcenia: http://www.tak.opole.pl/index.php/towarzystwo/.

Zapraszamy serdecznie do wypełnienia formularza rejestracyjnego, który dostępny jest na stronie konferencji : rs-konferencja.opole.pl lub poprzez link: https://goo.gl/forms/1oQj0wlNoy2bwVXh2

DOCProgram konferencji.doc (217,50KB)
PDFulotka-RS-konf.pdf (1,14MB)
 

Screen Shot 05-08-17 at 11.23 AM.png