Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Zbiórka przedmiotów wielkogabarytowych

 

 

URZĄD GMINY W BIERAWIE

informuje, że

zostanie zorganizowana zbiórka przedmiotów wielkogabarytowych, urządzeń elektronicznych, elektrycznych, sprzętu AGD i RTV.

 

7 czerwca 2018 r. - Korzonek, Ortowice, Stara Kuźnia, Kotlarnia, Goszyce.

14 czerwca 2018 r. - Bierawa, Grabówka, Brzeźce, Stare Koźle, Lubieszów.

21 czerwca 2018 r. - Dziergowice, Solarnia.

 

Zbiórce podlegają :

Meble oraz ich elementy, dywany, wykładziny podłogowe, sprzęt motorowerowy, armatura sanitarno-łazienkowa, ramy okienne bez szyb, opony o średnicy  do 120 cm  bez felg i dętek w ilości max 4 szt. z jednej posesji z wyłączeniem opon z wózków widłowych, pełnych lanych oraz maszyn przemysłowych.

Będą zbierane wszystkie kategorie odpadów wynikające z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, a w szczególności: lodówki, zamrażarki, duży i mały sprzęt AGD, monitory i telewizory, sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny, narzędzia elektryczne i elektroniczne.

 

W ramach usługi nie będą odbierane:

materiały budowlane tj. gruz, papa, eternit oraz ziemia, piasek, płody rolne, plastik, makulatura, szkło, odpady komunalne, odpady niebezpieczne czyli środki ochrony roślin i opakowania po nich, oleje smary i opakowania po nich, nawozy i opakowania po nich, padlina.

 

Miejsce składowania :

Przed swoją posesją. Odpady należy wystawić do godziny 6:00

 

Zachęca się wszystkich mieszkańców Gminy Bierawa do skorzystania z możliwości pozbycia się ze swoich gospodarstw objętych zbiórką zbędnych odpadów wielkogabarytowych. Korzystając z tej okazji zadbamy o czystość naszych gospodarstw, wsi i całej Gminy, o nasze środowisko, a przy tym unikniemy kłopotów związanych z wywozem tych odpadów w innym okresie.

Przedmioty przeznaczone do wywozu  powinny być przygotowane z zachowaniem ogólnych warunków sanitarnych i bezpieczeństwa jak również nie powinny stwarzać zagrożenia dla ruchu drogowego.