Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

KRUS - szkolenia

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniach  szkoleniowo – informacyjnych przedstawicieli branży rolniczej  w I kwartale 2019 roku.

 

W I kwartale 2019 roku Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opolu z Grupą Azoty S.A. Kędzierzyn zorganizują dla rolników spotkania szkoleniowo – informacyjne przedstawicieli branży rolniczej. Głównym celem spotkań będzie upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwie rolnym oraz zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom zawodowym. Podczas wystąpienia przedstawiciela KRUS poruszone zostaną tematy związane z ubezpieczeniem społecznym rolników w oparciu o obowiązujące przepisy ustawy, zasady i tryb kierowania na rehabilitację leczniczą realizowaną przez KRUS, informacje nt. grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników - realizowanego przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, informacje nt. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci oraz Ogólnokrajowego Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" realizowanych przez KRUS. W spotkaniach uczestniczyć będą również przedstawiciele Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie między innymi Państwowej Inspekcji Pracy, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 Chcąc dotrzeć do jak największego grona rolników, Kasa zorganizuje 11 spotkań szkoleniowo - informacyjnych w poszczególnych powiatach, które zaplanowano w następujących terminach i miejscowościach:

 

Data

Miejscowość

Miejsce spotkania

22.01.2019

Nysa

Restauracja „Pasja”

23.01.2019

Kluczbork

Restauracja GRAND ul. Opolska 6

24.01.2019

Wawelno

Restauracji Złoty Róg – Wawelno, ul. Opolska 2.

25.01.2019

Sucha

Restauracja „Perła” - ul. Opolska 19

01.02.2019

Żyrowa

Sosnowy Dworek - ul. Boczna 1

12.02.2019

Brzeg

Restauracja „Lawendowy Ogród”

13.02.2019

Biała

Restauracja „Pod Łysą”

14.02.2019

Naczęsławice

Restauracja „Lerch” - Naczęsławice, ul. Główna 1 A

20.02.2019

Namysłów

Restauracja INKA ul. Reymonta 72

21.02.2019

Olesno

Restauracja „KNAG”

22.02.2019

Kietrz

Kombinat Rolny „Kietrz” Sp. z o.o. w Kietrzu ul. Zatorze 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w powyższych spotkaniach proszone są o potwierdzenie przybycia na adres lub pod numerem tel. 77/4544777 wew.1106.

 

Opracowała: Katarzyna Mroszczak  

Starszy Specjalista Samodzielnego Referatu Prewencji,

Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego OR KRUS w Opolu

Serdecznie zapraszam do skorzystania z naszej oferty

 

Dyrektor Oddziału KRUS w Opolu –  Lech Waloszczyk