Dzisiaj jest piątek, 15 stycznia 2021
Imieniny: Arnolda, Dory, Pawła

  • Change language
Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Dziergowic

uczestniczyła w dniach 4 – 7 lipca w 47 międzynarodowym spotkaniu młodych strażaków w austriackim Mank. W obozie połączonym z zawodami sportowo – pożarniczymi udział wzięło 5708 uczestników z kilku krajów Europy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach a mianowicie zawodnicy podchodzili do startu z ustalonymi numerami startowymi oraz w innej konkurencji losowali przed startem swoje pozycje. Łącznie startowało ponad 550 drużyn.
MDP Dziergowice godnie reprezentowało ZOPS RP, województwo opolskie oraz swój powiat gmine i jednostkę.
Młodzi strażacy z Polski zajęli 2 i 3 miejsce w obu biegach w kategorii gości co jest bardzo dobrym wynikiem.

Oprócz startu w konkurencjach sportowo – pożarniczych młodzież miała okazję sprawdzić się w olimpiadzie obozowej, którą wygrała. Drużyna mogła też zwiedzić okolicę, zintegrować się z innymi zawodnikami podczas wolnego czasu i ognisk obozowych czy tez dyskoteki. Organizatorzy zapewnili wiele różnych atrakcji, jak też np. ogromny pokaz jednej z wiodących firm sprzętu pożarniczego w Europie.

Każdy z dni spędzonych w Austrii był wyjątkowy i pełen wrażeń. Cudowny czas wakacji przy pięknej pogodzie w niezwykłym miejscu na ogromnym polu namiotowym. To wszystko sprawia, że wspomnienia pozostaną z nami na bardzo długo. Atmosfera tego spotkania była wspaniała.


Nie sposób wyrazić nasza radość, ale chcemy powiedzieć proste DZIĘKUJĘ !!!

 

Sebastian Kwoczała
Z-ca naczelnika OSP Dziergowice
Opiekun MDP Dziergowice