Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Proteza modularna uda

 

Screen Shot 03-26-19 at 12.46 PM.png

 

Uwaga !!!

Nasz druh Józef Wyspiański zbiera pieniążki na protezę modelarną uda. Józek zawsze pomagał innym, udzielał się w pracach społecznych, sportowych i strażackich teraz mamy okazję mu podziękować i pomóc, a Ty też możesz przyłączyć się do naszej akcji zbierania złomu oraz pokazać swoje wielkie serce w bardzo prosty sposób. Już mamy wiosnę i czas na porządki w swoim ogródku, czy też szopie. Pewnie znajdzie się jakiś złom zalegający gdzieś w koncie i tylko przeszkadza, a nie masz czasu zrobić z tym porządku. My Ci w tym pomożemy!

Wystarczy, że taki złom wystawisz przed swoją posesję w miejscowości Bierawa,

a my go od Ciebie zabierzemy dnia 29 marca (piątek) o godz. 18.00 i 30 marca (sobota) godzina 9.00.

Pozostałe miejscowości prosimy o nie wystawianie złomu przed posesje tylko o kontakt telefoniczny.

Złom odbierzemy od Was sami. 

Łukasz 515763647, Krzysztof 512847972

 

Możesz też podjechać do nas pod jednostkę OSP. Zapraszam WSZYSTKIE organizacje z Bierawy i nie tylko do współpracy. Każda pomoc i pomysł mile widziany. Na pewno będzie potrzebny bus z "paką", przyczepki samochodowe etc. Jesteśmy pewni Waszej pomocy i wielkiego serca. Pokażmy, że potrafimy działać razem.

więcej informacji:

https://www.facebook.com/441755685991460/posts/1234229920077362/

 


 

Witajcie, mój tata Józef (55lat) choruje na cukrzycę insulinozależną. Leczy się na cukrzycę odkąd pamiętam, starał się z tym żyć i normalnie funkcjonować, do momentu aż dała się w znaki stopa cukrzycowa. Zaczęło się od pęcherza z wodą na stopie(stany zapalne, ropne, zakażenie) w skutek czego amputowali 3 palce u nogi, później zaatakowała pietę. Ratował nogę 5 lat... (wiadomo codzienna pielęgnacja, dzienne prywatne wizyty u lekarza, setki wydawane w aptece na środki odkażające, opatrunki, ozonowanie, leczenie larwami) niestety zainfekowało mu całą łydkę (ścięgna) po prostu koszmar. Walczył o nogę i nie poddawał się, ale dalej to już poszło... W październiku 2018 stan ojca strasznie się pogorszył, bardzo wysoka gorączka, nerki przestały pracować, zaczął puchnąć dosłownie jak (balon), woda w całym organizmie się zbierała i nie szkło jej wydalić, bo nerki przestały funkcjonować.Trafił do szpitala, okazało się że miał zakażenie krwi przez co zaczęło powoli wszystko wysiadać, miał przetaczaną krew. Konieczna była natychmiastowa amputacja lewej nogi za kolano, była to trudna operacja, ponieważ nie miał krzepliwości krwi mógł się wykrwawić dawali nam tylko albo aż  50% szans...koszmar. Na szczęście ojciec jest bardzo silny ma silne serce i udało się, jest z nami. Po wyjściu ze szpitala wiadomo ojciec porusza się na wózku, więc zadbaliśmy o to aby czuł się dobrze i bezpiecznie w swoim domu. Zapewniliśmy łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki robiony specjalnie na wymiar, w miarę możliwości dostosowaliśmy łazienkę oraz zamontowane zostało krzesełko elektryczne (winda) dzięki której swobodnie porusza się sam i ma możliwość wyjechała z domu czy do lekarza czy na rehabilitacje czy też na podwórko. Ma również skuterek którym może poruszać się po dworze .Dzięki temu nie jest uwięziony w czterech ścianach. Nie dawali mu szans na protezę (a bo jest za duży,a bo za gruby),ale udało się i ma szansę na protezę i ma szansę funkcjonować zupełnie sam. Ale niestety proteza to kolejny spory wydatek i przekracza nasze możliwości finansowe w tak krótkim czasie, ponieważ jest potrzebna do 16 kwietnia a to tuż,tuż.

I tu zwracam się z prośbą do wszystkich moich znajomych o pomoc,całkowita kwota na tę protezę wynosi 16205 zł w tym dofinansowanie w wysokości 5500zł czyli wkład własny to 10705 zł.Do 16 kwietnia 2019 są potrzebne pieniążki, bo to jest ostateczna wpłata za protezę. Rehabilitacje już z proteza będzie miał tato w Korfantowie od 16-stego kwietnia, jeśli nazbierają się pieniążki oczywiście.Taka rehabilitacja trwa od 3-4tyg. Wiec proszę bardzo moich znajomych,oczywiście w miarę możliwości o przekazanie jakichkolwiek środków na pomoc dla mojego taty.

Z góry serdecznie dziękujemy i życzymy dużo,dużo zdrowia.

Magdalena Wyspiańska

 

Więcej informacji:

https://pomagam.pl/protezadlataty