Dzisiaj jest czwartek, 08 grudnia 2022
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

  • Change language
Komunikat:

Zapisz się do Newslettera !!!  Podaj adres e-mail a otrzymasz wiadomość o aktualnościach na stronie.

Wstępna deklaracja

 

 

Gmina Bierawa z uwagi na konieczność oszacowania potrzeby przystąpienia do programu dotyczącego preferencyjnego zakupu paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, zwraca się z prośbą do mieszkańców zainteresowanych zakupem węgla po cenach preferencyjnych o zgłaszanie wstępnego zapotrzebowania na konkretną ilość surowca.

 

Zapotrzebowanie w formie wstępnej deklaracji należy złożyć do 10 listopada 2022r. (czwartek) do godz. 15.00 w Sekretariacie lub pokoju
nr 44 (I piętro) Urzędu Gminy w Bierawie.

 

Zgłoszenie to służy jedynie celom poglądowym, a ewentualnego zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku, którego wzór będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu oraz Sekretariacie po uchwaleniu i wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego
dla gospodarstw domowych, która jest w fazie procedowania.

 

Maksymalna cena węgla może wynosić 2 000,00zł.

 

Łączny limit zakupu węgla będzie wynosił 3 tony na jedno gospodarstwo domowe; Zgodnie z założeniami projektowanych przepisów prawnych, gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w 2022r. oraz 1,5 tony do 30 kwietnia 2023r.

 

Uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie będą gospodarstwa domowe, które: otrzymały dodatek węglowy lub pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę dodatku węglowego.

 

Zakup preferencyjny jest możliwy jeżeli wnioskodawca nie nabył paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak będzie określona w rozporządzeniu.

 

Deklaracja jest również do pobrania w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Bierawa.

 

Wstępna deklaracja dotycząca zapotrzebowania gospodarstwa domowego na węgiel w ramach zakupu preferencyjnego

PDFWstępna deklaracja - zakup preferencyjny węgla.pdf (160,44KB)