Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Warsztaty ceramiczne

Brak opisu obrazka

 

Co łączy glinę i wzory ludowe?

Jak się okazuje sporo, bowiem Gmina Bierawa, wraz z partnerską Gminą Markvartovice, rozpoczęła realizację projektu Tajemnice ceramiki, czyli warsztaty polsko – czeskie. Głównym jego celem jest zapoznanie mieszkańców z charakterystycznymi dla regionu wzorami i motywami, a także popularyzacja ceramiki jako formy kształtowania poczucia estetyki oraz rozwijania wyobraźni przestrzennej. 

W ramach projektu zaplanowano szereg działań dla Mieszkańców we wszystkich grupach wiekowych. Najważniejsze z nich to warsztaty ceramiczne z profesjonalnymi firmami oraz spotkania w świetlicach z lokalnymi animatorkami.

Ogłoszony zostanie również konkurs pod nazwą Fantazje kwiatowe – wory ludowe  (szczegóły i regulamin niebawem).

Całość zakończy finał połączony z Gminnym Dniem Dziecka. W tym roku bawimy się 03 czerwca na boisku sportowym w Bierawie. Podczas imprezy laureatom konkursu wręczone zostaną nagrody, a całość uświetni zorganizowana wystawa prac. Dla najmłodszych – i nie tylko – czeka mnóstwo atrakcji, na które już dziś zapraszamy!

Wartość projektu wynosi 21.695,50 euro, w tym przyznane dofinansowanie w kwocie 18.441,17 euro stanowi Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, 1.084,78 euro budżet państwa. Wkład własny Gminy Bierawa to 2.169,55 euro.