Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Zbiórka

 

Zbiórka przedmiotów wielkogabarytowych

 

Zachęca się wszystkich mieszkańców Gminy Bierawa do skorzystania z możliwości pozbycia się ze swoich gospodarstw objętych zbiórką zbędnych odpadów wielkogabarytowych. Korzystając z tej okazji zadbamy o czystość naszych gospodarstw, wsi i całej Gminy, o nasze środowisko, a przy tym unikniemy kłopotów związanych z wywozem tych odpadów w innym okresie.

Przedmioty przeznaczone do wywozu  powinny być przygotowane z zachowaniem ogólnych warunków sanitarnych i bezpieczeństwa jak również nie powinny stwarzać zagrożenia dla ruchu drogowego.

 

Zostanie zorganizowana zbiórka przedmiotów wielkogabarytowych, urządzeń elektronicznych, elektrycznych, sprzętu AGD i RTV w następujących  dniach:

27 maja 2019 r. – Dziergowice

29 maja 2019 r. - Bierawa

1 czerwca 2019 r. – Solarnia

2 lipca 2019 r. – Brzeźce i Stare Koźle

 

W pozostałych sołectwa - Lubieszów, Grabówka, Korzonek, Ortowice, Kotlarnia, Stara Kuźnia i Goszyce zbiórka odbędzie się w sierpniu lub wrześniu.

 

Data zostanie ustalona i podana w terminie późniejszym.

 

 

Zbiórce podlegają :

Meble oraz ich elementy, dywany, wykładziny podłogowe, armatura sanitarno-łazienkowa, ramy okienne bez szyb, opony o średnicy  do 120 cm max 4 szt. z posesji, lodówki, zamrażarki, duży i mały sprzęt AGD, monitory i telewizory, sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny, narzędzia elektryczne i elektroniczne.

 

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może być poddany wcześniej demontażowi.

 

Odpady należy wystawić do godziny 6.00 przed swoją posesją.

Zabrania się wystawiania odpadów innych niż wyżej wymienione ponieważ nie będą zabrane.

 

 

Więcej informacji:

Referat inwestycji

tel. 77 4872 266 w 124