Dzisiaj jest wtorek, 18 maja 2021
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

  • Change language
Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Informacja

Informacja dla mieszkańców gminy Bierawa

Szanowni Państwo!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa miejscowego od września 2020 r. właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej mają obowiązek wyposażyć nieruchomość na własny koszt w pojemniki na odpady biodegradowalne w kolorze brązowym. Nie ma takiego obowiązku w przypadku posiadania przydomowego kompostownika.

Informujemy, że istnieje możliwość zakupu dotychczas użytkowanych pojemników na odpady biodegradowalne. Mieszkańcy, którzy zainteresowani są zakupem pojemników na własność zapłacą  wynegocjowaną cenę 65 zł, zgodnie z wystawioną fakturą przez firmę REMONDIS.

Mieszkańcy, którzy nie są zainteresowani zakupem pojemników zobowiązani są zwrócić pojemniki firmie REMONDIS. Pojemniki odbierane będą spod posesji.

Zachęcamy do korzystania z przydomowych kompostowników!

KOMPOSTOWANIE TO OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

I DARMOWY NAWÓZ!

Obniżka dla mieszkańców kompostujących bio-odpady we własnym zakresie

wynosi 2,00 zł za osobę.

Drodzy mieszkańcy!

Im więcej kompostowników, tym większa szansa na zniżkę!

 

Informacje na temat zniżki dla właścicieli nieruchomości posiadających przydomowe kompostowniki można uzyskać w siedzibie ZGKIM w Bierawie lub pod numerem telefonu (077) 4872-743.

Jednocześnie informujemy, że od września bieżącego roku właściciele budynków ogrzewanych węglem powinni wyposażyć nieruchomość w pojemnik na popiół w kolorze innym od pozostałych frakcji zbieranych selektywnie. Do gromadzenia popiołu można wykorzystać posiadane własne stare pojemniki, istnieje również możliwość zakupu używanych pojemników po preferencyjnych cenach.

Popiół będzie odbierany TYLKO W ODZIELNYM POJEMNIKU W KOLORZE ODMIENNYM OD POZOSTAŁYCH FRAKCJI w okresie grzewczym,  czyli od 1 października do 30 kwietnia, co dwa tygodnie oraz jeden raz w miesiącach  maj   i wrzesień – zgodnie z harmonogramem.

Pojemniki powinny spełniać wymagania polskiej normy PN-EN 840-1:2013-05,

określając je jako: ruchome pojemniki na odpady - Część 1: Pojemniki dwukołowe

o pojemności do 120 litrów do grzebieniowych mechanizmów załadowczych.

Pojemniki na odpady komunalne, spełniające obowiązującą w kraju normę, posiadają odpowiednią konstrukcję zaczepu i są przystosowane do mechanicznego opróżniania.

  

Screen Shot 09-09-20 at 11.34 AM.png