Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Floriany

 

Screen Shot 04-27-18 at 07.51 AM.png

 

Trwa II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Floriany”. Do strażackich Oscarów w województwa opolskiego nominowano cztery OSP. Wśród nich dwa z naszego powiatu! Dla zwycięzców, których poznamy w maju, poza prestiżową statuetką przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

W pierwszej edycji konkursu spośród 375 zgłoszonych projektów do nagrody nominowano 57 inicjatyw, spośród których wyłoniono 21 zdobywców „Florianów”.

Do tegorocznej odsłony konkursu wpłynęło 256 zgłoszeń, które oceniano w dwunastu kategoriach – 102 zgłoszenia dotyczyły prospołecznych inicjatyw zrealizowanych samodzielnie przez OSP, a 145 – wspólnie z partnerami.

Najwięcej zgłoszeń napłynęło z woj. mazowieckiego, a w dalszej kolejności z woj. małopolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. 25 kwietnia kapituła konkursowa, w skład której wchodzą m.in. Waldemar Pawlak, Jurek Owsiak i Czesław Lang, ogłosiła nominowanych. Zostaną oni zaproszeni na galę wręczenia strażackich Oscarów. Ta odbędzie się 11 maja w hali widowiskowej Torwar w Warszawie.

Wśród 52 nominowanych znalazły się dwie jednostki z naszego powiatu.

OSP w Miejscu Odrzańskim (gm. Cisek) nominowano w kategorii „Infrastruktura” za budowę placu ćwiczeń i parkingu przed remizą (zadanie realizowane samodzielnie przez OSP).

OSP w Dziergowicach (gm. Bierawa) otrzymało zaś nominację za realizowaną samodzielnie inicjatywę „Młodzież uczy seniorów” (kategoria „Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna”). Dziergowicka jednostka powalczy dodatkowo w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Konkurs organizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i redakcja miesięcznika „Strażak”. Skierowany do Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności, ma na celu „promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.”

http://www.lokalna24.pl/index.php/powiat/19214-trzymajmy-kciuki-za-naszych-strazakow